Mistrovství České republiky spřežení v Pardubicích

1. 8. 2014 Tisková informace

Ve dnech 1. – 3. srpna se na pardubickém dostihovém závodišti koná mistrovství České republiky spřežení. Těch dorazily tři desítky, přičemž nejobsazenější kategorií bude kategorie jednospřeží, jichž je přihlášeno třináct.

Favoritem v tzv. singlech měl být Jan Exnar, který je dosud úřadujícím mistrem České republiky z roku 2013. Nakonec však na startovní listině chybí, stejně jako loňský stříbrný medailista Libor Kurka. O medaile tak budou bojovat např. Jaroslav Petřek, Jiří Kříž, Tomáš Barták, Pavel Jadrníček či Alexandr Soukup.

Ve dvojspřeží je na seznamu účastníků obhájce titulu Martin Gössl i další dva medailisté Josef Hrouda a Ladislav Jirgala. Dá se očekávat, že tato trojice bude opět útočit na příčky nejvyšší, ovšem nelítostnými soupeři pro ně budou Josef Drábek, Václav Coufalík a další. Celkem diváci uvidí osm dvojspřeží.

závody spřeženíNejatraktivnější kategorie čtyřspřeží je bohužel poznamenána přípravou na Světové jezdecké hry v Normandii. Právě z toho důvodu na národním šampionátu chybí kompletní trojice členů národního týmu - Jiří Nesvačil starší, Jiří Nesvačil mladší a Radek Nesvačil. Čtyřky odstartují jen tři - a to pod vedením Jaroslava Jandla, Marka Jirgaly a Zdeňka Jiráska. Z loňských medailistů je přítomen pouze poslední jmenovaný, který tehdy dosáhl na stříbro.

Na programu závodů jsou taktéž dvojspřeží pony, kterých se představí šest. V roce 2013 vyhrála Monika Pospíšilová a druhý byl Milan Kořínek. Tyto dva doplní na startovní listině Aleš Fiala, Erik Zuvač, Michal Kořínek a Tomáš Palán.

V pátek jsou na programu drezury, v sobotu maraton a soutěže uzavře nedělní parkur. Největší divácký zájem tradičně budí sobotní maraton. Ten navíc láká několika zcela novými překážkami. Novinkou pro mistrovství České republiky je vějíř postavený z klasických steeplechase skoků, labyrint s poetickým názvem Diamant a také tzv. Velká vozatajská voda. Chybět nebudou již známé balíky slámy, military voda u lesa, Šandův kopec nebo slalom poblíž startu Velké pardubické.

Začátek soutěží je vždy v 9.00 hodin, parkur bude zahájen po kondičních zkouškách v 11.00 hodin. Vstupné je zdarma.

Aktuální informace najdete na adrese www.pardubice-racecourse.cz.

Podobné články

Čtvrtý dubnový týden od 21. do 24. dubna 2022 patřily Kladruby nad Labem mezinárodním závodům spřežení Rudolfův pohár.

Již za několik dní poměří své síly téměř sedmdesát kočárů ze sedmi evropských zemí na mezinárodních závodech spřežení s názvem Rudolfův pohár.