Jiří Nesvačil na halovém světovém poháru premiérově šestý

6. 12. 2009 Běla Fialová

První účinkování na halovém světové poháru čtyřspřeží má za sebou jediný český reprezentant - Jiří Nesvačil sen. z hřebčína Favory. Na start prvního „zahřívacího“ kola soutěže CAI-W/4 se již včera podvečer postavil v Budapešti. Druhé finálové kolo absolvoval jako druhý v pořadí kolem půl třetí odpoledne... /více/

Jiří Nesvačil sen. v Hradištku u Sadské, 31.1.2009Pořádání závodů spřežení započítaných do světového halového poháru se o tomto víkendu, tedy v sobotu a neděli 5. a 6. 12. 2009, ujala budapešťská víceúčelová Papp László Sportaréna. Celkem osm závodníků bojovalo o celkové dotace 26 000 euro.

Sobotní warm-up

V aréně o rozměrech 70 x 30 metrů připravil pro účastníky světového poháru Gábor Fintha záludnou trať. Jezdci museli se svými čtyřspřežími zdolat dvě maratonové překážky (s maximálně pěti průjezdy), jeden most a 10 parkurových (kuželových) překážek.

První kolo jezdci absolvovali již včera podvečer a prvních šest umístěných si rozdělilo ceny od 2000 do 500 euro (pro 1. - 6. místo). Bohužel Jiří Nesvačil utržil v obou kolech sobotního warm-upu celkem 55 trestných bodů a své premiérové účinkování v letošní halové sezóně světového poháru dokončil na sedmé příčce (mimo dotace). Za vítězem, favorizovaným Exellem Boydem (AUS), tak zaostal o 86,87 trestného bodu. Druhou příčku obsadil nizozemec Koos de Ronde, třetí místo získal domácí Jozsef Dobrovitz.

V nedělním finále už za peníze

Na finále, tedy druhé kolo si jezdci i diváci museli počkat do dnešního odpoledne. Přesně ve 14,15 hod. se na startu objevil jako první v pořadí maďarský závodník Miklos Juhasz. Hned za ním na trať vyrazil Jiří Nesvačil. Startovalo se tedy v obráceném pořadí stanoveném sobotním warm-upem (od nejhůře k nejlépe umístěnému).

Všichni jezdci začínali s čistým bodovým kontem a tak o započítávaném výsledku rozhodlo pouze finále. Pro umístění v soutěži světového poháru však byla rozhodující suma obou absolvovaných kol pouze u prvních tří umístěných. U ostatních byl započítán pouze výsledek prvního dokončeného finálového kola.

V něm, resp. první finálové jízdě, si Jiří Nesvačil vedl velmi dobře, když trať zdolal s pouhými 5 trestnými body a s konečným výsledkem 128,3 trestného bodu zaujal konečné šesté místo. Do Čech se tedy nevrací s prázdnou. Na své konto si totiž díky tomu připsal 1 500 euro za umístění a také první důležité body.

Ještě pro úplnost konečné pořadí:

1. místo: Exell Boyd (AUS) 208,16 b.
2. místo: Koos de Ronde (NED) 218,79 b.
3. místo: Jozsef Dobrovitz (HUN) 249,98 b.
4. místo: Ulrich Werner (SUI) 121,04 b.
5. místo: Daniel Würgler (SUI) 123,13 b.
6. místo: Jiří Nesvačil (CZE) 128,30 b.
7. místo: Zoltan Lazar (HUN) 133,48 b.
8. místo: Miklos Juhasz (HUN) 147,05 b.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších kláních! To nejbližší bude probíhat v Lipsku ve dnech 21. - 24. ledna 2010.

Fotogalerii z dnešního finále v Budapešti najdete například zde: http://www.hippoevent.at/web/640-0-Fotos-Budapest-2009.html

Podobné články
Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…

Slatiňany

Pětadvacetiletá kočí Lucie Maryšková s valachem Szogunem už nasbírala řadu národních i mezinárodních úspěchů. To i přesto, že letošní sezona byla…