Jezdecká soutěž Zlatá podkova hlásí rekordní počet závodníků

10. 6. 2008 Tisková informace

Do celostátního čtyřicátého třetího ročníku seriálu jezdecké soutěže nazvané Zlatá podkova je již přihlášeno rekordních 224 startů v kvalifikačních soutěžích všestrannosti a 45 v kvalifikačních soutěžích spřežení. Počet soutěžících je vyšší než v loňském ročníku.

V rámci tohoto seriálu se v letošním roce již uskutečnily kvalifikační závody v Pardubicích, Dvorečku, Pecínově, Semicích a Rudě. V červnu se uskuteční závody v Šumperku, Lošticích, Moravském Krumlově a v červenci budou následovat v Kolesech a v Radslavicích.

„Pořadatelé tak registrují stále se zvyšující zájem o tuto jezdeckou soutěž,“ oznámil ředitel statku v Humpolci Jan Mácha.

Zlatá podkova jsou závody v disciplíně všestrannost a v disciplíně spřežení. Všestrannost je od roku 1912 součástí Olympijských her. „Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplina. Jezdec a kůň při ní absolvují v průběhu tří dnů tři rozdílné zkoušky,“ přiblížil historii Jiří Klubal ze školního statku v Humpolci.

Spřežení je obdoba jezdecké soutěže všestrannosti. V rámci seriálu je možné shlédnout závody v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a také spřežení pony.

Jezdectví má v České republice dlouhou tradici na mezinárodní úrovni. Soutěž Zlatá podkova v těchto krocích úspěšně pokračuje. Od začátku devadesátých let minulého století jsou pořádány v areálu Školního statku Humpolec Mezinárodní závody ve všestrannosti CC** a Mistrovství ČR. Finále Zlaté podkovy je obohaceno také o nové discipliny jako je dvojspřeží pony a soutěž ve zručnosti tahu klády a dále chovatelskou soutěž a přehlídku výkonných koní plemene Český teplokrevník.

Eva Fruhwirtová
Kontakt: Jan Mácha, 565 533 266

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…