Všestrannost - CIC***, CCI** a CIC* Pardubice 2009 - AKTUÁLNĚ - kompletní výsledky / results complete

8. 7. 2009 Dušan Korel Autor fotek: Helena Görnerová, Jiří Bělohlav

AKTUALIZACE: | Rozhovor s vítězem tříhvězdičkové soutěže Haraldem Ambrosem | 2.8. 16:15 - Výsledky CIC*** | 2.8. 15:20 - Výsledky CCI** | 2.8. 13:30 - Výsledky MČR st. junioři + CIC*| 2.8. 11:00 - MČR ml. junioři celkem! | 2.8. 8:00 - Fotografie Katky Návojové z krosu | 1.8. 19:30 - Kros v soutěži CIC*** vynesl do čela rakouského olympionika Ambrose | 1.8. 19:00 - kompletní sobotní výsledky | 1.8. 13:25 - výsledky MČR mladší junioři | 31.7. 18:10 - startovní listiny do terenní zkoušky | 31.7. 17:45 - výsledky z drezurní zkoušky MČR J2 | 31.7. 16:15 - první výsledky z drezur CCI**, CIC*** a MČR J1 | 31.7. 13:10 - Seznam a plánky všech kurzů krosu | 30.7. 21:00 - Startovní listiny do drezur | 30.7. 9:45 - Rozhovory s českými reprezentanty | 30.7. 9:45 - Představujeme významné účastníky | 28.7. 20:15 - Na všestrannost se přihlásil i Brit | 28.7.2009 19:30 - Představujeme nové překážky! | 27.7.2009 17:48 - Do Pardubic přijedou i olympionici.. | 24.7.2009 17:00 - Konečné přihlášky do soutěží Již tento pátek začíná na dostihovém závodišti v Pardubicích vrchol jezdeckých soutěží v ČR, mezinárodní všestrannost CIC*, CCI** a CIC***. Přinášíme vám již tradičně ty nejčerstvější zprávy!

3.8. 8:45 - Rozhovor s vítězem tříhvězdičkové soutěže Rakušanem Haraldem Ambrosem


Včera na pardubickém závodišti skončily mezinárodní závody v jezdecké všestrannosti. Nejtěžší tříhvězdičkovou soutěž vyhrál Rakušan Harald Ambros s koněm O-Felitz. Zveme vás k rozhovoru s tímto jezdcem, jenž startoval také na posledních olympiádách.

O-Felitz mě překvapil, říká rakouský vítěz arald Ambros

Patří nejen k tradičním účastníkům mezinárodních závodů v jezdecké všestrannosti v Pardubicích, ale řadí se i k největším hvězdám ve startovním poli. Svou roli jednoho z favoritů dokázal rakouský olympionik Harald Ambros potvrdit. S koněm O-Felitz vyhrál nejtěžší soutěž CIC***.
„Jsem opravdu moc šťastný, že se mi povedlo zvítězit," radoval se devětadvacetiletý rakouský reprezentant, jemuž patří 65. místo na světovém žebříčku všestrannosti.

Na Ambrosovo konto tak přibyl další úspěch. Má jich za sebou už celou řádku. V roce 2001 se stal mistrem Evropy mladých jezdců, pravidelně startuje na evropských seniorských šampionátech. V letech 2004 a 2008 se zúčastnil olympijských her. V Aténách skončil devatenáctý, vloni v Hongkongu nedokončil soutěž. V letech 2003 a 2005 byl rakouským šampion. A předloni dokázal v Pardubicích vyhrát mezinárodní soutěž CICO***.

Vyhrál jste nejtěžší soutěž letošních mezinárodních závodů v Pardubicích. Určitě to tedy pro vás byl povedený start, že?

„Jsem velmi spokojen. Tohoto koně mám teprve od března, ale už má za sebou řadu velmi dobrých výsledků. Potvrdil to i v Pardubicích. Bohužel jsem se svým lepším koněm Quick 2 nemohl pokračovat dál, ale O-Felitz mi vše vynahradil (pozn. s Quickem 2 absolvoval jen drezuru, se svým třetím koněm Hero 7 nedokončil kros)."

V Pardubicích jste zvítězil už předloni s koněm Quick 2. Můžete tato dvě pardubická vítězství porovnat? Které bylo těžší?

"Před dvěma lety to bylo těžší, protože jsem před parkurem neměl moc velký náskok na druhého. Polák Pawel Spisak tehdy zajel parkur bezchybně a já jsem také na kolbišti nesměl udělat žádnou chybu. Dneska jsem si mohl dovolit jedno zaváhání, a přesto jsem o vítězství nepřišel. Ovšem i letošní konkurence byla dost velká. Sešlo se tady mnoho velmi dobrých jezdců z mnoha států. A sobotní kros byl dost náročný. Naštěstí se nám povedl."

Přijel jste do Pardubic s touhou vyhrát?

„Samozřejmě! Vítězství je vždy mým cílem. A jsem moc šťastný, že to klaplo."

Předpokládám ale, že jste více věřil Quickovi 2, s nímž jste už v Pardubicích zvítězil a s nímž jste byl na loňské olympiádě. Je to tak?

„Vítězství O-Felitze je samozřejmě překvapením. Už jen proto, že ho mám krátce. Bohužel jsem se svým lepším koněm nemohl kvůli zranění dál pokračovat. Ale jsem šťastný, že O-Felitz dokázal Quicka 2 nahradit."

V Pardubicích jste dokázal vyhrát. Řadí se díky tomu zdejší závodiště mezi vaše nejmilejší?

„Pardubice mám teď opravdu moc rád, když jsem tady dvakrát zvítězil. Je to krásné závodiště. A navíc to sem nemám z Rakouska daleko, zhruba jen tři sta kilometrů."

Takže si do Pardubic brzo přijedete pro třetí vitězství a završení hattricku?

„Doufám, že se mi to povede. Byl bych moc rád."

2.8. 16:15 - Výsledky CIC***

...jsou ke stažení pod článkem.

CIC*** - vítězství vybojoval rakouský olympionik Harald Ambros na koni O-Felitz

Na travnaté kolbiště nastoupil Harald Ambros s koněm O-Felitz jako poslední ze všech startujících a předvedl skvělý výkon, který byl výtečnou tečkou za zdařilými závody.Rakouský účastník posledních dvou olympijských her a někdejší mistr Evropy mladých jezdců absolvoval závěrečný parkur naprosto bezchybně. S přehledem si udržel první příčku v nejtěžší soutěži CIC*** a vybojoval celkové vítězství.

