Oskar Sněhota novým mistrem Evropy

14. 10. 2008 Helena Görnerová Autor fotek: Helena Görnerová

V sobotním evropském šampionátu chladnokrevných koní v Dobšiné zvítězil Oskar Sněhota ze Žarošic se svými koňmi Nar a Buntek v klasickém trojboji v konkurenci dalších dvanácti párů. Pro vítězství si došli především svým klidem, formou a vyrovnanými výkony ve všech disciplínách. O pouhý bod tak přebral titul Mistra dosud úřadujícímu Janu Blizňákovi (Baron ze Zubří 1 a Baron ze Zubří 2), který vybojoval stříbro. Bronzová příčka připadla pořádajícímu Slovensku v zastoupení Jan Debnár - Mišo a Luca.

Nežli zpracujeme všechen materiál, nabízíme výsledkovu listinu a několik snímků a užitečných odkazů.

Osky, Nar a Buntek - mistrovská trojka :o)

Další čeští reprezentanti se umístili na místě 8. - Miroslav Košťál s Heraklitem a Hiszpanem - a  11.  - Milan Blizňák a Brys slezský - Nacho Salazar. Kompletní výsledková listina je přiložena pod článkem.

Jan Blizňák, Baron ze Zubří 1 a Baron ze Zubří 2.

Miroslav Košťál, Heraklit a Hiszpan.

Milan Blizňák, Nacho Salazar a Brys slezský.

Ján Debnár, Mišo a Luca.

Maďarští zástupci Gábor Drexler a koně Falko-Carlos a Sivko-Zico.

Ilustrační fotogalerii najdete na webu Svazu chovatelů koní Slovenska - http://www.horses.sk/.

 

Vlastní textový a obrazový materiál připravujeme. Vaše dojmy nás samozřejmě také zajímají a budeme za ně vděčni v disuzi pod článkem.

Podobné články

Možná si někdo vzpomene na můj text z roku 2017, kdy se v Lučině konala akce premiérově současně s výstavou trofejí a soutěží trubačů. Tentokrát se v…

Deník

Mistrovství, na němž se představilo devětatřicet koní z Německa, Rakouska a Čech, se na konci července konalo v Hinterwies-Sankt Englmar. Svůj A tým,…