Cenu hejtmana Pardubického kraje ve všestrannosti ovládly ženy + ROZHOVOR

10. 4. 2010 Dušan Korel

21:30 - doplněn rozhovor s Veronikou Příhodovou. // Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se o víkendu konal 7. ročník Ceny hejtmana Pardubického kraje ve všestrannosti. Dvoudenní soutěž, která zahájila hlavní část sportovní sezony ve zdejším areálu a byla zároveň prvním závodem v této jezdecké disciplíně v nové tuzemské sezoně, dokonale ovládly ženy. Vybojovaly všechna čtyři prvenství. /více../

11.4. 2010 21:30

Veronika Příhodová si prožila úspěšnou premiéru s vánočním dárkem

Vydařenou premiéru, a to hned dvakrát, si na pardubickém Dostihovém závodišti prožila Veronika Příhodová. Vyhrála úvodní závod ve všestrannosti v nové sezoně. A navíc se svým novým koněm Imposant Rulesem, s nímž startovala vůbec poprvé. Mladá jezdkyně reprezentující JK PAM Vlčkovice se při 7. ročníku Ceny hejtmana Pardubického kraje vyhoupla do čela průběžného pořadí soutěže stupně ZL hned po úvodní drezuře. Neopustila ji po parkuru a ani po závěrečném krosu a stala se celkovou vítězkou nejpočetněji obsazené a nejtěžší soutěže zahajovacího pardubického závodu.

Premiérově byla v sedle desetiletého tmavého hnědáka Imposant Rulese, jenž se v minulosti pohyboval na dostihových drahách, na nichž vybojoval tři rovinová a jedno překážkové vítězství. Nyní přidal první triumf ve všestrannosti.

„Celou zimu jsme jezdili na soustředění, takže jsme koně dobře připravili. Je to ale především bráchova práce, protože to byl jeho kůň. Já jsem ho od něj dostala k Vánocům," řekla Veronika Příhodová.

To jste dostala „pod stromeček" opravdu pěkný dárek...

„To je pravda. Je to krásný dáreček."

Hned první start se svým novým koněm jste proměnila ve vítězství. Nijak vás v přípravě nepoznamenala poměrně dlouhá zima?

„Já jsem ho dostala vlastně až v lednu, takže jsem s ním trénovala jen pár měsíců. Předtím ho měl brácha, trénoval s ním hlavně drezuru v hale. Pak jsme spolu nacvičovali nějaké krosové skoky a profily, protože to ještě nezná. On zatím absolvoval pouze jedno military, a sice stupeň Z."

S jakými ambice jste přijela do Pardubic na první závod letošní sezony?

„Brala jsem ho spíše zkušebně, abych se se svým novým koněm trošku sžila. Vůbec jsem neznala, jak se bude chovat v novém prostředí mezi koňmi. Počítala jsem s tím, že bych mohla být někde vpředu. Čekala jsem umístění do šestého místa."

Podle výsledku se zdá, že se Imposant Rules choval perfektně...

„Jo jo, je to pašák."

Na prvním místě jste se usadila už po úvodní drezuře a vedení jste už nikomu nepřepustila. Prožila jste si v závodu vůbec nějaký problém?

„Menším problémem byla voditelnost v krosu, kdy se mnou chtěl trochu utíkat. On tady běhal dostihy. Občas se mnou vzal čáru po oválu, zabrzdit ho by byl problém. Ale jinak to bylo dobré."

Jaké jsou vaše další plány s Imposant Rulesem?

„Určitě bych s ním chtěla startovat tady v Pardubicích při mistrovství republiky juniorů v srpnu."

Ovšem už o dalším víkendu se na pardubickém závodišti uskuteční další soutěž ve všestrannosti, tentokrát to bude kvalifikace Zlaté podkovy. Uvidíme vás na startu?

„Za týden budu v Pardubicích startovat se svým druhým koněm Britney 2. Chtěla bych s ní jet Kritérium mladých koní pro pětileté. Pojede se na stejné trati jako dnes, tak jsem si ji aspoň vyzkoušela."

Nyní jste vyhrála, takže trať krosu vám určitě svědčila, že?