Harald Ambros a O-Felitz"Jel jsem si do Pardubic pro vítězství. A jsem moc spokojený, že se mi to povedlo," pronesl Harald Ambros, jenž je 65. jezdcem světového žebříčku ve všestrannosti a řadil se k hlavním favoritům. „O-Felitze mám teprve od března, ale má už za sebou několik výborných výsledků. Velmi dobrý výkon předvedl i tady v Pardubicích. Škoda, že jsem s mým druhým koněm Quickem 2 nemohl nastoupit do krosu, ale O-Felitz mi vše vynahradil."

Ambros nevyhrál v Pardubicích poprvé. Z výhry se radoval už předloni v mezinárodní soutěži CICO***: „Pardubické závodiště mám moc. Velmi rád tady závodím, koneckonců to sem mám kousek. Doufám, že se mi tady v příštích letech povede vyhrát ještě potřetí," pronesl Harald Ambros.

Závěrečný parkur nezměnil ani další medailisty. Druhou příčku si udržela Italka Luisa Palli s koněm Axia II a třetí se umístila předloňská mistryně Evropy mladých jezdců Sabrine Mertens s koněm Divolo z Německa. Na konečné čtvrté místo se posunula její krajanka a 45. jezdkyně světového žebříčku, Janet Wiesner s koněm Horstfeldes Libero, s nímž před čtyřmi lety vyhrála mistrovství světa šestiletých. Elitní pětku uzavřel nadějný Švéd Christoffer Forsberg s Grafmanem, jenž byl se svými sedmnácti lety nejstarším koněm ve startovním poli.

Z dvojice českých jezdců v konečném pořadí figuruje pouze Petr Veselovský s Monarchou, kteří skončili jedenáctí. „Jsem spokojen, takhle nějak jsem si to představoval. Otestoval jsem si formu Monarchy před mistrovstvím Evropy. Určitě musíme přidat v rychlostní a fyzické přípravě, ale skoková probíhá podle představ. Skákal dobře. Takže to jde podle plánu," řekl Petr Veselovský.

Druhý český reprezentant v nejtěžší soutěži, Miloslav Příhoda s Oswaldem, do parkuru po kondiční prověrce nenastoupil. Závod dokončilo 12 ze 24 startujících.

2.8. 15:20 - Výsledky CCI**

...jsou ke stažení pod článkem.

CCI** - vyhrála Švédka Maria Bredberg se Cinnamonem, stříbro bral Čech Martin Maivald

Sobotní kros vynesl nadějnou švédskou reprezentantku Marii Bredberg s koněm Cinnamon do čela průběžného pořadí mezinárodní soutěže CCI**. A v nedělním parkuru stříbrná medailistka z družstev z předloňského mistrovství Evropy juniorů své vítězství potvrdila.

Vítězka mezinárodní soutěže ve všestrannosti CCI** Maria Bredberg s koněm Cinnamon při závěrečném parkuru.„Jsem velice spokojená. Je to můj životní úspěch, poprvé v kariéře jsem vyhrála dvouhvězdičkovou soutěž. Dosud jsem byla nejlépe druhá u nás ve Švédsku, ovšem s jiným koněm. Především jsem však ráda, že jsem splnila kvalifikaci na mistrovství Evropy mladých jezdců," pronesla Maria Bredberg. „Během soutěže jsme neměli žádný problém. Kůň byl velice dobrý. Před dvěma týdny se lehce zranil, tak jsem byla zvědavá, jak mu to půjde. Šel výborně. Mám ho půjčeného od kamarádky, takže určitě i ona bude mít radost," dodala Švédka.

O vítězství ji nepřipravila ani jedna chyba v nedělním parkuru. „Paradoxně to bylo na překážce mého sponzora. Tak uvidíme, jak to bude dál," usmála se vítězná Seveřanka.

Výtečnou druhou příčku obsadil nejlepší z českých jezdců v této soutěži Martin Maivald s koněm Przedswit Harwy. Na stříbrný post poskočili v krosu a navzdory jednomu zaváhání ho udrželi i po parkuru.

„Jsem určitě moc spokojený. Vždyť je to sedmiletý kůň. Těch tady moc nebylo," pronesl Martin Maivald. „Před parkurem jsem čekal, že skončíme do pátého místa. Před týdnem na Slovensku skákal velmi dobře. A stejně tak vypadal už na opracovišti. Jsem moc rád, že se nám to povedlo. Teď bude veškeré naše úsilí směřovat k přípravě na mistrovství světa. Kvalifikaci už máme splněnu, takže se budeme snažit, aby kvalita vzrůstala," dodal nejlepší Čech v soutěži CCI**.

Bronz putoval do Polska zásluhou Lukasze Kazmierczaka a jeho koně Hromyho. Soutěž dokončilo 20 z 27 startujících dvojic.

2.8. 13:30 - Výsledky MČR ml. junioři + CIC*

Výsledkové listiny si můžete stáhnout opět pod článkem.

CIC*: parkur vynesl vítězství Poláku Arturu Gierliczovi s Katonem

Závěrečný parkur zamíchal pořadím na medailových příčkách v soutěži CIC*. Dosud vedoucí Rakušanka Charlotte Dobretsberger s koněm Excalibur MT na kolbišti dvakrát chybovala a přišla o celkové vítězství. Z něj se nakonec radoval polský jezdec Artur Gierlicz s Katonem.

Gierlicz byl po sobotním krosu třetí. Nedělní parkur však zajel bez chyby, pouze nasbíral jeden trestný bod za překročení časového limitu. Ovšem i tento výkon mu stačil k posunu na konečnou první příčku.

Martin Maivald, Przedswit Harwy„Jsem hodně šťastný," prohlásil Gierlicz. „Můj kůň závodí ve všestrannosti teprve druhým rokem. Premiéru jsme měli vloni v Pardubicích, kdy jsme skončili čtrnáctí. Letos jsem věřil, že dopadneme mnohem lépe. A povedlo se nám to. Jsem opravdu hodně spokojený," dodal vítězný polský jezdec.

Stříbrnou příčku si udržel nadějný švédský reprezentant a dvojnásobný bronzový medailista z juniorského mistrovství Evropy Christoffer Forsberg s koněm Lehar A. Na třetí příčku se po parkuru propadla Rakušanka Charlotte Dobretsberger s koněm Excalibur MT.

