CAN-A Bolehošť-Lipiny 2010 online - kompletní výsledky

17. 9. 2010 Běla Fialová

Poslední závody spřežení sezóny zvou již tradičně do Bolehošti-Lipin, jen kousek od Hradce Králové. Pokud máte chuť a čas, určitě se zajeďte podívat. Bude to stát za to. Kromě toho, že tu jezdci bojují o důležité body do Českého poháru, ale navíc jde o závody mezinárodní. Prozatím tedy přijměte alespoň základní informační servis.

AKTUALIZACE : Po 20.9. 6:00 hod.

Tak je dobojováno, ocenění předána a odměny vyplaceny. K dispozici pod textem jsou již konečně kompletní celkové výsledky.

AKTUALIZACE : Ne 19.9. 15:50 hod.

Poslední disciplínou právě vrcholí letošní vozatajská sezóna a my netrpělivě čekáme jakékoliv zprávy. A ty právě přicházejí. K dispozici jsou výsledky parkuru a už i výsledky kompletní soutěže kategorie jednospřeží. Ta absolvovala své jízdy ještě dopoledne.

Tak si jen pro pořádek uveďme, že kategorii jednospřeží v Bolehošti-Lipinách ovládla Ing. Kateřina Neumannová se starokladrubským vraníkem Solo Siria X-40 (NH Kladruby nad Labem s.p.o.), byť velmi těsným rozdílem. Celkové prvenství si zajistila druhým místem v parkuru. Na druhou příčku tak odsunula Jana Minarčíka s Magnatem 1 (JK chovatelů koní Nový Jičín - Loučky) a na konečné třetí místo i letošního mistra republiky jednospřeží Ladislava Jirgalu s Koletem (JK Hubička Telnice).

Celkové výsledky jsou opět k dispozici pod textem.

Známy jsou i průběžné neoficiální výsledky kategorie dvojspřeží. Podle všeho si v parkuru nejlépe vedl Alexandr Soukup (JK Ruda), který jako první a zatím jediný svou jízdu absolvoval s čistým bodovým kontem. Druhý nejlepší výkon kategorie předvedl Tomáš Barták ml. (JK Barták Nahoruby) a bronz získal Jaroslav Kohout (JS Denisa Bratronice).

Sobota, či přesněji druhý soutěžní den patří maratonu. Své vlastní kouzlo má i v Bolehošti-Lipinách a je zvláštní především dvěma naprosto specifickými překážkami v lese. Navíc právě v maratonu se obvykle "láme chleba" a ani zde tomu nebylo jinak. O mimořádné okamžiky tu rozhodně nebyla nouze.

A jak si tedy jezdci vedli v maratonu a jak vypadají celkové výsledky po dvou těžkých dnech? Obojí najdete opět pod článkem.

V jednotlivých kategoriích si v maratonu nejlépe vedli tito jezdci:Pavel Drbohlav s Radanem 3

Kategorie pony: Jan Hladík
Kategorie jednospřeží: Pavel Drbohlav
Kategorie dvojspřeží: Tomáš Jelínek
Kategorie čtyřspřeží: Petr Vozáb

Zítra, tedy v neděli, čeká na účastníky parkur, který rozhodne o celkových výsledcích posledních letošních závodů spřežení. Výsledky jsou těsné a tak bezesporu bude zajímavé sledovat, jak to celé dopadne. Pokud nemůžete být na místě dění, můžete sledovat online výsledky svých favoritů na stránkách ČJF.

Držte tedy jezdcům palce!

Dnes již mají všichni účastníci finálového závodu spřežení letošní sezóny za sebou drezurní úlohy. K vidění byly skvělé výkony, které dokumentují konečné výsledky drezur. Vždyť v kategorii dvojspřeží se do hranice 51 trestných bodů vtěsnalo až téměř neuvěřitelných 5 jezdců! Nejlepší úlohu přitom z 28 členného pole jezdců předvedl před rozhodčími - Lubošem Kocmanem, Ing. Karlem Regnerem, Ing. Františkem Petříkem, Ing. Jiřím Kunátem a Václavem Novotným zástupce SK Stáj Afrodita Němčice Josef Hrouda s párem lipicánů Maestoso Matyi a Maestoso XLVI-13. Obdržel pouhých 48,13 trestného bodu.

Ale jak si vedli ostatní? Podívejme se na výsledky nejlepších tří v každé kategorii, pořadí dalších jezdců najdete, jako vždy, pod textem článku. Na stejném místě najdete i startovní listinu maratonu, do něhož se vydá první spřežení už v 10,00 hod. ráno. Do překážkového úseku vyrazí zhruba o 45 minut později.

Kategorie pony:

1. Mgr. Monika Pospíšilová
2. Jan Hladík
3. Václav Dohnal

Kategorie jednospřeží:

1. Ladislav Jirgala
2. Jan Minarčík
3. Ing. Kateřina Neumannová

Kategorie dvojspřeží:

1. Josef Hrouda
2. Alexandr Soukup
3. Martin Gössl

Kategorie čtyřspřeží:

1. Petr Vozáb
2. Zdeněk Jirásek

Tak tedy zítra někde mezi šesti překážkami (dvěma v tzv. pískovně) na maratonu v Bolehošti na viděnou!!!

Podobné články
Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…

Slatiňany

Pětadvacetiletá kočí Lucie Maryšková s valachem Szogunem už nasbírala řadu národních i mezinárodních úspěchů. To i přesto, že letošní sezona byla…