„Byla dobrá. Akorát oranice byla trošku měkčí."

Stavitel Jaroslav Grodl podle svých slov zvolil lehčí trať pro úvodní závod nové sezony. Bylo tomu tak i z pohledu jezdce?

„Vloni jsem tady jela stejnou soutěž. Dá se říct, že trať byla možná o něco lehčí než tehdy."

 

Veronika Příhodová s koněm Imposant Rules

Veronika Příhodová s koněm Imposant Rules

 

11.4. 2010 18:00

Cenu hejtmana Pardubického kraje ve všestrannosti ovládly ženy

V nejtěžší soutěži stupně ZL, která byla díky 34 startujícím dvojicím i nejvíce obsazená, zvítězila Veronika Příhodová s tmavým hnědákem Imposant Rules z Jezdeckého klubu PAM Vlčkovice. Do vedení se dostala už po úvodní drezuře a první příčku si udržela i v následném parkuru a v závěrečném nedělním krosu.

„Tohoto koně jsem dostala od svého bratra k loňským Vánocům. Byl to moc krásný dáreček," prozradila Veronika Příhodová. „Tuto soutěž jsem šla spíše zkušebně, abych se s ním trochu sžila. Vůbec jsem neznala, jak se bude chovat v novém prostředí mezi dalšími koňmi. Myslela jsem, že skončíme někde vpředu, ale čekala jsem umístění tak do šestého místa. Zvládl to ale výborně, je to pašák," dodala vítězka stupně ZL.
Triumf žen zvýraznily i další dvě medailistky. Druhá skončila Markéta Máchová s koněm Appolo a na třetí příčce se umístila její oddílová kolegyně z JK Humpolec Andrea Beranová s Tinou Turner. Až za nimi na čtvrté příčce figuruje účastník posledních dvou olympijských her a obhájce loňského vítězství Jaroslav Hatla s koněm Master Ben.

Ve stupni Z se nejvíce dařilo Miriam Záveské z Jezdeckého klubu Železnice. S Lukrecií 1 dokázala zvítězit a s Mystery Bayem vybojovala třetí místo. Mezi její dva koně na druhou příčku se dokázal vklínit Pavel Chvojka s Coral Edenem (JK Chvojka-Stolany), jenž se jako jediný muž vešel na medailové umístění. „Miriam je velice pracovitá jezdkyně, doma se stará o sedm koní. Letošní sezonu odstartovala skvěle," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a zároveň stavitel trati.

V Hobby soutěži stupně Z se nejvíce dařilo Markétě Čeganové s Libertou 1 z Jezdeckého klubu Belcredi Goldstar, za níž na druhém místě skončila Martina Bečková s Trigou 1 z domácího Jezdeckého klubu Dostihový spolek. „Pro Markétu to bylo vůbec první vítězství v životě, dosud se jí ještě nikdy nepovedlo vyhrát," poznamenal Jaroslav Grodl. „A také umístění naší Martiny je výborným výsledkem," dodal.

Ve stupni ZK-Pony o Cenu Alfa - Zooprodukt byla nejúspěšnější Andrea Beranová s koněm Lipton Starlet z Jezdeckého klubu Humpolec. „Tato soutěž byla kvalifikací Zlaté podkovy. Kvalifikační limit splnilo prvních pět dvojic v konečném pořadí," uvedl Jaroslav Grodl.

Cena hejtmana Pardubického kraje odstartovala nejen hlavní sportovní sezonu na Dostihovém závodišti, ale byla zároveň první letošní soutěží ve všestrannosti v Česku. Ve čtyřech kategoriích se představilo celkem 80 dvojic. „Byl to vydařený závod. Nedošlo k němu žádnému pádu a ani k úrazu koně nebo jezdce, což je jeden z největších kladů," uvedl Jaroslav Grodl. „Krosovou trať jsme postavili lehčí, protože se jednalo o první závod nové sezony. Navíc byla dlouhá zima, takže prostoru k tréninku nebylo tolik. Proto jsme koně nechtěli škádlit hned na začátku."