Do elitní desítky se vešlo pět českých jezdců. Nejúspěšněji si vedl Tomáš Kocián s koněm Dar Chury, jenž obsadil čtvrté místo. Za ním skončil dvojnásobný účastník olympijských her Jaroslav Hatla se Second Supremem.

„Takhle vysoko jsem rozhodně nemířil. Konečné umístění předčilo moje očekávání. Jsem opravdu nadšený. Při troše štěstí jsme mohli skončit ještě výš, ale člověk nemůže chtít všechno," pronesl Tomáš Kocián, jenž se v parkuru posunul o jednu příčku výš. „Dar Chury mě doslova nadchnul. Jezdím ho po mém kamarádovi Jirkovi Ciprovi, jenž po těžkém zranění leží v nemocnici. Byl to jeho nejoblíbenější kůň. Doufám, že jsem svým výsledkem udělal Jirkovi radost," dodal Tomáš Kocián.

Mezinárodní soutěž CIC* byla nejpočetněji obsazená. Nastoupilo do ní 47 dvojic. Dokončilo ji 28 startujících.

Starším juniorům dominovala Kristýna Hájková s Widarem

Královnou mistrovství České republiky starších juniorů 17/18 let se stala Kristýna Hájková s koněm Widar. Vedla už po úvodní drezuře a první příčku až do konce soutěže neopustila. „Když máte tři dny udržet první místo, jsou to mnohem větší nervy, než když se posouváte nahoru," pronesla novopečená česká šampionka.

Zisk titulu potvrdila v závěrečném parkuru. Na kolbišti se sice nevyvarovala jedné chyby, ovšem o zlatou medaili nepřišla. „Jsem hrozně spokojená. Po dvou třech letech jsem se zase dočkala pořádného úspěchu. Jsem posledním rokem v juniorské kategorii, tak mě vítězství hodně potěšilo. A jsem ráda, že jsem ho získala právě v Pardubicích, které mám snad nejraději ze všech závodišť," radovala se Kristýna Hájková. „Nějaké ambice před závodem jsem si nedělala, já to takhle neprožívám. Prostě se snažít odvést dobrou práci od začátku až do konce a soutěži si užít," dodala vítězka.

Stříbrnou medaili vybojovala Veronika Příhodová na koni Dynamic. Bronzovou příčku obsadil Tomáš Konečný s koněm Najdy, jenž jako jediný zajel parkur čistě. Soutěž dokončilo šest dvojic z jedenácti.

2.8. 11:00 - Výsledkové listiny MČR ml. junioři celkem

...jsou přiloženy pod článkem.

Titul mezi mladšími juniory získala Kristýna Vávrová s Expertem 1

Závěrečný parkur změnil pořadí na prvním místě v mistrovství České republiky mladších juniorů 15/16 let. Po krosu vedoucí Dominika Kellerová s Corradem na travnatém kolbišti dvakrát chybovala a klesla na stříbrnou příčku. Předstihla ji Kristýna Vávrová s Expertem 1, která závěrečnou část soutěže absolvovala bez trestného bodu.

„Vítězství jsem rozhodně nečekala, neměla jsem tak vysoké ambice. Vždyť to byla moje teprve druhá všestrannost v životě a pro mého koně třetí. Hlavně jsem chtěla dokončit kros a dobře se svézt. To se mi povedlo. A díky vítězství jsem opravdu navýsost spokojená," pronesla nová mistryně Kristýna Vávrová.
Stříbro vybojovala Dominika Kellerová s Corradem. Třetí skončil Daniel Příhoda s Chansonem 1. Soutěž dokončilo sedm dvojic.

2. 8. 8:00 - Fotografie z krosu

...nám dodala Kateřina Návojová a naleznete je pod článkem v galerii.

1. 8. 19:30 - Kros v soutěži CIC*** vynesl do čela rakouského olympionika Ambrose

Mezinárodní závody v jezdecké všestrannosti na závodišti v Pardubicích v sobotu pokračovaly druhým dnem. Na programu byl divácky atraktivní kros na dostihové dráze.

Janet Wiesner, Golden JoyDruhá část dokonale zamíchala výsledky nejtěžší soutěže CIC***. V průběžném pořadí nezůstal kámen na kameni. Ovšem hlavní aspiranti na celkové vítězství se dál drží na předních místech. „Favorité potvrzují své kvality, ovšem o konečné pořadí ještě zdaleka není rozhodnuto. Na prvních pěti příčkách rozhodně ne. Bodové rozdíly jsou takové, že rozhodne až nedělní parkur," řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a autor krosové trati.

Trať pro kros v soutěži CIC*** měřila 3990 metrů. Koně a jezdci na ni čekalo rovných čtyřicet překážek. „Byla to technicky náročná trať, ale koně ji zvládali dobře. Nedá se říct, že by jim činila problémy některá z překážek. Pády byly rozesety po celé trati," uvedl Jaroslav Grodl.

Jako lídr soutěže po drezuře šla do krosu favorizovaná německá reprezentantka Janet Wiesner s koněm Golden Joy. Exmistryně světa v kategorii šestiletých koní a 45. jezdkyně světového žebříčku však ve druhé části neudržela své vedoucí postavení a klesla na sedmou příčku.
Němku Wiesner vystřídal v čele další z hlavních uchazečů o celkové vítězství, Rakušan Harald Ambros, jenž byl až sedmnáctý po drezuře. Účastník posledních dvou olympijských her a 65. muž světového žebříčku s koněm O-Felitz zajel kros naprosto čistě. V nedělním parkuru bude bojovat o navázání na své předloňské pardubické vítězství v soutěži CICO***.

Luisa Palli, Axia II.Výrazný skok kupředu v průběžném pořadí udělali i další. Italka Luisa Palli s koněm Axia II poskočila z dvanáctého na druhé místo. A se svým druhým koněm Lailou Della Nave se posunula z devatenáctého místa po drezuře na čtvrté. Třetí příčka nyní patří Němce Sabrině Mertens s koněm Divolo. Předloňská mistryně Evropy v kategorii mladých jezdců byla po úvodní části soutěže devátá. Elitní pětici uzavírá její krajanka Janet Wiesner, jež si se svým koněm Horstfeldes Libero pohoršila o jednu příčku.

