Mistrovství České republiky spřežení v Pardubicích

1. 8. 2014 Tisková informace

Ve dnech 1. – 3. srpna se na pardubickém dostihovém závodišti koná mistrovství České republiky spřežení. Těch dorazily tři desítky, přičemž nejobsazenější kategorií bude kategorie jednospřeží, jichž je přihlášeno třináct.

Favoritem v tzv. singlech měl být Jan Exnar, který je dosud úřadujícím mistrem České republiky z roku 2013. Nakonec však na startovní listině chybí, stejně jako loňský stříbrný medailista Libor Kurka. O medaile tak budou bojovat např. Jaroslav Petřek, Jiří Kříž, Tomáš Barták, Pavel Jadrníček či Alexandr Soukup.

Ve dvojspřeží je na seznamu účastníků obhájce titulu Martin Gössl i další dva medailisté Josef Hrouda a Ladislav Jirgala. Dá se očekávat, že tato trojice bude opět útočit na příčky nejvyšší, ovšem nelítostnými soupeři pro ně budou Josef Drábek, Václav Coufalík a další. Celkem diváci uvidí osm dvojspřeží.

závody spřeženíNejatraktivnější kategorie čtyřspřeží je bohužel poznamenána přípravou na Světové jezdecké hry v Normandii. Právě z toho důvodu na národním šampionátu chybí kompletní trojice členů národního týmu - Jiří Nesvačil starší, Jiří Nesvačil mladší a Radek Nesvačil. Čtyřky odstartují jen tři - a to pod vedením Jaroslava Jandla, Marka Jirgaly a Zdeňka Jiráska. Z loňských medailistů je přítomen pouze poslední jmenovaný, který tehdy dosáhl na stříbro.

Na programu závodů jsou taktéž dvojspřeží pony, kterých se představí šest. V roce 2013 vyhrála Monika Pospíšilová a druhý byl Milan Kořínek. Tyto dva doplní na startovní listině Aleš Fiala, Erik Zuvač, Michal Kořínek a Tomáš Palán.

V pátek jsou na programu drezury, v sobotu maraton a soutěže uzavře nedělní parkur. Největší divácký zájem tradičně budí sobotní maraton. Ten navíc láká několika zcela novými překážkami. Novinkou pro mistrovství České republiky je vějíř postavený z klasických steeplechase skoků, labyrint s poetickým názvem Diamant a také tzv. Velká vozatajská voda. Chybět nebudou již známé balíky slámy, military voda u lesa, Šandův kopec nebo slalom poblíž startu Velké pardubické.

Začátek soutěží je vždy v 9.00 hodin, parkur bude zahájen po kondičních zkouškách v 11.00 hodin. Vstupné je zdarma.

Aktuální informace najdete na adrese www.pardubice-racecourse.cz.

Podobné články

Prvními jezdeckými závody v roce bývá již tradičně vozatajský mítink v Hradištku u Sadské, který organizuje se svým týmem ze Semic Jaroslav Jandl.…

Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…