Výsledkový servis – 5. halové závody spřežení v Albertovci

13. 3. 2011 Běla Fialová Autor fotek: Běla Fialová

Přestože byla letošní halová sezóna pro spřežení ochuzena o jedny závody, znamenají vždy halovky v Albertovci jakýsi přelom do její druhé poloviny. Tedy v sobotu 12.3.2011 se už popáté sjelo právě do moravského hřebčína Albertovec na třicet kočárů. Jejich výkonům přihlížel nespočet diváků a již tradičně halovky přilákaly i zahraniční účastníky.

A co přesně v Albertovci na jezdce spřežení v kategoriích jedno-, dvoj- a čtyřspřeží vlastně čekalo? Na kolbišti o rozměrech 25 x 65 m postavil Ludvík Janďourek 13 překážek, přičemž jedna překážka z celkového počtu byla maratonová.

Jezdců se na startu objevilo 29, a to, jak již bylo zmíněno, nejen z České republiky. Tradičními soutěžícími jsou zde totiž jezdci spřežení reprezentující barvy Národného žrebčína Topolčianky (Slovensko) - Miroslav Matúška, Pavol Gašpar a Martin Zákršmíd. V jednotlivých kategoriích bylo 13 jezdců jednospřeží, dále soutěžilo 11 párů a 5 čtyřspřeží.

Marek Jirgala - ilustrační foto

Také v Albertovci měli přihlížející možnost shlédnout výkony jezdců, kteří se zapojili hned do dvou kategorií či se "jen" na startu objevili vícekrát s různými čtyřnohými svěřenci. Do této skupiny patřil např. Jan Minarčík - v jedničkách závodil s Magnatem 1, ale také se Senzací 1, v párech i ve čtyřkách pak soutěžili Miroslav Matúška, Petr Vozáb, Erik Zuvač či Marek Jirgala. A jak to celé dopadlo?

Jednospřeží:

1. Petřek Jaroslav (JK Zubří) - Lullymore
2. Zuvač Erik (JK Steally Opava) - Sacramoso Emphatica XLIII-41
3. Minarčík Jan (JK Minarčík, Nový Jičín - Loučky) - Senzace 1

Dvojspřeží:

1. Coufalík Václav (JK Coufalík)
2. Matúška Miroslav (SVK)
3. Jirgala Marek (JS Hřebčín Siglavy)

Čtyřspřeží:

1. Jirgala Marek (JS Hřebčín Siglavy)
2. Vozáb Petr (JK Steally Opava)
3. Zuva Erik (JK Steally Opava)

Kompletní výsledky naleznete v přílohách pod článkem.

Zveřejněné snímky ze závodů: web Jezdectvi.info a Dalibor Gregor

Podobné články
Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…

Slatiňany

Pětadvacetiletá kočí Lucie Maryšková s valachem Szogunem už nasbírala řadu národních i mezinárodních úspěchů. To i přesto, že letošní sezona byla…