Z dvojice českých reprezentantů v soutěži CIC*** si vedl úspěšněji opět nadějný Miloslav Příhoda s Oswaldem. V průběžném pořadí jsou nyní jedenáctí. Hned za nimi na dvanáctém místě je zkušený Petr Veselovský s Monarchou. „Obě naše dvojice předvedli super výkon," pronesl Jaroslav Grodl. „Vždyť Příhoda i jeho osmiletý kůň absolvují svou první tříhvězdičkovou soutěž a především sbírají zkušenosti."

Nového lídra má i druhá nejtěžší soutěž CCI**. Na první příčku se v krosu posunula Švédka Maria Bredberg s koněm Cinnamon, předloňská stříbrná medailistka ze soutěže družstev na juniorském mistrovství Evropy. Na skvělé druhé místo poskočil český jezdec Martin Maivald s koněm Przedswit Harwy. Po drezuře vedoucí Brit Paul Adams s koněm Algorithm klesl až na 22. místo.

Naopak v soutěži CIC* si i po krosu drží první příčku Rakušanka Charlotte Dobretsberger na koni Excalibur MT. Z Čechů je nejlepší pátý Tomáš Kocián s koněm Dar Chury.


Mezinárodní závody ve všestrannosti v neděli 2. srpna vyvrcholí závěrečným parkurem. Dopolední program začne v 10.00. Odpolední část, v níž se rozhodne o vítězích dvou nejtěžších soutěží, bude zahájena ve 14.00 hodin.

Do Pardubic dnes večer dorazila přímo z Kladrub nad Labem také koňská záchranka - Horse Emergency (http://www.konskazachranka.cz/) a bude zde k vidění celou neděli.

Pořadí po krosu

Miloslav Příhoda - OswaldCIC***
1. Harald Ambros - O-Felitz (Rak.) 54,42
2. Luisa Palli - Axia II (It.) 59,52
3. Sabrina Mertens - Divolo (Něm.) 62,83
4. Luisa Palli - Laila Della Nave (It.) 63,09
5. Janet Wiesner - Horstfeldes Libero (Něm.) 66,97
11. Miloslav Příhoda - Oswald (ČR) 98,99
12. Petr Veselovský - Monarcha (ČR) 99,75

CCI**
1. Maria Bredberg - Cinnamon (Švéd.) 56,59
2. Martin Maivald - Przedswit Harwy (ČR) 56,90
3. Moa Berrek - Signal (Švéd.) 57,94
4. Lukasz Kazmierczak - Hromy (Pol.) 58,45
5. Pavlína Pejřilová - Elán 2 (ČR) 59,48
6. Pavlína Pejřilová - Dan 10 (ČR) 62,85
7. Barbora Žáčková - Frey (ČR) 62,90
9. Miloslav Příhoda - Gomba 1 (ČR) 65,22
10. Jiří Machovec - Alnaki (ČR) 66,78

CIC*
1. Charlotte Dobretsberger - Excalibur MT (Rak.) 53,88
2. Christoffer Forsberg - Lehar A (Švéd.) 57,41
3. Artur Gierlicz - Katon (Pol.) 58,52
4. Jerzy Krukowski - Gondolier (Pol.) 62,31
5. Tomáš Kocián - Dar Chury (ČR) 63,91
7. Jaroslav Hatla - Second Supreme (ČR) 64,46
8. Gabriela Slavíková - Ostrico (ČR) 66,24
9. Andrea Lesáková - Seržant 1 (ČR) 68,01
10. Martin Maivald - Ilja (ČR) 68,06

Lucie Příhodová a Lada 13MČR-C-J-starší
1. Kristýna Hájková - Widar 62,65
2. Veronika Příhodová - Dynamic 63,26
3. Anna Makovská - Goldie 1 71,84
4. Tomáš Konečný - Najdy 73,86
5. Lucie Příhodová - Lada 13 80,89

MČR-C-J-mladší
1. Dominika Kellerová - Corrado (SK stáj Konwest) 57,86
2. Kristýna Vávrová - Expert 1 (JK Beta Chrášťany) 63,33
3. Šárka Voplakalová - Joy-Lov (JK Trio Kaliště) 66,43
4. Aneta Řeháková - Champion Arnie (O.S. Apolenka) 68,70
5. Daniel Příhoda - Chanson 1 (JK PAM) 70,00

 


 

1. 8. 19:00 - kompletní sobotní výsledky

... výsledkové listiny z terénní zkoušky CCI**, CIC***, MČR J1 a MČR J2 jsou ke stažení pod článkem.

1. 8. 13:25 - výsledky z terénní zkoušky MČR mladší junioři

výsledky první soutěže vám přinášíme v příloze pod článkem.

31.7. 18:10 - startovní listiny do zítřejší terénní zkoušky

... naleznete pod článkem.

31.7. 17:45 - výsledky z drezurní zkoušky MČR - starší junioři

... přiložili jsme výsledky poslední dnešní drezurní zkoušky MČR starší junioři. Pod článkem tedy najdete kompletní výsledky prvního dne.

31.7. 16:15 - výsledky z drezurní zkoušky CCI**, CIC*** a MČR - mladší junioři

... první výsledkové listiny z dnešní drezurní zkoušky jsou pro vás přiloženy pod článkem.

31.7. 13:10 - Připravili jsme pro vás seznam a plánky všech kurzů krosu

plánek...které přivítají jistě především ti z vás, kdo se chystáte do Pardubic pouze na sobotu a s fotoaparáty ;o) Plánky si stáhněte v souborech pod článkem.

V Pardubicích se můžete pohybovat přímo na dráze, proto vás prosíme, abyste při fotografování ale dodržovali bezpečné vzdálenosti a neohrozili svých chováním rychle jedoucí jezdce. Každá překážka má svého rozhodčího, který hvizdem píšťalky upozorňuje, že se blíží jezdec. Pro vás je to poslední a bezpodmínečný pokyn k tomu, abyste zaujali bezpečná místa mimo překážku. Děkujeme!!

30.7. 21:00 - Startovní listiny do zítřejších drezur

...si můžete stáhnout pod článkem :o)

30.7. 9:45 - Rozhovory s českými reprezentanty

Nejtěžší soutěž CIC*** při mezinárodních závodech v jezdecké všestrannosti, které se na pardubickém závodišti konají od 31. července do 2. srpna, absolvují dva čeští reprezentanti. Se silnou zahraniční konkurencí změří síly zkušený Petr Veselovský s Monarchou a nadějný Miloslav Příhoda s Oswaldem.

