Skvělý start Prague Lions při GCL v Monaku. Nakonec skončili osmí

1. 7. 2023 Tisková informace Autor fotek: Global Champions Zdroj: Global Champions

Třem týmům se skvěle vydařila úvodní část Global Champions League v Monaku, když ji dokončily bez penalizace. Mezi nimi byli i Prague Lions. Čistý štít se jim však nepodařilo udržet a skončili osmí. Letos již popáté vyhráli Riesenbeck International.

Za tým Prague Lions nastupovali při devátém kole série Global Champions League v Monaku belgičtí jezdci Pieter Devos a Niels Bruynseels. První část dvoukolové soutěže jim vyšla skvěle, jelikož jak Bruynseels na jedenáctiletém Matadorovi, tak Devos v sedle devítileté klisny Jarina J absolvovali kurz s výškou překážek bez penalizace. Součet časů 146,64 pro ně znamenal průběžné druhé místo, přičemž do druhého kola postupovali s nulou na bodovém kontě ještě Paris Panthers a nejrychlejší Shanghai Swans. 

Při večerním startu Pieter Devos sedlal zkušenou šestnáctiletou klisnu Mom´s Toupie de la Roque a opět dovezl do cíle nulu. To samé se bohužel nepodařilo Nielsovi Bruynseelsovi na Matadorovi. Zaznamenal dvanáct trestných bodů a Pražští lvi se tak museli spokojit s osmým řádkem výsledkové listiny. 

Čistý štít neudrželi ani další dva celky. Z týmu Shanghay Swans měla chybu jak Jeanne Sadran s desetiletým hřebcem Dexter de Kerglenn, tak Max Kühner, který vyměnil jedenáctiletého hřebce EIC Coriolis de Isles za o rok staršího valacha Elektric Blue P. Osm bodů v kombinaci s časem 135,22 znamenalo konečný čtvrtý řádek výsledkové listiny za třetími Rome Gladiators reprezentovanými Shane Breenem, Michaelem Duffym a Jérômem Guerym. 

Jak Ioli Mytilineou tak Harrie Smolders z Paris Panthers vyměnili pro druhý start své koně. Mytlilineou šla čistě jak s valachem L´Arstiste de Toxandra, tak s hřebcem Levis de Muze. Smolders po precizní jízdě s hřebcem Uricas v/d Kattevennen již stejný výsledek nezopakoval a na valachovi Monaco N.O.P. jednou chyboval. Čtyři trestné body by teoreticky stačily na vítězství, ale ne při součtu časů 137,36. Stejné bodové skóre totiž měli ještě Riesenbeck International. Christian Kukuk předvedl jak s hřebcem Mumbai, tak s klisnou Just Be Gentle bezchybné jízdy. Patrick Stühlmeyer, jenž nově přestoupil do tohoto celku ze Shanghai Swans, sice napoprvé s desetiletým hřebcem jednou chyboval, ale při druhém startu vše napravil a nejen, že nebyl penalizován, ale navíc cílem projel ve špičkovém čase 66,11 sekundy. I díky tomu jezdci Riesenbecku ukořistili již páté vítězství v letošní sezoně, což se dosud ještě nikomu nepodařilo. 

Zatímco Riesenbeck International mají po devíti kolech 213 bodů, druzí Madrid in Motion jen 175. O bod méně pak nasbírali třetí Paris Panthers a v elitní čtveřici jsou ještě se 147,5 body Stockholm Hearts. Jen půl bodu na ně ztrácí pátí St Tropez Pirates a šestí jsou se 139 body Prague Lions. Do konce základní části série zbývá ještě šest kol, a tak je dost času na výraznější změny v průběžném pořadí, které předurčí, která čtyři družstva si zajistí přímý postup do semifinále GCL Super Cupu, jenž se uskuteční v polovině listopadu v pražské O2 areně.

Hlavním bodem sobotního programu při Global Champions v Monaku bude Longines Global Champions Tour Grand Prix, po níž bude známý také devátý účastník Super Grand Prix, jež se taktéž uskuteční při listopadovém GC Prague Playoffs.

Podobné články
Já a Quiosque AP

Chovu lusitánských koní se věnuje devět let. Jak sama říká, v chovu je to relativně krátká doba vzhledem k tomu, že se tito koně chovají již po…

Parkurová série Global Champions League má za sebou šesté kolo, které proběhlo v pátek večer ve francouzském Cannes. Žádný z týmů nedokázal dokončit…