Výsledkový servis - první všestrannost Pardubice

13. 4. 2008 Tisková informace

Milovníci všestrannosti slavili svůj první letošní svátek, jak jinak, než v Pardubicích. V právě končícím víkendu 12. - 13.4.2008 se zdárně uskutečnily tři stupně obtížnosti a k vidění bylo 91 startovních dvojic, z nichž zdárně dokončilo 78. Již tradičně se také soutěžilo o Cenu Hejtmana Pardubického kraje. Přinášíme vám kompletní výsledkové listiny.

V sobotu proběhlo soutěženív drezurním obdélníku a na parkuru, v neděli se dvojice předvedly na pevných překážkách v terénní zkoušce. Nejlepším dekorovaným ceny se sborem rozhodčích předával i hejtman Pardubického kraje, Ing. Ivo Toman a senátorka Ing. Václava Domšová, znám východočechům svou láskou ke koním bez rozdílu vah :o)

V soutěži stupně „ZK“ zvítězila Gabriela Slavíková s koněm Ostrico, startující za stáj JO Albert Stolany, 2. místo si zajistil Pavel Studnička na koni Silvia 2 (stáj Jezdecká společnost Vrchovany-Obrok) a pro stáj JK Humpolec celkové 3.místo vybojovala Zuzana Augustová s koněm Joker.

V soutěži stupně „Z“ si pro celkové prvenství dojela Andrea Lesáková na koni Seržant 1, startující za stáj TJ Hřebčín Slatiňany. Stříbro patří Ing. Pavlu Vaňkovi na koni Arakain (stáj JK Ratibořické Hory) a bronz získal Petr Myška na koni Dračice, který startuje za JO Albert Stolany.

V soutěži stupně „ZK- Pony“ - Cena Alfa - Zooprodukt, která je zároveň kvalifikací pro soutěž o „Zlatou podkovu“, se na prvním místě umístila Kamila Smékalová na koni Salina, startující za stáj Miroslav Smékal, 2. místo získala Veronika Pavlíčková na koni Sagar 1 (JK Tůně) a 3. místo do JK Rumburk veze Eva Matějčková s Ketty 4.

Všechny soutěže proběhly bez problémů i za příznivého počasí. Všichni účastníci byli hojně povzbuzováni diváky, kteří se na závodišti také krásně bavili a mohli sledovat tuto disciplínu z bezprostřední blízkosti.

V příštím týdnu se military na závodiště vrátí opět, v ještě vyšší obtížnosti, tak, jak jsme již zvyklí z předchozích let. Všichni diváci jsou tedy i za týden srdečně zváni a je pro ně připravena zajímavá podívaná na krásném Pardubickém závodišti, nejen pro dospělé, ale zejména pro děti, které zde přímo cítí závodní atmosféru.


Za dostihové závodiště Pardubice

Marek Holub

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…