Bažantnice v Heřmanově Městci hostila Memoriál Jiřího Škodného

5. 10. 2022 Tisková informace Autor fotek: Jan Kameník Zdroj: NHK URL zdroje: www.nhkladruby.cz

Poslední zářijovou neděli se v Bažantnici Heřmanova Městce konal tradiční Memoriál Jiřího Škodného. Soutěžilo se v kategorii jednospřeží a dvojspřeží. V drezuře jednospřeží exceloval Vladimír Štursa, v drezuře dvojspřeží se v konkurenci 10 závodníků s 50,05 tr. body nejlépe umístil Alexandr Soukup. Výbornou formu tito vozatajové potvrdili i v parkuru, což jim oběma vyneslo celkové první místo.

V kategorii dvojspřeží se dařilo i reprezentantům Národního hřebčína Kladruby nad Labem, z nichž nejlépe drezurní zkoušku zajel Vladimír Moudrý s koňmi Sacramoso Secada XX a Sacramoso Selandia XXIII. S 54,49 tr. body obsadil výborné druhé místo. Na třetí příčce se umístila Ing. Kateřina Neumannová s koňmi Esea-22 a Sacramoso Samba XIX, na místě čtvrtém Michaela Chylíková s koňmi Sacramoso Eneis XIV-7 a Sacramoso Ecrasita XXIV. Ta získala i krásné druhé místo v parkuru. Petr Novák s koňmi Saboga-52 a Monza-5 získali v parkuru 4. místo.

V celkovém hodnocení kombinované soutěže dvojspřeží byl Vladimír Moudrý stříbrný, bronzová Michaela Chylíková, čtvrté místo obsadila Ing. Kateřina Neumannová, šesté místo Petr Novák a na místě devátém skončil Samuel Sluka.

Výsledkové listiny:

dezura - H1 2*, H2 3*

parkur - H1 2*, H2 3*

celkově - H1 2*, H2 3*

Podobné články
Český rozhlas

Kůň je krásné zvíře a říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ale není kůň jako kůň. V Novotnově Dvoře u Havlíčkova Brodu cvičí…

Slatiňany

Pětadvacetiletá kočí Lucie Maryšková s valachem Szogunem už nasbírala řadu národních i mezinárodních úspěchů. To i přesto, že letošní sezona byla…