S jakými ambicemi jdou do nejprestižnějšího závodu v tuzemsku? Jakou formu mají jejich koně? Co říkají na kvalitu soupeřů? To vše se dozvíte v následujících rozhovorech s českými zástupci v soutěži CIC***.

Veselovský: Beru to jako tréninkový závod

Petr VeselovskýS Monarchou jste loňský závod CICO*** v Pardubicích nedokončil. Jdete nyní složit reparát?

„To ne, takhle to neberu. Vloni jsem udělal špatné rozhodnutí a zaplatil jsem za něj pádem. Nadcházející soutěž beru spíše jako tréninkový závod, protože v září chci jet na mistrovství Evropy do francouzského Fontainebleau."

Výsledkové ambice jsou nyní tedy druhořadé?

„Přesně tak. Prostě zatažená ruční brzda, absolvovat všechno v klidu a na konci z toho mít dobrý pocit."

Ani ve skrytu duše nepomýšlíte na konkrétní výsledek? Nebo opravdu je na vedlejší koleji?

„Naprosto je to nyní vedlejší."

Jakou formu má Monarcha před pardubickým závodem?

„Doufám, že ne moc velkou. Ale vážně. Je to v pohodě. Všechno běží tak, jak by mělo běžet, aby měl nejlepší formu na září."

Do Pardubic se každoročně sjíždí zajímavá konkurence ze zahraničí. Co říkáte na soupeře pro letošní závod?

„Tak to vůbec nevím. Zatím jsem se ještě vůbec nepodíval na startovní listiny, dokonce ani na propozice. Fakt nevím. Soustředím se hlavně na náš výkon."

Příhoda: Chci mít ze závodu dobrý pocit

Miloslav PříhodaVy i váš kůň Oswald absolvujete poprvé v kariéře tříhvězdičkovou soutěž. Jste před svou premiérou v klidu?

„Spíše z toho mám trošku obavu. Mám splněnou kvalifikaci na mistrovství Evropy mladých jezdců (pozn. koná se v září v belgickém Waregemu). Chci, aby se nám pardubický závod povedl a aby z toho kůň neměl špatný pocit."

Takže nadcházející závod berete spíše jako tréninkový?

„Je to pro nás přípravná soutěž, aby si Oswald skočil těžší závod. Mistrovství Evropy mladých jezdců nebude žádná sranda, tak aby ho tam nic nepřekvapilo."

A vaše na ambice na konečné umístění?

„Chci dokončit závod v kvalifikačních limitech FEI. Spíše se orientuji na trestné body. Takže hlavně dokončit soutěž tak, aby to nebyla ostuda a aby z toho kůň měl dobrý pocit."

Zkuste svá slova převést na konkrétní umístění. Co budete považovat za úspěch?

„Na startu bude 25 koní. Když bychom skončili v první patnáctce, bylo by to super."

Co říkáte na konkurenci, která vás v Pardubicích čeká?

„S většinou soupeřů jsem už závodil. Vím, že to jsou super koně. Ale to je jedině dobře, díky takové účasti se zvedá prestiž pardubického závodiště a závodu."

Koho vy považujete za největší favority?

„Hodně vysoko míří určitě Němka Janet Wiesner, která do Pardubic jezdí už několik let. Potkal jsem se s ní na závodech v Německu, zajela tam super."

Samozřejmě není možné zapomenout na další jezdce, že? Třeba na rakouské olympioniky Ambrose se Sieglem nebo Poláka Kazmierczaka.

„A také třeba na Švéda Christoffera Forsberga. Je to mladý jezdec, je stejně starý jako já. Často se potkáváme. Vždy se umísťuje v první pětce."

V Pardubicích se představíte i v soutěži CCI** s Gombou, s níž jste letos dvakrát zvítězil. S ní máte vyšší ambice?

„Určitě máme vysší ambice. Letos chytla dobrou formu. Poslední dva závody jí vyšly výborně, oba vyhrála (pozn. v červnu ve slovenských Motěšicích, v červenci v Humpolci). Sice to byly jednohvězdičkové soutěže, ale vždy zvítězila s velkým náskokem. Mohli bychom skončit výš."

Skončit výš - to znamená vyhlášení útoku na medailové příčky?

„Pokud by zajela tak, jak má, mohli bychom být do pátého místa."

30.7. 9:45 - Představujeme vám významné účastníky

V Pardubicích se představí mistryně světa a evropští šampioni

Pětice jezdců přihlášených na mezinárodní všestrannost do Pardubic se pyšní cennými kovy z vrcholných akcí. Němka Janet Wiesner v roce 2005 vyhrála mistrovství světa šestiletých koní ve francouzském Lion d´Angers. Tehdy startovala s koněm Horstfeldes Libero, s nímž bude patřit k favoritům i na pardubickém závodišti v soutěži CIC***. Její krajanka Sabrina Mertensová se předloni stala evropskou šampionkou mladých jezdců v britském Blair Castle. V roce 2006 byla členkou bronzového německého družstva při juniorském mistrovství Evropy v Pardubicích. Obě soutěže absolvovala s koněm Divolo, s nímž na východ Čech přijede i letos na tříhvězdičkovou soutěž. Mistrovství Evropy mladých jezdců dokázal vyhrát i Harald Ambros. Rakouský reprezentant triumfoval v roce 2001 s koněm Miss Haila. Dvěma medailemi z evropského šampionátu juniorů se pyšní Švéd Christoffer Forsberg. V roce 2005 vybojoval individuální bronz ve francouzském Saumuru, předloni získal stříbro v družstvech ve švýcarském Avenches. Vždy byl v sedle Grafmana, s nímž se představí i v Pardubicích v soutěži CIC***. Členkou stříbrného švédského týmu byla i Maria Bredberg, která bude v Pardubicích startovat v závodu CCI**.

