CIC** / CCI* / MČR Humpolec - CELKOVÉ VÝSLEDKY / FINAL RESULTS

8. 7. 2009 Helena Görnerová Autor fotek: Zuzana Šedá

AKTUALIZACE: NE - EXKLUZIVNĚ pro čtenáře Equichannelu zasílá naše spolupracovnice Jana Bambuchová CELKOVÉ VÝSLEDKY VŠECH SOUTĚŽÍ; FOTOGRAFIEMI doprovází ZUZANA ŠEDÁ | SO - výsledky po dvou dnech | PÁ - startovní listiny do terénní zkoušky | PÁ - výsledky drezur | ČT - startovní listiny do drezur | V jezdeckém areálu Školního statku Humpolec – Dusilov právě tento prodloužený víkend 10. až 12. července probíhají mezinárodní závody a mistrovství ČR ve všestrannosti. Přinášíme podrobnější informace a výsledky.

AKTUALIZACE 12. 07. 2009 16:53

A jsou to právě čtenáři Equichannelu, kdo se jako první dozvědí, jak nakonec celé klání v Humpolci dopadlo!

Iva Baďurová - Bounty AmadeusV rámci soutěže CCI* bylo vyhodnoceno také MČR mladých jezdců. To vedl po celé tři dny suverenně Miloslav Příhoda s Gombou 1, který sice nezajel čistý závěrečný parkur, ale ani trestné body v něm mu nepokazily nejlepší výsledek jak terénní, tak především drezurní zkoušky a stal se tak s celkovým součtem 56,66 tr.b. mistrem ČR v kategorii mladých jezdců pro rok 2009. Bezchybným parkurem si velmi vylepšila skóre a z průběžného čtvrtého místa si tak dnes stříbro dané kategorie odváží Iva Baďurová s Bounty Amadeus (73,78 tr.b.). Naopak z druhého průběžného místa se pro chyby na parkuru dnes až na celkové čtvrté místo součtem 83,68 tr.b. propadla Pavlína Pejřilová s Danem 10, a tak uvolnila bronzovou příčku Barboře Žáčkové s Frey, která sice proti Pavlíně zajela pomaleji terénní zkoušku, ale parkur zvládla lépe a celkově získala 78,19 tr.b.

Miloslav Příhoda - Gomba 1 (CCI*)Pořadí na prvních třech místech CCI* dopadlo takřka shodně, zvítězil Miloslav Příhoda - Gomba 1, za kterého se na druhou pozici dostal Tomáš Konečný - Najdy (72,03 tr.b.), 3. skončila Iva Baďurová - Bounty Amadeus. Asi nejhorším zážitkem jednohvězdové soutěže se stal sobotní pád a následný odvoz sanitou jezdkyně Jany Grodlové. Všem příznivcům ale rádi předáváme informaci, že je v rámci situace v pořádku a bude chvíli chodit s límcovou ozdobou na krku. Jani, přejeme rychlé uzdravení!

Ve dvou hvězdách, tedy CIC**, startovali tři zahraniční účastníci. Jediný zástupce Německa, Simon Sartorius, předvedl nejlépe hodnocenou drezurní úlohu (42,16 tr.b.) a předstihl tak v prvním dni další zahraniční dvojici, reprezentanty Velké Británie, Paula Adamse s koněm matematického jména, Algorithm (43,45 tr.b.). S větším bodovým odstupem (49,66 tr.b.) se první den umístil Lubomír Vrtek s Dallasem (i Davosem). Silnou disciplínou Čechů je ale terén, a tak již druhý den Lubomír Vrtek vedl, německý zástupce byl vyloučen pro pád a britský jezdec pro omyl na trati (s druhým původně hlášeným koněm, Kalynka Du Meslier, pan Paul vzdal před 3. kondiční zkouškou). Parkur byl tak již čistě záležitostí českou, kdy se o stupně vítězů podělili Lubomír Vrtek (Dallas 1, 66,06 tr.b.), stříbrná Radka Dvořáková (Damon 2, 71,58 tr.b.) a bronzový Miloslav Příhoda, tentokrát s Oswaldem (74,53 tr.b.)

