Česká všestrannost v Nichelinu

1. 11. 2004 Zuzana Šedá Autor fotek: FISE

Ve dnech 22. - 24.10. se čeští jezdci všestrannosti zúčastnili závodů v italském Nichelinu. Na programu byly soutěže CIC*, CIC** a CIC***, přičemž soutěž CIC* byla rozdělena na A a B.

V pátek začaly drezurní soutěže, které se jely současně na čtyřech obdélnících. Naši jezdci zajeli své standartní výkony. Bohužel se nedařilo Pavlíně Sůrové s NIGESEM v soutěži CIC***, za drezurní úlohu dostala 80,20 trestných bodů a po první dnu ze soutěže odstoupila.

Sobotní cross byl postaven v pěkně udržovaném, člnitém parku a byl na středně těžké úrovni. Bohužel ráno se na celém závodišti válela taková mlha, že nebylo vidět ani na cestu a pořadatelé start neustále posouvali. Naštěstí se asi po třech hodinách mlha náhle vytratila a tak jezdci mohli odstartovat na prosluněnou trať.

V sobotu si většina českých jezdců vylepšila umístění. Pouze Petr Veselovský s CHIRGIZEM zaznamenali jedno zastavení.

Nedělní parkur nadělil většině jezdců další trestné body. V soutěži CIC*, části A, soutěžila pouze P. Sůrová na BAJKONUR, bohužel byla z nadějného 11. místa na parkuru vyloučena. V soutěži zvítězil J. Dulcy na KHANJER BLACK (FRA).

Výsledky soutěže CIC*, část B, nás potěšily více. I. Konečná se SYMPATIKOU dokončila na 4. místě, P. Sůrová s BELFASTEM byla šestá, J. Maxera s HARYM sedmý a P. Veselovský s CHIRGIZEM dvacátý sedmý. Tuto soutěž vyhrála způsobem start-cíl V. Kust na KIWI DREAM (GER).

Soutěž CIC** byla záležitostí francouzských jezdů, ti se umístili na prvním a druhém místě. Vyhrála K. Laghouag na HISTOIRE DE TRIBALLE. Náš jediný zástupce v této soutěži, K. Polák s KALIFEM dokončil na 35. místě.

V nejobtížnější soutěži CIC*** jsme po odstoupení P. Sůrové neměli dalšího účastníka. V soutěži zvítězil A.G.F. F. Magni na SOUTHERN KING V (ITA).

Celé závody můžeme hodnotit pozitivně. Pořadatelé odvedli dobrou práci, i když ne všechno se vždy podaří. Do budoucna si můžeme jen přát více takovýchto dobrých výsledků.

Související odkazy:

  • FISE - oficiální web Italské jezdecké federace
  • Všestrannost - stránky české všestrannosti

 

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…