Mistrovství ČR v orbě koňmi poprvé na výstavě Koně v akci

28. 7. 2021 Tisková informace

Výstava Koně v akci se znovu stane dějištěm soutěží v orbě koňmi. V uplynulých letech se tu odehrálo už 17. ročníků soutěže O ruchadlo bratranců Veverkových. Loňský covidový rok tradici přerušil. Teď se orba vrací a nejen to. Poprvé v historii výstavy se tu uskuteční i Mistrovství ČR v orbě v koňmi.

Stejně jako u soutěže O ruchadlo bratranců Veverkových se bude jednat už o 18. ročník. Konat se bude v sobotu 11. září v kategoriích klasický a otočný pluh. Z celkového počtu bodů získaných v šampionátu pak budou vyhodnoceny výsledky tradiční soutěže výstavy – tedy “ruchadla”.

Na organizaci Mistrovství ČR v orbě koňmi pořadatel výstavy – Dostihový spolek a.s. – spolupracuje se Společností pro orbu ČR, z.s.

Uzávěrka přihlášek je 31. srpna 2021.

Podobné články
Ekolist.cz

Celkem osm párů tažných koní s oráči tento týden v Nabočanech na Chrudimsku soutěžilo v orbě. Účastníci přijeli z různých míst Česka i Slovenska.…

Dne 14. června 2022 se při tradiční akci Naše pole uskutečnila nová soutěž v orbě koňským potahem. V Nabočanech nedaleko od Chrudimi se sešlo celkem…