Radka Dvořáková - Damon 2Ani v MČR seniorů, které se počítalo právě ze soutěže dvou hvězd, se tedy již dnes velké překvapení nekonalo, Lubomír Vrtek s Dallasem 1 udržel nejlepší bodové skóre 66,06 tr.b. i přes chyby na parkuru a stal se tak mistrem ČR v kategorii seniorských jezdců pro rok 2009. Obhájkyně titulu, Radka Dvořáková s Damon 2, získala stříbro a třetí místo této kategorie obsadil se součtem bodů 90,14 Radko Heidenreich s Tiksi.

Jan Holec - Seržeta (ZL)V soutěži ZL byly již od drezur výkony první pětice poměrně vyrovnané, včerejší terénní zkoušku absolvovalo bezchybně celých 14 jezdců z 23 zúčastněných, dvě jezdkyně nedokončily a tak se očekával parkur s napětím, neboť pořadím rozhodně zahýbat mohl - a také zahýbal. Po dvou dnech vedoucí Jan Holec se Seržetou (obr. vlevo), reprezentující JK Maneo, chyboval právě na parkuru a propadl se ziskem 56,88 tr.b. na celkové třetí místo. Radka Dvořáková s Indian Wind zajela druhou nejlepší drezuru, nechybovala ani v sobotním krosu, ale neudržela čistý parkur a zisk osmi tr. bodů v něm ji odsunul z průběžně druhého až na páté místo. A právě chyby dvou vedoucích jezdců umožnily snadnější postup soupeřům. S celkovým skóre 54,38 po bezchybném parkuru zvítězili Petr Myška a Jamin, reprezentující JO Albert Stolany a za nimi se na stříbrném stupni umístila dvojice Nikola Ečerová - Harry 3 z Horse Academy (55,50 tr.b.).

Monika Šillerová - La GranderTaké v "L"ku se pořadí na prvních místech dramaticky v průběhu všech tří dní měnilo. Přestože v drezuře ji rozhodčí ohodnotili až na pátou pozici a terénní zkoušku překonala bezchybně nejen ona, ale též drtivá většina startovního pole, nakonec tuto soutěž s celkovým počtem 59,36 tr.b. vyhrála dvojice Monika Šillerová - La Grander z JK při SOUZ Horní Heřmanice. Zástupce Horse Academy, Jaroslav Hatla s Eileen 1, zajel sice proti první dvojici lepší drezuru (51,07 vs. 55,36 tr.b.) a stejně jako ona nechyboval v krosu, ale chyby v parkuru a celkový součet 63,07 tr.b. nakonec jen postačily na udržení stříbrné pozice. Svou dávku smůly si vybrala Jana Vobořilová s Berry Nice, jejichž drezurní úlohu ohodnotil sbor rozhodčích s přehledem nejlépe (47,86 tr.b.), ale pro omyl na trati krosu byla vyloučena. Škoda, bylo by jistě zajímavé sledovat její další vývoj v parkuru. Jana tak nedobrovolně uvolnila místo v předních pozicích dalším zájemcům "o bednu", z nichž si po dvou dnech nejlépe vedl Pavel Vaněk se Sinetas, zástupce JK Ratibořské hory. Bohužel ani on si nedokázal udržet výbornou pozici a díky čtrnácti trestným bodům v parkuru se propadl z průběžně prvního na 4. místo. Cesta vzhůru tak byla otevřena pro dvojici Tereza Petrová - Caleppo (stáj Pavel Odložil). Ta si celkovým součtem 63,64 tr.b. vylepšila svou pozici po drezuře (8. místo) a krosu (4. místo) a nakonec si dojela pro bronz.

 

Celkové oficiální výsledkové listiny všech soutěží si můžete stáhnout pod článkem.

