Hatla s Karlou míří po poslední zkoušce do olympijské karantény

14. 7. 2008 Tisková informace Autor fotek: Josef Malinovský

Zatímco během uplynulého víkendu probíhalo v Humpolci Mistrovství České republiky ve všestrannosti a souběžně s ním i otevřená mezinárodní soutěž CIC**, v německém westfálském Hünxe se sešli v naprosto stejné dny němečtí jezdci na Mistrovství Německa a též na otevřené mezinárodní CIC**. Do soutěže CIC** se spolu s 37 soutěžícími přihlásil i Jaroslav Hatla s Karlou, aby v konkurenci standardně drezurně dobře připravených německých, nizozemských a švédských koní a na technicky postavené trati pro cross otestovali stav přípravy před odjezdem do karantény v Cáchách, kam vyráží již tuto středu, tj. 16. července.

Z přísné karantény v Cáchách Karla odjede organizovaně již pod dohledem smluvního olympijského přepravce kamionem do Amsterdamu a odtud odlétá 29. července s ošetřovatelkou přímým letem do Hong Kongu.


Zpět však k samotné soutěži CIC**. Po drezurní zkoušce, kde Jarda po uplynulých 14 dnech tréninku „olympijské drezury“ učinil jeden omyl, získala dvojice 50 trestných bodů a držela se v polovině pole. Jarda pozorně sledoval jízdy členů německého olympijského družstva i Lindu Algotsson ze Švédska, která nakonec vybojovala vítězství. Po crossu, kde Jarda v první třetině trasy málem spadl poté, co se Karla zachytila o skok, se dvojice s trestnými body za čas posunula na 11. místo a poslední den nastupovala s velkým očekáváním výsledku po předolympijské skokové tréninkové přípravě u Jiřího Pecháčka. Parkur ve výrazném tempu Karle přinesl jen 4 trestné body, a tak 8. místo je příslibem ke kvalitně zvládnuté soutěži na OH 2008.


Text: Zora Krásná – Horse Academy Radimovice

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…