Už o dalším víkendu se na pardubickém Dostihovém závodišti bude konat další soutěž ve všestrannosti. Tentokrát půjde o kvalifikaci Zlaté podkovy a závod CIC1*. Bude se konat 17. a 18. dubna. V sobotu se uskuteční drezura a parkur, v neděli pak kros. Po oba dny je začátek v 8.00 hodin a diváci mají vstup zdarma. „Tento závod už bude mít mezinárodní obsazení. Kromě české špičky se ho zúčastní ještě jezdci a koně z dalších čtyř zemí," uvedl Jaroslav Grodl.

Celkové výsledkové listiny jsou ke stažení pod článkem.


11.4. 2010 17:00

Celkové výsledky - 7. ročník Ceny hejtmana Pardubického kraje

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích dnešním krosem vyvrcholil 7. ročník Cena hejtmana Pardubického kraje ve všestrannosti. Nabízíme vám konečné výsledky.

Stupeň ZL (34 startujících)
1. Veronika Příhodová - Imposant Rules JK PAM 46,91
2. Markéta Máchová - Appolo JK Humpolec 49,64
3. Andrea Beranová - Tina Turner JK Humpolec 50,00
4. Jaroslav Hatla - Master Ben Horse Academy 51,50
5. Barbora Pospíšilová - Biba Classy Jezdecký spolek Kolesa o.s. 51,79
Stupeň Z (31 startujících)
1. Miriam Záveská - Lukrecie 1 JK Železnice 52,86
2. Pavel Chvojka - Coral Eden JK Chvojka-Stolany 54,29
3. Miriam Záveská - Mystery Bay JK Železnice 55,36
4. Radka Dvořáková - Damila JK Cavalier Rynárec 56,79
5. Lucie Škábová - Oregon 3 JK Natural 56,79
Hobby stupeň Z (7 startujících)
1. Markéta Čeganová - Liberta 1 JK Belcredi Goldstar 52,93
2. Martina Bečková - Triga 1 JK Dostihový spolek o.s. 55,00
3. Gabriela Hlaváčková - Fereng JS Joko Hlaváčková 56,79
4. Alena Konečná - Altin Tujak SK Zlaté kopýtko 60,36
5. Nela Janíková - Šinet JK Caballo Křelov 63,22
Stupeň ZK-Pony - Cena Alfa - Zooprodukt (8 startujících)
1. Andrea Beranová - Lipton Starlet JK Humpolec 57,29
2. Vendula Rokytová - Cit 1 Pony klub Olešnice 63,57
3. Kristýna Šámalová - Pírko SSCHK Jindřichův Hradec 66,22
4. Šárka Votavová - Lipton 2 Stáj J+J Votava 68,00
5. Tereza Vlášková - Daia TJ Hřebčín Kubišta 73,57

10. 04. 2010 19:00

Cena hejtmana po prvním dnu

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích byl dnes zahájen 7. ročník Ceny hejtmana Pardubického kraje ve všestrannosti. Rovných 80 startujících dvojic v úvodní den absolvovalo drezurní a skokovou zkoušku. V neděli je čeká kros na dostihové dráze.

Po prvních dvou částech zatím dominují ženy. Jsou v čele všech čtyř soutěží. Na prvním místě stupně ZK-Pony, který je kvalifikací Zlaté podkovy, je Andrea Beranová s koněm Lipton Startlet (JK Humpolec). Ve stupni ZL, jenž je početně nejvíce obsazen, vede Veronika Příhodová s koněm Imposant Rules (JK PAM). Ve stupně Z je v čele dvojice Pavlína Bendová a Sancho (PJK Gabrielka). A v Hobby stupni Z je zatím nejúspěšnější Markéta Čeganová s Libertou 1 (JK Belcredi Goldstar).

Kompletní výsledky po 1. dnu jsou ke stažení pod článkem společně se startovními listinami na nedělní kros. Ten bude zahájen v 9.00 hodin. Jako první ho absolvují účastníci Hobby stupně Z. Následovat bude stupeň Z, poté ZK-Pony a na závěr od 13.00 hodin se na trať vydají startující ve stupni ZL.

Cena hejtmana pardubického kraje

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…