Do Pardubic jsou přihlášeni tři olympionici

Tři jezdci s olympijskými zkušenostmi by se měli objevit mezi startujícími při mezinárodní všestrannosti. Původně jich mělo být pět, ovšem Němec Bodo Battenberg a Švédka Viktoria Carlerbäck svou účast odvolali. Vloni v Hongkongu startoval český reprezentant Jaroslav Hatla a Rakušan Harald Ambros. Ani jeden z nich soutěž nedokončil. Oba se představili už na olympiádě v Aténách v roce 2004. Ambros skončil devatenáctý a Hatla dvaadvacátý. V řecké metropoli se představil i další Rakušan Harald Siegl, jenž vybojoval 45. místo. Se svým reprezentačním kolegou přidal ještě 13. příčku v soutěži družstev. Ambros se v Pardubicích představí se svým loňským „olympijským" koněm Quickem.

Němec Battenberg do Pardubic nepřijede

Nejtěžší soutěž CIC*** přišla o jednu z hvězd. Do Pardubic nepřijede zkušený Bodo Battenberg. Někdejší dvojnásobný německý šampion, jenž v roce 1996 startoval na olympijských hrách v Atlantě a o tři roky později byl členem stříbrného družstva na mistrovství Evropy, měl startovat se dvěma koňmi. Tříhvězdičkovou soutěž měl absolvovat s koněm Dame Edna. Momentálně však není fit, a tak Battenberg nepřiveze ani Räuber Hotzenplotze do závodu CIC*.

Po odhlášení Finky zbylo 12 států

Počet přihlášených států na mezinárodní závod ve všestrannosti se ze třinácti snížil na dvanáct. Svou účast odvolala Finka Sanna Siltakorpi, která měla s koněm Lucky Accord startovat v soutěži CIC***. Měla to být jediná zástupkyně země tisíce jezer. Na pardubickém závodišti by se tak měli představit jezdci z Česka, Polska, Německa, Rakouska, Švédska, Slovenska, Nizozemí, Francie, Itálie, Belgie, Dánska a Velké Británie. Startovat by mělo celkem 125 koní.

Kros se bude skákat i přes překážky z Velké pardubické

Nejen překážky postavené speciálně pro nadcházející závod čekají na účastníky mezinárodní soutěže ve všestrannosti v Pardubicích. Koně a jezdci při sobotním krosu okusí i překážky, které patří do kurzu slavné Velké pardubické České pojišťovny. „Budou zařazeny do všech soutěží podle obtížnosti, je to náš stavitelský záměr. Vždyť tyto překážky jsou typické pro závodiště v Pardubicích," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a stavitel trati.

Na světovém žebříčku je nejvýše Němka Wiesner

Dva jezdci z elitní stovky světového žebříčku ve všestrannosti a celkem sedm jmen, která patří do první dvoustovky. Takové obsazení bude mít soutěž CCI***, která bude vrcholem nadcházejícího mezinárodního závodu na závodišti v Pardubicích.

„Je to velmi dobré číslo. Účast je super," pochvaloval si Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice. „Kdo je v první stovce, to je opravdu top jezdec a světová špička," dodal.

Nejvyšším postavením se pyšní jednatřicetiletá německá reprezentantka Janet Wiesner. V aktuálním rankingu jí patří 45. příčka. Jejím dosavadním největším úspěchem je zisk titulu mistryně světa šestiletých koní, který vybojovala s koněm Horstfeldes Libero v roce 2005 ve francouzském Lion d´Angers. Do Pardubic jezdí v posledních letech pravidelně. Vloni se zúčastnila soutěže CICO***, v níž skončila třetí. I tehdy startovala s koněm Horstfeldes Libero, se kterým se na východě Čech představí i letos. A budou patřit k hlavním aspirantům na vítězství.

Do elitní stovky světového žebříčku patří devětadvacetiletý Harald Ambros. Zkušený rakouský reprezentant je dvojnásobným šampionem své země v letech 2003 a 2005. V roce 2001 získal titul mistra Evropy mladých jezdců s koněm Miss Haila. Dvakrát se představil na olympijských hrách. V roce 2004 v Aténách se svým nejoblíbenějším koněm Miss Ferrari skončil devatenáctý. Vloni v Hongkongu s Quickem, s nímž bude startovat i v Pardubicích, soutěž nedokončil. Se stejným koněm předloni zvítězil na pardubickém závodišti v soutěži CICO***.

„Wiesner a Ambros budou určitě hlavními favority tříhvězdičkové soutěže," prohlásil Jaroslav Grodl.

Postavení jezdců přihlášených soutěže CCI*** na světovém žebříčku

45 WIESNER Janet GER
65 AMBROS Harald AUT
134 SIEGL Harald AUT
148 KAZMIERCZAK Lukasz POL
182 ADAMS Paul GBR
184 MERTENS Sabrina GER
190 PALLI Luisa ITA
201 DUNST Daniel AUT
296 FORSBERG Christoffer SWE
346 PŘÍHODA Miloslav CZE
455 SCHMIDT Nico GER
465 FRIES Rudolf Michael AUT
465 MICHALEK Marcin POL
507 HASTRUP Irene Mia DEN
537 BOUVIER Bruno FRA
627 GERNAY Valentine BEL
663 ECKL Wolf-Dieter GER
832 WARSZAWSKI Pawel POL
942 DEBUSSCHERE Jarno BEL
1127 VESELOVSKÝ Petr CZE
2500 ROGLER Yves GER

Další informace najdete na www.pardubice-racecourse.cz.

28.7.2009 20:15 - Na všestrannost se přihlásil i Brit

Počet zemí, které budou v Pardubicích zastoupeny, zůstává na dvanácti, i když se bohužel odhlásila zástupkyně Finska. Mezi přihlášenými se totiž nově objevil jeden zástupce Velké Británie.

Paul Adams startoval před několika dny v Humpolci. A o víkendu se představí i v Pardubicích, kam právě dnes již jako první přivezl dva koně - Kalynka du Meslier a Algorithm. S oběma nastoupí do soutěže CCI**.

Naopak ze seznamu přihlášených dvojic vypadlo ještě několik dalších několik jmen. Pět škrtů provedli Švédové. V soutěži CIC*** bude scházet účastnice loňských olympijských her Viktoria Carlebäck (kůň Moustic de Canta) a Hannes Melin (Black Profit). V soutěži CCI** se nepředstaví Malin Josefsson (Munsboro Charcoal), Hannes Melin (Escape) a Niklas Lindbäck (Louisiana).

Další škrty provedli i Němci. Nepřijede Robert Sirch s koňmi Killcross a Ballymakenny. A Christian Gärtner dorazí do Pardubic pouze s jedním svým koněm, nepřiveze Claudiose CH. Odhlásil se bohužel také Bodo Battenberg, účastník olympijských her v Atlantě v roce 1996. Jeden z jeho koní totiž není fit a proto se rozhodl s druhým, kterého má k dispozici, nejezdit.

