Národní všestrannost: Hlavní soutěž vyhrál Miroslav Trunda s Warsteinerem

9. 8. 2009 Dušan Korel

AKTUALIZACE: |9. 8.2009 - 21:30 Hlavní soutěž vyhrál Miroslav Trunda s Warsteinerem |9. 8.2009 - 20:00 výsledky ZL a L celkem |9. 8.2009 - 12:00 výsledky soutěže Z a ZK celkem |8.8.2009 - 23:50 První den Na pardubickém závodišti byla v sobotu zahájena národní soutěž v jezdecké všestrannosti. V úvodní den závodu byly na programu drezura a parkur. V neděli soutěž vrcholí závěrečným krosem, přinášíme vám aktuální výsledky.

pce

9. 8. 2009 - 21:30 - Hlavní soutěž vyhrál Miroslav Trunda s Warsteinerem

Týden po mezinárodních závodech se na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskutečnily národní závody v jezdecké všestrannosti. A byl o ně obrovský zájem. Ve čtyřech soutěžích se představilo celkem 142 koní.
„Takový počet předčil naše očekávání. Dokonce jsme museli přistavět boxy, protože kapacita našich stájí nestačila," uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice. „Mám radost, že se tady objevila spousta nových lidí. Mají o všestrannost zájem. A doufám, že se jim zalíbila."
Přestože se jednalo o národní závody, na závodiště dorazili i startující ze Slovenska a Rakouska. Největší hvězdou mezi nimi byla Margit Appelt, která v roce 2004 startovala na olympijských hrách v Aténách. V Pardubicích však do boje o medailové příčky nepromluvila. „Brala soutěž tréninkově. Přijela k nám s mladými koňmi, kteří si zaskákali v cizím prostředí a na těžkých překážkách. Na učení to bylo výborné," podotkl Jaroslav Grodl. „Margit se u nás moc líbilo. Hned se ptala na další závody, které se u nás konají. Prý určitě přijede na naši poslední soutěž na konci října."

Boj o medailové příčky tak byl záležitostí výhradně českých jezdců a koní. A jména vítězů byla „známa" už po sobotě, kdy se uskutečnila drezura a parkur. Nedělní kros na dostihové dráze už nic na prvních místech nezměnil a všichni lídři si své postavení v čele udrželi.
„Trať krosu byla stejná jako před týdnem při mistrovství republiky juniorů. Nechci říkat, že byla lehká. To ne. Ale byla korektní bez nějakých záludností, tudíž se pořadí neměnilo," uvedl Jaroslav Grodl. „Bylo skvělé, že pro nikoho nemusela jet sanitka. V tomto směru to bylo lepší než před týdnem. Všichni jezdci i koně jsou v pořádku," dodal autor krosové trati.

Hlavní soutěž stupně L, která se uskutečnila jako Cena Throuw Nutrittion Biofaktory s.r.o. a poprvé zároveň jako Memoriál Milady Barešové, vyhrál Miroslav Trunda s koněm Warsteiner ze Stáje Moudrý. Druhá skončila Gabriela Slavíková s koněm Berry Nice (JO Albert Stolany). Třetí příčku obsadil Jan Holec se Seržetou (JK Maneo).
„Žádné překvapení se nekonalo. Jezdci na prvních pěti místech jsou vyrovnaní a vyhrát mohl kdokoliv z nich. Bylo to očekávané pořadí," řekl Jaroslav Grodl.

V soutěži stupně ZL o Cenu firmy Trubecká hospodářská a.s., která byla nejpočetněji obsazena, zvítězil Lubomír Vrtek s koněm Diráno 1 (JK při SOUZ Horní Heřmanice).

V soutěži stupně Z rovněž Cenu firmy Trubecká hospodářská a.s. byla nejlepší Hana Julínková s Oxanou z TJ Brno - Dvorská.
Soutěž ZK o Cenu Throuw Nutrittion Biofaktory s.r.o. vyhrál Jan Holec s Edmondem 1 (JK Maneo).

 

Výsledky

Stupeň ZK - Cena Throuw Nutrittion Biofaktory s.r.o. (23 startujících):
1. Jan Holec - Edmond 1 (JK Maneo) 53,38
2. Adéla Svobodová - Disco-SL (Jezdecký klub Pastviny) 62,71
3. Pavel Vaněk - Carnal Dance (JK Ratibořské Hory) 65,76
4. Lucie Brabcová - L´Noire (JS pod Hostýnem o.s.) 67,94
5. Petra Kolomazníková - Ivor (Stáj Martin) 68,38

Stupeň Z - Cena firmy Trubecká hospodářská a.s. (45 startujících):

1. Hana Julínková - Oxana (TJ Brno - Dvorská) 50,74
2. Markéta Dokulilová - Kosmos 1 (Jezdecká společnost Sokolí) 51,18
3. Michaela Kvapilová - Camilla 1 (TJ Hřebčín Kubišta) 51,65
4. Pavlína Bendová - Lady Glen (PJK Gabrielka) 52,97
5. Michaela Kralertová - Mistery (JK Altius) 53,38

Stupeň ZL - Cena firmy Trubecká hospodářská a.s. (49 startujících):
1. Lubomír Vrtek - Diráno 1 (JK při SOUZ Horní Heřmanice) 49,13
2. Petr Myška - Rover 1 (JO Albert Stolany) 51,38
3. Veronika Příhodová - Britney 2 (JK PAM) 54,05
4. Lucie Příhodová - Daisy 14 (JK PAM) 57,75
5. Pavel Vaněk - Crazy Love (JK Ratibořské Hory) 61,00

Stupeň L - Cena Throuw Nutrittion Biofaktory s.r.o., Memoriál Milady Barešové (25 startujících):
1. Miroslav Trunda - Warsteiner (Stáj Moudrý) 57,21
2. Gabriela Slavíková - Berry Nice (JO Albert Stolany) 57,97
3. Jan Holec - Seržeta (JK Maneo) 58,64
4. Lucie Příhodová - Exotika (JK PAM) 60,71
5. Petr Myška - Dračice (JO Albert Stolany) 61,07

Kompletní výsledkové listiny jsou ke stažení pod článkem.

9. 8. 2009 - 20:00 - výsledky ZL a L celkem

...jsou přiloženy opět pod článek.

9. 8.2009 - 12:00 Soutěže Z a ZK celkem

Výsledkové listiny prvních dojetých soutěží jsme pro vás přidali ke stažení pod článek.

 

8. 8.2009 - 23:50 První den

V soutěži stupně L o Cenu Throuw Nutrittion Biofaktory s.r.o. - Memoriálu Milady Barešové je v čele průběžného pořadí Miroslav Trunda s koněm Warsteiner ze Stáje Moudrý.

Soutěži stupně Z o Cenu firmy Trubecká hospodářská a.s. zatím dominuje Hana Julínková s Oxanou z TJ Brno - Dvorská.

Po úvodním dnu soutěže stupně ZL o Cenu firmy Trubecká hospodářská a.s. vede Lubomír Vrtek s koněm Diráno z Jezdeckého klubu při SOUZ Horní Heřmanice.

První příčka v soutěži stupně ZK o Cenu Throuw Nutrittion Biofaktory s.r.o. po dvou disciplínách patří Janu Holcovi s Edmondem 1 z Jezdeckého klubu Maneo.

Výsledky po 1. dnu (drezura a parkur) si stáhněte pod článkem.

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…