Česká všestrannost v Polsku

20. 9. 2004 Zuzana Šedá Autor fotek: Zuzana Šedá

Memorial „ Lupaszków” pplk. Jerzego Dambrowskiego i mjr. Zygmunta Szendzielorza - Jaroszowka (POL) O víkendu 11. - 12. září 2004 se silná česká ekipa zúčastnila závodů v polské Jaroszowce. Pořadatelé vypsali celkem čtyři národní soutěže (L, P, CNC*, CNC**), ve kterých jsme měli zastoupení.

Sobotní program odstartovala drezurní zkouška soutěže L současně se soutěží stupně CNC*, protože drezurní část se jezdila na dvou obdélnících. Po té následovaly soutěže P a CNC**. Drezurní část soutěží stupně L a P navazovala hned po přesedlání koně a parkur stupně CNC* a CNC** byl na programu v podvečer.

Hned první den si naši jezdci vedli dobře. V soutěži stupně L vedla Pavlína Sůrová s Dextrem před Ivou Konečnou s Najdy. V CNC* také vedla Pavlína Sůrová, tentokrát s hřebcem Belfast, na třetím místě se držel Jiří Maxera s Harym. Bohužel dvě zastavení v parkuru znamenaly vyloučení pro Marcelu Šedou s Grotem.

V neděli se bohužel hned po začátku první soutěže silně rozpršelo, a to se podepsalo na výkonech dvojic. Déšť přestal až po na začátku druhé soutěže, ale odpoledne se opět rozpršelo. Jako první soutěž na pořadu dne byl cross stupně CNC**, kde jsme měli pět dvojic. Nejlépe si vedl Jiří Pažoudka s Batulí, který jako jediný z našich jezdců nezaznamenal žádné trestné body za překážky, pouze trestné body za čas. V součtu všech trestných bodů se umístil na jedenáctém místě. Hned za ním, na dvanáctém místě, se umístil Jiří Kornalík s Gin Fizzem. Patnáctá dokončila Lucie Černá s Waltrem, bohužel zastavení na posledním skoku znamenalo dvacet trestných bodu. Ale přes to je to velice dobrý výsledek, protože Lucie se zúčastnila teprve první soutěže této obtížnosti. Šestnáctá Martina Mudrová s Lamentou. Bohužel, s druhým koněm, Brnegou, měla Martina pád, když klisna zavadila při výskoku na stůl a při pádu se Martina zranila.

V soutěži CNC* si vítězství nenechala ujít Pavlína Sůrová s Belfastem. Jako druhý se umístil Jiří Maxera s Harym (pro tohoto koně to byl první zahraniční start). Dále na čtrnáctém místě se umístil Miloslav Příhoda s Markýzem. Také pro tohoto jezdce to byl první start v takto těžké soutěži. Dvanáctý se umístil Petr Veselovský s Chirgizem. Soutěž nedokončil Petr Myška s Catem pro pád.

V soutěži stupně P jsme byli zastoupeni pouze jedním jezdcem. Petr Myška s Viky dokončil na čtvrtém místě.

Poslední soutěží byla soutěž stupně L. Zde zvítězila Ivana Konečná s Najdy. Patnáctý dokončil Petr Veselovský s Vermontem, šestnáctý Jiří Kornalík s Attilou 3, osmnáctá Lucie Černá s Villanií, dvacátý druhý Petr Veselovský s Vantres, dvacátá devátá Pavlína Sůrová s Dextrem, třicátý třetí Tomáš Konečný s Flejtou, který měl pád na parkuru a připsal si hodně trestných bodů. A jako třicátý čtvrtý se umístil Ivan Borský s Charibdysem.

Celkové výsledky a další fotografie najdete na stránkách všestrannosti.
Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…