AKTUALIZACE 11. 07. 2009 18:43

Výsledkové listiny všech soutěží po dvou dnech si můžete stáhnout pod článkem.

AKTUALIZACE 10. 07. 2009 20:25

Pod článek jsme pro vás připravili startovní listiny do zítřejší terénní zkoušky.

AKTUALIZACE 10. 07. 2009 18:00

Výsledky drezurní zkoušky všech kategorií jsou pro vás přiloženy pod článkem.

AKTUALIZACE 9. 07. 2009 23:01

Pod článek jsme pro vás připravili startovní listiny do zítřejších drezur. Tento servis pro vás zajišťuje naše spolupracovnice Jana Bambuchová.

AKTUALIZACE 8. 07. 2009 21:00

Sokol - Leader, 2008V současné době je přihlášeno do CIC** 15 českých dvojic, jedna z Německa a jedna z Velké Británie.

V CCI* je zapsáno 18 českých dvojic a jedna z Velké Británie.

Rámcová soutěž čítá 14 závodníků, ZL 33 českých dvojic plus dvě z Rakouska.

To znamená oproti loňským ročníkům jistý pokles. „Ano, pokles je oproti loňskému ročníku značný, máme přihlášeno něco přes 80 koní. Příčinu hledám jednak v současné finanční krizi, která přeci jen svůj vliv na jezdectví má - a také v nepřízni počasí. Závodníci vědí, že zde v Humpolci máme těžký terén. Malou zahraniční účast přičítám taktéž vodě. Jezdci, jež sem jezdili v předešlých letech, jsou také ze zemí, které postihly záplavy a to účasti příliš nepřidá," potvrdil nám Jiří Klubal, ředitel o.p.s. Zlatá podkova.

Dvě hlavní soutěže CIC** a CCI* jsou pro české jezdce zároveň Mistrovstvím České republiky v kategorii seniorů a mladých jezdců. Loňský titul vítěze bude obhajovat i jezdkyně z Vysočiny, Radka Dvořáková. Startovní pole je poměrně vyrovnané, jasný favorit není znám. Ze zahraničích účastníků se očekává dobrý výsledek od reprezentantů Velké Británie, kteří se závodů zúčastnili již vloni.

Poprvé se v Humpolci závody na takovéto úrovni konaly v roce 1992. „Po velmi dlouhých letech to byly první závody tohoto typu na území celé České republiky. Od té doby se staly již tradičními závody, kde se setkávají nejlepší jezdci z republiky i ze zahraničí," přiblížil Jiří Klubal.

„Ačkoli pršelo, terén je v Humpolci stále korektní, nic nebezpečného. Trať je vedena suššími úseky a dokonce jsme po několika letech využili svah,který je pro koně o trochu náročnější,"

Pořadatelé pro terénní zkoušku volili spíše tradiční skoky, jako například pevné masivní klády a v Humpolci oblíbená kvalitní jezírka. „Ačkoli pršelo, terén je v Humpolci stále korektní, nic nebezpečného. Trať je vedena suššími úseky a dokonce jsme po několika letech využili svah, který je pro koně o trochu náročnější," prozradil J. Klubal.

První soutěž - drezurní zkouška - odstartuje v pátek 10. července v 9:30 hod., v sobotu, kdy se pojede divácky nejoblíbenější zkouška terénní, se pak čas přizpůsobí počtu startujících a bude uveden na stránkách pořadatele (www.zlatapodkova.cz). Nedělní program začíná v 10. Po oba dva dny večer bude country zábava pro všechny, kteří přijdou. „Jsou zváni všichni, kteří mají rádi koně a jezdecký sport," uzavírá Jiří Klubal.

Zlatá PodkovaPROGRAM:
Pátek 11.7. od 9.30 drezurní zkoušky
20.00 country zábava

Sobota 12. 7. terénní zkouška
20.00 country zábava

Neděle 13.7. od 10.00 skoková zkouška - „Z"
od 13.00 skoková zkouška CCI**/CIC*/"ZL"

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…