Pozvánka na mezinárodní závody všestrannosti CIC* A CIC** Pardubice

4. 8. 2005 Helena Görnerová Autor fotek: Helena Görnerová

Od zítřka do neděle bude pardubické závodiště hostit mezinárodní závody všestrannosti a Mistrovství České republiky dětí a juniorů. Stejně jako dříve i letos budeme na místě a v následujícím článku vám přinášíme první podrobnosti. Sledujte, kdo je přihlášen co se koná a další perličky.

I v letošním roce se v Pardubicích sejde kvalitní startovní pole z Čech i zahraničí, v čele s loňskou vítězkou CIC* i CIC**, Němkou Janet Wiesner s konmi Libero a Piccolo. Mirko Meyer s Feldchronist (GER) byl v předchozím roce také mezi dekorovanými a Stefan Rodl (GER) zná dobře pardubickou i humpoleckou trať. Z Polska přijede početná ekipa v téměř tradičním složení, Darja Kobiernik (Okon) a Pawel Rutkowski (Emisariusz).

Z našich uvidíme letošní mistryni ČR, Radku Dvořákovou, s Porlanou, loňskou mistryni Naděždu Knopovou s Klipem, ostřílenou závodnici Pavlínu Súrovou, z mladých jezdců potom např. mistryni Janu Vobořilovou s Elan 2 a druhou na MČR, Janu Grodlovou s Finlandií.

Nejmladší účastnicí M ČR dětí je Aneta Pažoutková z oddílu Alfa Bakov, která 24.7. zvítězila v polské olympiádě mládeže ve Varšavě. Naopak nejstarším přihlášeným je Pavel Zima, vítěz 1. Prostata Cup v Čejově. Nejvýše postaveným ve světovém žebříčku je chorvatský olympionik Pepo Puch, který rovněž startoval v letošním Badmintonu.

"Po úspěšném Mistrovství Evropy juniorů, které jsme pořádali v roce 2003," informuje Petr Pucandl z Dostihového spolku Pardubice," jsou tyto mezinárodní závody generální zkouškou před Mistrovstvím Evropy mladých jezdců, které bude konat na pardubickém závodišti v srpnu 2006. Bohatá zahraniční účast, především silné ekipy z Německa a Polska, svědčí o tom, že se zahraničním jezdcům v Pardubicích líbí."

Jako vždy bude nejatraktivnější částí sobotní cross. Pořadatelé z Dostihového spolku Pardubice a JK Glod Čejov odvedli tradičně výbornou práci při přípravě trati, jak bývá v Pardubicích zvykem, nachystali též obměněné skoky a také po červencových deštích je povrch ideální.

Doufejme, že dnešní počasí se o víkendu neude konat a pokud jste si ještě nikdy nenašli cestu k všestrannosti, máte nejvyšší čas to napravit!

Časový plán:

Pátek
5.8.05 - 9,00 - drezurní zkouška

Sobota
6.8.05 - 9,00 - terénní zkouška (cross)

Neděle
7.8.05 - 9,00 - kondiční zkouška
11,00 - skoková zkouška st. "Z"
následně CNC*, CIC*, CIC**

Vypsané soutěže:

Soutěž st. Z
v rámci které se jede MČR žáků
- počet startujících koní: 56, z toho v MČR 7 (2 koně: Erbeková)

Soutěž CNC
- počet startujících koní: 47, z toho v MČR 7 juniorů (2 koně: Svobodová, Příhoda, Doušková)

Soutěž CIC*
mezinárodní soutěž
- počet startujících koní: 32, z toho 15 zahraničních účastníků (Německo 6, Slovensko 1, Polsko 8)

Soutěž CIC**
mezinárodní soutěž
- počet startujících koní: 38, z toho 28 zahraničních účastníků (Německo 18, Polsko 6, Rakousko 2, Chorvatsko 2)

Celkem 173 startujících ze 6 států. (ke dni 3.8.)

Soutěže ve svém komplexu představují úplnou třídenní zkoušku všestrannosti koní. První den absolvují jezdci na koních drezurní zkoušku. Druhý den následuje terénní zkouška, jejímž cílem je prověřit rychlost, vytrvalost, statečnost koně a jeho důvěru v jezdce. Třetí den se koná skoková zkouška na shoditelných překážkách na parkuru. Tato poslední zkouška prověřuje kromě schopnosti koně regenerovat síly i jeho obratnost, ovladatelnost a pozornost.

EQUICHANNEL bude na místě přítomen v mé osobě v SO a v NE, v PÁ máme domluvenu spolupráci se Zuzanou Šedou, kterou tímto zdravím ;o) a děkuji.

Rozpis Mistrovství České republiky ve všestrannosti 2005

Rozpis CIC* 2005

Rozpis CIC** 2005

Příbuzné články:

Související odkazy:

 

Důležité kontakty:
Dostihový spolek, a.s., tel.: +420 466 797 111, fax: +420 466 335 304, racecourse@ipnet.cz, web: www.pardubice-racecourse.cz

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…