Další náročné soutěže spřežení Semice 2007

20. 5. 2007 Jaroslav Kosař Autor fotek: Běla Fialová

Všichni milovníci vozatajského sportu měli již tradičně první květnový víkend, ve dnech 4. až 6. 5., dostaveníčko v areálu JK Semice, nedaleko Lysé nad Labem. Konaly se zde totiž závody spřežení. Na vaše přání přinášíme v dalším výsledkovém servisu kompletní výsledkové listiny a zprávičku z této akce.

Aktualizace: 20.5.2007 - snímky ze soutěže v GALERII, zprávička
Publikováno: 11.5.2007 14:53:27Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 29 spřežení, která postoupila i do sobotní a zároveň divácky nejatraktivnější části třídenní soutěže, vozatajského maratonu. Na startovní listině nechyběla spřežení pony, jedno a dvojspřeží velkých koní a diváci se nemohli dočkat ani v závěru startovního pole - čtyřspřeží.

Na účastníky čekalo celkem 7 náročných překážek, z nichž některé se ukázaly obtížnějšími, než se mohlo na první pohled zdát. Poslední překážka – jezírko, znamenala velkou časovou ztrátu a nakonec i trestné body pro MVDr. Pavla Jadrníčka s Generalissimem Aversou XLIV. Aversa tvrdošíjně odmítal do jezírka vůbec vstoupit, nakonec musela zakročit přísedící.

Plány na lepší umístění zhatila tatáž překážka i Jiřímu Nesvačilovi se čtyřspřežím JK Hřebčín Favory. Po tvrdém nárazu do části překážky se celý kočár převrátil do jezírka. V celkovém hodnocení pak obsadil konečné třetí místo.

Nedařilo se tentokrát ani čtyřce pořádajícího JK Semice, kterou vedl Ing. Jaroslav Jandl. Už na první překážce spřežení, které vedl, opustilo vymezený prostor překážky a první pár přetrhl postraňky. Vše se Ing. Jandlovi podařilo upravit tak, alespoň provizorně, že mohl se svým spřežením pokračovat v soutěži. Problémům se ovšem nevyhnul ani na páté překážce v pořadí, kterou řádně pobořil.

Na závěr je třeba vyzdvihnout pořadatele – JK Semice, kterému se podařilo uspořádat velmi pěknou a atraktivní vozatajskou soutěž, která je bohužel jedinou, jež je možné shlédnout ve Středočeském kraji.

Foto: Běla Fialová, další snímky v GALERII.


Výsledky:
Kompletní soutěž jednospřeží CAN-B
Kompletní soutěž dvojspřeží CAN-B
Kompletní soutěž čtyřspřeží CAN-B
Kompletní soutěž dvojspřeží pony CAN-B

Číslo závodu: 504B1
Pořadatel: MB0204 - JK Semice, Semice 253, 28917 Semice, tel.: 325 568 100Podobné články
Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…

Slatiňany

Pětadvacetiletá kočí Lucie Maryšková s valachem Szogunem už nasbírala řadu národních i mezinárodních úspěchů. To i přesto, že letošní sezona byla…