V seznamu přihlášených má největší zastoupení pochopitelně Česko s 52 koňmi. Nejpočetnější zahraniční ekipy tvoří Poláci (19 koní), Němci (15) a Rakušané (14).

Nejaktuálnější seznam přihlášených si nyní můžete stáhnout pod tímto článkem (XLS, přihlášky - úterý).

28.7.2009 19:30 - Představujeme nové překážky!

Rozšířené jezírko s dřevěnými želvami. Líbívé průskoky. Nebo kanec na hliněném kopci. To je několik nových překážek, které čekají na účastníky nadcházejícího mezinárodního závodu v jezdecké všestrannosti na pardubickém závodišti.

S novinkami se můžete seznámit v naší fotogalerii pod článkem. A jak s těmito překážkami poradí koně a jezdci, můžete na vlastní oči vidět i vy osobně, a to v sobotu 1. srpna při krosu.

jezírko _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ jeden z průskoků...

27.7.2009 17:48 - Na mezinárodní všestrannost do Pardubic přijedou i olympionici a exmistryně světa

Několik jezdců s olympijskými zkušenostmi. Nebo třeba bývalá mistryně světa. Tak vypadá obsazení mezinárodní soutěže v jezdecké všestrannosti, která je už tradičním letním vrcholem na závodišti v Pardubicích. Tentokrát se koná od pátku 31. července do neděle 2. srpna.
„Jde o nejvýznamnější závod ve všestrannosti v České republice. Tomu odpovídá i obsazení, které bude opět velmi kvalitní," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice.

Na přihláškách do mezinárodních soutěží CIC***, CCI** a CIC* se sešlo celkem 125 koní ze třinácti zemí. Největší zastoupení má pochopitelně Česko s 52 koňmi. Nejpočetnějšími zahraniční ekipu tvoří Poláci (19 koní), Němci (15) a Rakušané (14). „Jsou to hodně početné ekipy. Je vidět, že jezdci ze sousedních zemí se k nám za osm let, co zde pořádáme mezinárodní závody, naučili jezdit," poznamenal Jaroslav Grodl. Na pardubickém závodišti se objeví i dvojice ze Slovenska, Nizozemí, Belgie, Dánska, Švédska, Finska, Francie, Velké Británie a Itálie. „Belgičani, Finové, Dánové a Francouzi budou u nás v seniorské kategorii startovat poprvé," uvedl Jaroslav Grodl.

Největší pozornost bude pochopitelně soustředěna na nejtěžší soutěž CIC*** . V seznamu přihlášených figuruje 27 dvojic, jejichž kvalita slibuje velmi zajímavý souboj o vítězství. Mezi favority se bude nepochybně řadit Němka Janet Wiesner s koněm Horstfeldes Libero, s nímž vloni v Pardubicích skončila třetí v soutěži CICO***. Společně dokázali před čtyřmi lety ve francouzském Lion d´Angers vyhrát mistrovství světa pro sedmileté koně. „Je to tradiční účastnice pardubického závodu, jezdí sem od začátku," uvedl Jaroslav Grodl. Na své loňské čtvrté místo z pardubické soutěže CICO*** se bude snažit navázat rakouský olympionik Harald Siegl s Nebelwerferem. Šestá tehdy skončila Italka Luisa Palli s Axií II, která vybojovala ještě jedenáctou příčku s koněm Lalia della Nave. S oběma bude startovat i letos.

„Velkou hvězdou ve startovním poli bude i německý jezdec Bodo Battenberg," upozornil Jaroslav Grodl na jméno účastníka olympijských her v Atlantě v roce 1996, majitele stříbra z evropského šampionátu v soutěži družstev z roku 1999 a dvojnásobného německého šampiona.

V soutěži CIC*** se představí také dva čeští jezdci - Miloslav Příhoda s Oswaldem a Petr Veselovský s Monarchou. „Oba mohou spíše překvapit, i když Veselovský je zkušeným jezdcem, už startoval ve třech hvězdách. Příhoda s Oswaldem ale půjde takovou soutěž poprvé," řekl Jaroslav Grodl.

V soutěži CCI** by se mělo objevit 29 dvojic. Více než třetinu z nich tvoří Poláci. „Patří ke špičce, určitě se budou řadit k favoritům," uvedl Jaroslav Grodl. Ve druhé nejtěžší soutěži budou mít Češi početnější zastoupení. Přihlásilo se do ní sedm dvojic. „K favoritům by měl patřit Miloslav Příhoda s Gombou. Letos už dokázali vyhrát jednohvězdičkové soutěže v Humpolci a ve slovenských Motěšicích, což signalizuje jejich dobrou formu," řekl Jaroslav Grodl.

Nejpočetněji bude obsazena soutěž CIC*. Na startu by se mělo objevit 62 dvojic, mezi nimiž mají jasnou převahu čeští koně a jezdci. Bude mezi nimi i Jaroslav Hatla, který startoval na olympijských hrách v Aténách v roce 2004 a vloni v Pekingu. Tentokrát půjde do soutěže se Second Supremem, s nímž v polovině dubna v Pardubicích vyhrál kvalifikaci Stříbrné podkovy. „Favoritem této soutěže by ale měl být Bodo Battenberg," řekl Jaroslav Grodl.

Součástí mezinárodního závodu bude i mistrovství České republiky juniorů. Premiérově budou rozděleni do dvou kategorií - 15 až 16 let a 17 až 18 let. „Soutěž má hodně početné obsazení. Je vidět, že o všestrannost je mezi mladými zájem, což je potěšitelné," pochvaloval si Jaroslav Grodl.

Na účastníky pardubického závodu čeká na závodišti několik novinek. „Připravili jsme zhruba patnáct nových překážek. Zajímavé bude zejména rozšíření vodního jezírka, kde jsme umístili překážky z masivního dřeva ve tvaru želvy. Jsou hodně náročné i esteticky líbivé," uvedl Jaroslav Grodl.

Diváci mají na mezinárodní závody v jezdecké všestrannosti v Pardubicích vstup zdarma. Soutěž bude po všechny tři dny natáčet i Česká televize, která z ní uvede hodinový sestřih v následujícím týdnu na stanici ČT4.

