Nesvačil pátý v Maďarsku a Hlávka první v Přeštěnicích

Jan Holec, SAGIRA-K

Ve dnech 3. až 5. června 2022 proběhly v maďarském městě Vecsés mezinárodní závody spřežení.

Jiří Nesvačil jun. zahájil v pátek vozatajskou soutěž v královské kategorii čtyřspřeží výborným druhým místem v drezuře. V sobotním maratonu obsadil i přes technické problémy deváté místo a v nedělním překážkovém závodě se umístil na bronzové příčce. Průběžné výsledky tak reprezentantovi Národního hřebčína Kladruby nad Labem zajistily v závodě CAI zařazeného do prestižní série World Cup v konkurenci 15 čtyřspřeží konečné celkové páté místo.

S dvojspřežím starokladrubských vraníků se závodů zúčastnil také Petr Novák, který v soutěži čítající 24 startujících dojel na celkovém jedenáctém místě.

První červnový víkend se reprezentanti národního hřebčína představili též pod sedlem, a to na jezdeckých závodech ve všestrannosti v Přeštěnicích. Za Národní hřebčín Kladruby nad Labem startoval v rámci Stříbrné podkovy Jan Holec s desetiletou klisnou kladrubského chovu SAGIRA-K. V konkurenci třiceti dvou dvojic v soutěži všestranné způsobilosti obtížnosti L1* předvedl v páteční drezuře třetí nejlepší výkon (33,15 bodu). Druhý den se po bezchybném překonání parkuru ujal průběžného vedení soutěže. V nedělní terénní zkoušce byla dvojice penalizována trestnými body za nedodržení časového limitu, což ji odsunulo na konečnou sedmou příčku.

V soutěži Nadějí stupně Z startoval Jakub Hlávka s koněm LUCERO – K. Mezi patnácti účastníky nenašla tato kladrubská dvojice přemožitele ani v jedné disciplíně. Zvítězili s celkovým zatížením 28,33 bodů.

Podobné články

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá v sobotu 9. července 2022 od 10 hodin jednodenní závody spřežení pro jezdce jednospřeží, dvojspřeží a…

Čtvrtý dubnový týden od 21. do 24. dubna 2022 patřily Kladruby nad Labem mezinárodním závodům spřežení Rudolfův pohár.