Pozvánka na III. halové závody spřežení v Hradištku

27. 1. 2010 Běla Fialová Autor fotek: Běla Fialová, Olga Procházková

Již potřetí se na poslední lednovou sobotu do haly JŠ Equus Kinsky sjedou příznivci kočárového sportu. JK Semice tu zahajuje halovou sezónu 2010 pro jedno-, dvoj- a čtyřspřeží. Přihlášek dorazilo sice méně než v loňském roce - necelá třicítka, ale jistě se vyplatí už tuto sobotu do Hradištka u Sadské zajet. /více.../

Již tuto sobotu 30. ledna 2010 se v 10,30 hod. na startu v pořadí již třetích halových závodů v Hradištku u Sadské objeví první spřežení, konkrétně jednospřeží. Následovat pak budou další kategorie, tedy dvoj- a čtyřspřeží. Soutěž je plánována opět jako dvoukolová na čas. Každá chyba navýší dosažený čas. Shoz míčku nebo poškození projeté překážky znamená penalizaci 5 vteřinami. Shození části překážky, kterou spřežení dosud neprojelo, navýší dosažený čas o dalších 15 vteřin (tj. penalizace 5 + 10 vteřin za časovou korekci).

.Na trati, jejíž autorem je, stejně jako v letech minulých, Jaroslav Kosař, čeká na závodníky 13 překážek, přičemž jedna bude maratonová se shoditelnými prvky. Vše se přitom musí vtěsnat do haly s rozměry 27 x 60 m. Povrch v hale je písčitý.

Pokud vám všechny dosud uvedené informace připadají až příliš známé, nelze se divit. Proto si také pořadatel přichystal pár novinek. První z nich je již dokončená hala, která zároveň závodníkům poslouží jako jedno z opracovišť. Druhé opracoviště je venkovní.

Další inovací jsou, jak nám prozradil pořadatel Ing. Jaroslav Jandl, dvě nové překážky. Zcela jiná bude maratonová překážka s průjezdy A - E, na trati se navíc objeví i mostek.

Třetí úpravu zaznamenají především diváci. Oproti minulým ročníkům bude jednotné vstupné 70 korun. Nebude tedy již rozlišováno, zda dáte přednost stání nebo se raději posadíte na tribunu či balkon. Letos si však, vzhledem k štědré sněhové nadílce, připlatíte i 20 korun za parkovné.

.Jezdecký klub Semice včele s Ing. Jaroslavem Jandlem čeká pořadatelsky náročná sezona.

Semické kolbiště Pod hůrou, jež je důvěrně známo českým jezdcům spřežení a příznivcům této disciplíny, vstupuje do roku 2010 v novém. Již v listopadu začal pořadatel s podporou sponzorů pracovat na nové podobě překážek a vylepšení opracoviště.
Maraton se zde již několik let jezdil bez větších změn, přidělení pořadatelství MČR spřežení v roce 2010 však vyžaduje patřičné podmínky. Novinkou je i zařazení jarních závodů do Středoevropského poháru spřežení. Spolu s připravovaným doprovodným programem by účast zahraničních jezdců měla přispět ke zvýšení atraktivity a návštěvnosti tradiční semické sportovní akce.

Podobné články
Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…

Slatiňany

Pětadvacetiletá kočí Lucie Maryšková s valachem Szogunem už nasbírala řadu národních i mezinárodních úspěchů. To i přesto, že letošní sezona byla…