„Při závodu bude obnovena sbírka na pomoc Jiřímu Ciprovi, který už více než rok leží v nemocnici po vážném zranění při mezinárodní soutěži v polské Strzegomi," uvedl Jaroslav Grodl.

Časový program soutěže:

Čtvrtek 30. 7. 2009
16:00 - prohlídka tratí
18:00 - ukončení prezentace
18:00 - 1. kondiční zkouška - pouze pro CCI**
20:00 - slavnostní zahájení a technická porada na tribuně D, 1.patro

Pátek 31. 7. 2009
8:00 - 1. start drezurní zkoušky CIC* + MČR-J-starší (zadní písek)
8:00 - 1. start drezurní zkoušky CCI** + MČR-J-mladší (přední písek)
8:00 - 1. start drezurní zkoušky CIC*** (tráva)

Sobota 1. 8. 2009
9:00 - 1. start cross-country v pořadí: MČR-J-ml., MČR - J -st., CIC*
14:00 - 1. start cross-country v pořadí: CIC***, CCI**

Neděle 1. 8. 2009
8:00 - 2. kondiční zkouška pro všechny účastníky
10:00 - 1. start parkuru v pořadí: MČR-J-ml, MČR-J-st., CIC*, následuje vyhodnocení
14:00 - 1. start parkuru v pořadí CCI**,vyhodnocení, CIC***, vyhodnocení

24.7.2009 17:00 - Konečné přihlášky do soutěží - na startu i zástupci Finska!

Nejtěžší soutěž, CIC***, přiláká do Pardubic 31 dvojic, nejvíce z Německa, Rakouska a Polska, dále Itálie, Belgie, Dánska, Švédska a dlouhou cestu k nám kvůli této soutěži absolvují i jedna dvojice z Finska a jedna z Francie. Na startu bychom měli vidět i dva české jezdce - Miloslava Příhodu s Oswaldem a Petra Veselovského s Monarchou.

V druhé nejtěžší soutěži, CCI**, se utká 24 dvojic, z nich 7 českých, kromě výše jmenovaných národů i zástupci Nizozemí a Slovenska.

V CIC* má být na startu dokonce 63 koní a jezdců, z nichž 10 jezdců jsou junioři kat.17- 18 let, kteří tuto soutěž pojedou jako mistrovství ČR.

Dalších 11 koní a jezdců je přihlášeno do mistrovství ČR juniorů kategorie 15-16 let. O dalším vývoji, přípravách i samotné akci vás budeme samozřejmě i nadále informovat.

Kompletní přihlášky jsme pro vás připravili ke stažení pod článkem.

 

pce

8.7.2009 08:00 - Blíží se mezinárodní závody jezdecké všestrannosti v Pardubicích

2007„Mezinárodní soutěž ve všestrannosti se v Pardubicích poprvé konala v roce 2002. Letos ji tedy budeme pořádat už poosmé," připomněl Jaroslav Grodl, sportovní manažer Dostihového spolku Pardubice. „Jedná se o nejvýznamnější závod ve všestrannosti v České republice, proběhne ve dnech 31. července - 2. srpna."

Pardubické závodiště v průběhu osmi let hostilo dvakrát mistrovství Evropy. V roce 2003 v kategorii juniorů a o tři roky později se konal šampionát mladých jezdců. A dosavadní vrchol přišel předloni, kdy se zde poprvé v Česku konala tříhvězdičková soutěže, jež měla punc kvalifikace na olympijské hry v Pekingu.

„Nyní máme zažádáno o pořádání mistrovství Evropy mladých jezdců pro rok 2010. Jsme jediní uchazeči, takže bychom nejspíše měli tento závod dostat,"

„Nyní máme zažádáno o pořádání mistrovství Evropy mladých jezdců pro rok 2010. Jsme jediní uchazeči, takže bychom nejspíše měli tentozávod dostat," uvedl Jaroslav Grodl. „V příštím roce se rovněž rozběhnou kvalifikační soutěže na olympijské hry v Londýně v roce 2012 - dvakrát bychom je měli dostat k nám."

Nadcházející závod tak pro řadu účastníků může být generálkou na významné soutěže v příštích letech. „Jezdci si nyní mohou u nás vše vyzkoušet a seznámit se se závodištěm," uvedl J. Grodl.
Přesné obsazení soutěží bude známo až týden před závodem po uzávěrce přihlášek. Ale vzhledem ke zkušenostem z minulých let se dá vytušit, že se v Pardubicích opět sejde zajímavá zahraniční konkurence. „V posledních pěti letech u nás startovali jezdci z minimálně osmi zemí. Třeba Němci vloni přivezli téměř šedesát koní. Je znát, že reprezentanti z okolních zemí se k nám už naučili jezdit," uvedl Jaroslav Grodl. V loňském roce bylo do závodu přihlášeno 210 koní, z toho více než polovina ze zahraničí. Proto bylo nutné soutěže rozdělit. Letos se na přelomu července a srpna bude konat mezinárodní závod a národní soutěž stupňů ZK, Z a ZL se na stejném místě uskuteční až o týden později 8. a 9. srpna.

přípravy...Současně s mezinárodním závodem se však pojede i mistrovství České republiky juniorů. „Jezdecká základnase rozrůstá, proto komise všestrannosti poprvé juniorskou kategorii rozdělila na dvě - na mladší juniory ve věku 15 až 16 let a na starší ve věku 17 až 18 let. Ve světě je to tak běžné," uvedl Jaroslav Grodl.

Není to jediná novinka, která se objeví při letošním závodu. Poprvé v České republice budou při terénní zkoušce použity hliníkové hřeby na zavěšení překážek. „Jsou zařazeny do bezpečnostního programu Mezinárodní jezdecké federace FEI," uvedl Jaroslav Grodl. „Když kůň najede do překážky, hřeb se zlomí a nedojde k velkému pádu. Tudíž se předchází zraněním."

Diváci mají na mezinárodní závody v jezdecké všestrannosti v Pardubicích vstup zdarma. A atraktivní sobotní terénní zkoušku, která se koná na dostihové dráze, mohou sledovat i ve vyhrazených prostorech v těsné blízkosti překážek.

 

Program soutěží:
Pátek 31. července drezurní zkouška (8.00)
Sobota 1. srpna terénní zkouška (9.00)
Neděle 2. srpna skoková zkouška (11.00)

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…