CVI** Lack - Polsko - 4. - 6. 7. 2003

6. 8. 2003 Marcela Krátká Autor fotek: Marcela Krátká

Ve dnech 4. – 6.7.2003 se konaly v polském hřebčíně Lack mezinárodní voltižní závody CVI**, které patřily mezi nominační závody na blížící se ME v Saumuru.

Po velkých komplikacích s odjezdem dorazila česká ekipa do hřebčína Lack (400 km vzdáleného od našich hranic) ve 23,30 hod. Veterinární prohlídka proběhla druhý den ráno bez jakýchkoliv komplikací.

Závodů v Polsku se zúčastnila silná konkurence zahraničních ekip (Columbie, Německo, Slovensko, Francie, Maďarsko, Dánsko, Finsko).

Soutěže oproti CVI Frenštát a Šala (3 rozhodčí) rozhodovalo 5 rozhodčích (V. Girard FRA, E. Breiter AUT, J. Golembiovský CZ, Pavla Juhaszova SVK, M. Fernandez Vergano ARG).

Nejpočetněji byla zastoupena tradičně soutěž žen, kterých do finále postupovalo patnáct. Z české reprezentace se do finále probojovala Jana Sklenaříková na koni Eskadra pod vedením MVDr. Cinerové Petry z TJJ Lucky Drásov (celkově obsadila 4. místo). Dále Anna a Kateřina Špalkovy na koni Durand pod vedením Švanové Andrey z JK Albertovec (A. Špalková - 10. místo, K. Špalková - 12. místo). Těsně za branou finále zůstala Ivana Kolcunová z PWRC Sviadnov taktéž na koni Durand (17. místo) a Tereza Kořízková z TJ Orion Praha na koni Eskadra (20. místo).

Pro ženy, které nepostoupily do finále, byla vyhlášena přátelská soutěž. Tereza Kořízková se v této soutěži umístila na bronzové příčce a Ivana Kolcunová na 6. místě.

V soutěži mužů se nejvíce se dařilo Lukášovi Kloudovi na Bonnym pod vedením MVDr. Petry Cinerové z TJJ Lucky Drásov, který obsadil 4. místo. Josef Zelinka z TJ Orion Praha (taktéž na Bonnym) se umístil na sedmé pozici.

Česká ekipa utržila pochvalu sboru rozhodčích za výborné předvedení českých koní a poděkování pořadatelů za poskytnutí koní pro zahraniční závodníky (na Bonnym cvičili cvičenci z Francie a na Eskadře cvičenci z Francie a Maďarska).

Velké poděkování patří Ivetě Biolkové a Miroslavu Strnadlovi za jejich velkou pomoc, bez které by se tento reprezentační výjezd nemohl uskutečnit.

Podobné články

„Voltiž je pro mě spojení gymnastiky, koní a adrenalinu,“ říká osmnáctiletá Tereza Czyžová, úspěšná voltižérka a reprezentantka, v rozhovoru pro…

Čeští voltižéři bojovali o víkendu v holandském Ermelu o medaile na ME a na MS. Junioři finišovali v sobotu a v neděli vrcholily mistrovské soutěže…