Humpolec se o víkendu stane dějištěm Zlaté podkovy

19. 8. 2010 Tisková informace

O víkendu 20. až 22. srpna se humpolecký školní statek promění v centrum prestižních jezdeckých závodů Zlatá podkova. Ve finále proti sobě nastoupí ti nejlepší jezdci z jedenácti kvalifikačních kol, které se konaly po celé republice a jedno dokonce až ve slovenské Tatranské Lomnici.

„V rámci Finále seriálu závodů Zlatá podkova se v Humpolci uskuteční pět soutěží pro sedlové koně - Zlatá, Stříbrná a Bronzová podkova, Soutěž nadějí a Soutěž pony a dále čtyři soutěže spřežení -jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a spřežení pony)," vyjmenovává jeden z organizátorů Jiří Klubal. Celkem je přihlášeno více než 150 koní a diváci se proto mohou těšit na atraktivní podívanou.

Jako další program je pro návštěvníky připravena přehlídka lam, ukázka práce chladnokrevných koní, možnost prohlídky tratí na závodišti a také tradiční průvod městem, který vrcholí v neděli v deset hodin na Horním náměstí.

Humpolec Zlatá podkovaProgram třídenních závodů začíná v pátek v osm hodin drezurními zkouškami, v sobotu pak ve stejný čas terénními zkouškami. V sobotu v pravé poledne budou pokřtěna hříbata Adélka a Galma. Ve tři hodiny bude na kolbišti zahájen závod spřežení. Na večer je připravena pro všechny zájemce country zábava. Nedělní program, vyhrazený překážkovým jízdám spřežení a parkurům sedlových soutěží, začne na závodišti od půl osmé a bude pokračovat až do odpoledních hodin.

Aktualizovaný podrobný program je k dispozici na www.zlatapodkova.cz

„Za pětačtyřicet let, kdy soutěž probíhá, se stala tradiční akcí, kterou nenavštěvují jen milovníci jezdectví, ale i široká veřejnost. Jezdí k nám lidé nejenom z Vysočiny, ale i z dalších krajů," říká Jiří Klubal a dodává, že letos opět očekávají velký zájem z řad veřejnosti.

Humpolec je nejen díky Zlaté podkově právem nazýván městem jezdectví. Koňskou tradici ve městě podporuje rovněž místní Školní statek, Česká zemědělská akademie a Jezdecký klub Humpolec.

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…