Mezinárodní závody a MČR všestrannosti v Pardubicích 2005 - ON-LINE

5. 8. 2005 Zuzana Šedá Autor fotek: Zuzana Šedá, Helena Görnerová

Zdravíme všechny příznivce všestrannosti z Pardubic, kde jsou v plném proudu mezinárodní závody a Mistrovství České republiky dětí a juniorů v soutěžích všestrannosti. Pardubické závodiště je plně zaplněno příznivci všestrannosti.

Neděle, 7. 8. 2005

Výsledkové listiny celkové: (ke stažení textové soubory)

Soutěž st. Z celkové oficiální výsledky

Soutěž CNC celkové oficiální výsledky

Soutěž CIC* celkové oficiální výsledky

Soutěž CIC** celkové oficiální výsledky

Mistrovství ČR - junioři celkové oficiální výsledky

Mistrovství ČR - děti celkové oficiální výsledky

Víkendové počasí, kterým nám vyhrožovali v přepovědích, se naštěstí naplnilo jen málo. Při ranním probuzení nás vždy vítal déšť, ale naštěstí byly naše prosby vyslyšeny. Počasí se umoudřilo alespoň do té míry, že jsme nemuseli chodit s deštníky a občasné přeháňky většinou přišly v časech pauz.

Soutěž stupně Z byla plná chyb v crosse (většinou za čas) a na parkuru chybovala většinou jen druhá polovina výsledkové listiny.

Vedoucí jezdec Pepo Puch s excelentní Lady Voltaire nasbíral v crosse téměř devět trestných bodů a klesl na čtvrtou příčku. A jelikož byla Lady Voltaire jediným z jeho koní, kteří pokračovali v soutěži, rozhodl se dále nepokračovat a v neděli ráno za nevlídného počasí odjet domů. V zákulisí se proslíchalo, že Lady Voltaire je nadějí Pepo Puche pro Olympijské hry.

V soutěži stupně CNC* již byli většinou zkušení jezdci a tak v crosse nebylo vidět tolik chyb. Ovšem na parkurovém kolbišti už tolik čistých výkonů nebylo. Po zásluze zvítězil Lubomír Vrtek s Davosem, který měl z výhry obrovskou radost.

Tratě soutěže CIC* stejně jako CNC* nebyly až tak moc záludné. Nějvětší problémy byly na Zahrádkách. Zde své působění v soutěži ukončila D. Kobiernik, která byla převezena k lékařskému ošetření a také M. Šedá a R. Dvořáková zde měly pád. Také někteří z dalších jezdců měli problémy, ale naštěstí vše ustáli. I v této soutěži zamíchal výsledky až závěrečný parkur.

Nejnáročnější soutěž, CIC**, byla posledním testem před Mistrovstvím Evropy mladých jezdců, které se na tomto závodišti bude konat příští rok. Jak se ukázalo, trať crossu byla poměrně obtížná. Dvě dvojice vůbec neodstartovaly a osm dvojic cross nedokončilo. Jedna z překážek byla po několika pádech nahrazena jinou. Také na parkuru si většina jezdců připsala trestné body. Bohužel J. Cipra s nadějným Jazzem vynechali na parkuru překážku a byli vyloučeni.

Přestože bylo Pardubické závodiště plně vytíženo a přímo nacpáno příznivci všestrannosti, pořadatelé většinou vše zvládali. A tak se můžeme těšit na příští rok, kdy zde proběhne Mistrovství Evropy mladých jezdců.

Sobota, 6. 8. 2005

Výsledkové listiny po dvou dnech: (ke stažení textové soubory)

Soutěž st. Z oficiální výsledky po dvou dnech

Soutěž CNC oficiální výsledky po dvou dnech

Soutěž CIC* oficiální výsledky po dvou dnech

Soutěž CIC** oficiální výsledky po dvou dnech

Mistrovství ČR - junioři oficiální výsledky po dvou dnech

Mistrovství ČR - děti - oficiální výsledky po dvou dnech bohužel nemůžeme poskytnout, pro neznámou chybu je nebylo možné stáhnout z výsledkového SW, kde jsou uložené

Pátek, 5. 8. 2005

Už od dnešního rána jsou soutěže v plném proudu. Pořadatelé připravili tři drezůrní obdélníky, které byly povětšinu dne plně vytíženy. Většina z českých jezdců všestrannosti je zde přítomna, pouze náš nejlepší jezdec, Jaroslav Hatla, se závodů nezúčastňuje. Ale můžeme zde vidět některé z jeho svěřenců, které trénuje v Horse Academy.

Dnešní drezůry nepřinesly mnoho překvapení. V mezinárodních soutěžích čeští reprezentanti uzavírají výsledkové listiny, ale nic není ztraceno - zítřejší cross pořadím jistě zamíchá.

Pořadatelé se velice snažili a je vidět velký kus práce. Několik nových skoků a také velice povedená dekoraceu skoků (např. vyřezávaná zvířátka, na která jsme zvyklí z humpoleckého závodiště, už se objevila i v Pardubicích).

Jediné, co dnes trošku kazilo dojem, byl mírný zmatek ve startovních listinách v soutěži CIC**. Startovní listiny se na přání jezdců pozměňovaly a někteří si toho bohužel nevšimli. Ale hlavní rozhodčí byl shovívavý a jezdce, kteří start nestihli, zařadili na konec startovního pole.

Většina z jezdců celý den pilně jezdila a (stejně jako já, která jsem celý den pilně fotila) zatím si nestihli prohlédnou trať crossu. Proto vám zatím nemohu zprostředkovat jejich dojmy.

Jak už bylo psáno v pozvánce, zítřejší crossy začínají ráno v 9.00 Pozor, změna v pátek večer: sobotní cross začíná již v 8 hodin!!. A kdo se přijde podívat, určitě nebude litovat.

Výsledkové listiny po drezuře: (ke stažení textové soubory)

Soutěž st. Z Počet startujících: 53 oficiální výsledky

Soutěž CNC Počet startujících: 39 oficiální výsledky

Soutěž CIC* Počet startujících: 31 oficiální výsledky

Soutěž CIC** Počet startujících: 33 oficiální výsledky

Mistrovství ČR - junioři Počet startujících: 17 oficiální výsledky

Mistrovství ČR - děti Počet startujících: 8 oficiální výsledky