Červnové CNC**/* v Kolesách

11. 6. 2004 Josef Malinovský

Ve dnech 5.-6.června 2004 se v Kolesách konaly všestrannostní závody CNC**/*. Na programu byly celkem tři soutěže, ve kterých startovaly přes čtyři desítky dvojic.

Zahajovací soutěží bylo „militari“ stupně ZL. V drezurní zkoušce nejlépe obstál P.Pejřil s Danem 10 (Hradecký JK), který obdržel 49,88 b. V parkuru však byl penalizován 8 body na překážkách a 5 body za čas. V terénní zkoušce navýšil své konto za překročený čas o 11,20 bodů. Celkových 74,08 b. mu stačilo pouze na třetí příčku. Na prvním místě se umístila Gabriela Krejsová s Ladou 13 (TJ Podorlicko), která měla po drezúrách na svém účtu 55,13b. V parkuru získala 8 tr. b. na překážkách a v terénní zkoušce k tomu přibylo 0,8 bodu za čas. Celkem tedy dokončila s 63,93 body. Druhý byl Roman Falta s Korinou (JPS Borovinka) s 74,03 body. V drezúrách získal 59,63 b., v parkuru 8 b. na překážkách a v crosu 6,4b. za překročený čas.

Dále následovala soutěž CNC*, ve které po drezúrách a parkuru vedl s 37,88 body J.Hatla s Karlou (Horse Academy). V terénní zkoušce však inkasoval 20 tr.b. za vybočení a další 1,2 tr. b. za čas. S 59,08 body se tak musel spokojit s třetím místem. Vítězkou soutěže se stala Ivana Konečná se Sympatikou (JO Pegas), která měla po drezurní zkoušce 45,38 b. V parkuru získala 4 tr.b. a v crossu 6,4 b. (celkem 55,78b.). Stříbrná příčka patřila dvojici Lucie Černá – Walter (Jantar s.r.o.). Ta si k 54,38 b. z drezurní zkoušky přičetla pouze 2 body za čas v crossu.

V CNC se dvěmi hvězdami si již prvenství nenechal ujít Jaroslav Hatla s Amicusem, který získal v drezúře 41,4 b. Parkur i terénní zkoušku absolvoval bez jediného zaváhání. Za ním se umístila s výrazným odstupem Kateřina Tumpachová s Inchagreine (Valter Radonice). K 63,92 bodům z drezúry jí přibylo dalších 12 b. z parkuru. Bronz vybojoval Martin Maivald s Arkadem (Martin Zámečník). V drezúře získal 69,14 b. a ve skokové zkoušce 8 bodů za chyby na překážkách. Celkem tedy dokončil s 77,14 body.

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…