Zahájení dostihové sezony v Pardubicích

18. 4. 2023 Monika Suchánková Autor fotek: Monika Suchánková
Cats' Agility a Icamparo
Cats' Agility a Icamparo

V netradičním termínu, již 16. dubna, se uskutečnil zahajovací dostihový den na závodišti v Pardubicích. I přes vydatné lijáky z předchozích dnů byla dráha skvěle připravena a poměrně početná divácká kulisa mohla sledovat celkem tři rovinové dostihy a dva přes proutěné skoky.

Úvodní dostih nové sezony nesl název Cena ENIGOO (roviny, IV. kat, 2 800 m, pro tříleté koně). Na start se postavilo celkem šest koní. Ihned po startu se tempa ujal Dernier před svým stájovým kolegou Donem Hugo. Dernier si v průběhu dostihu vytvořil menší náskok, který ale před náběhem do cílové roviny ostatní  startující smazali a k vedoucímu koni se začali dotahovat. Dernier (ž. David Liška, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) nakonec na první místo nikoho nepustil až po cílový sloupek. Druhé místo získal Don Hugo před Fatrou Luc, Claudiem a Patriotem.

1.dostih-Dernier.JPG

Dalším dostihem byla Cena společnosti Feedyou, určená pouze pro valachy a hřebce (rovina, IV. kat, 2 900 m, pro čtyřleté a starší). Před startem zlobil Lockdown, nakonec se ale i jemu povedlo odstartovat. Nejrychleji vyrazil Landmark a větší část dostihu určoval tempo. Na protilehlé rovině se na vedoucího koně dotahoval Dumon Roclay, který ale hodně vybočil v závěrečném oblouku a vyvezl tím i Master Luka. Avšak Master Luke (ž. Milan Zatloukal, tr. Složil Pavel, TVCK Radslavice) se ani tímto drobným karambolem nenechal rozhodil a nakonec zvítězil. Druhý dokončil Dumon Rocley před Landmarkem, Lockdownem a Dang Bossem.

2.dostih-Master-Luke.JPG

Svůj dostih měly také klisny, byla jím Cena společnosti Falcon security, s.r.o. (rovina, IV. kat, 2 900 m, pro čtyřleté a starší). O tempo se téměř celý dostih starala Jelly Desbois. Před náběhem do cílové roviny přešla naprosto lehce do čele favoritka Ramsya (am. Veronika Olehlová, tr. Olehla Čestmír MVDr., Syndikát hvězda- Olehla). Druhá s odstupem dokončila Kubera před Jelly Desbois, Saxanou Grey a Čárynkou.

3.dostih-Ramsya.JPG

Prvním dostihem přes proutky byl Pohár BICZ holding 2023 (V. kat, 3 500 m, pro čtyřleté a starší koně). Po startu se do čela vydal veterán All Scater před Analystem a Eisenherzem. Právě ten přešel do vedení ve druhém okruhu a podařilo se mu vytvořit si menší náskok. Před posledním skokem se k němu začala přibližovat favoritka Cats' Agility. Valach Eisenherz (ž. Jan Faltejsek, tr. Faltejsková Alžběta, Stáj Moudrý) ale v cílové rovině zabojoval a hnědku před sebe nepustil. Třetí dokončil Lastien před Izyrejkou a Analystem.

4.dostih-Eisenherz.JPG

Závěrečným dostihem byla Jarní cena Pardubického závodiště (proutky, IV. kat, 3 200 m, pro čtyřleté a starší koně). Zde naprosto deklasoval konkurenci valach Hola Que Tal (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, stáj Štěpánka Myšková), který všem doslova utekl a v cílové rovině pouze navyšoval náskok. Druhá dokončila s velkou ztrátou Quenty před Jasminem Bede, Wooden Indianem a Wonder Woman.

5.dostih-Hola-Que-Tal.JPG

Další dostihový den se v Pardubicích uskuteční 8. května, kde bude tradičně na programu Úvodní cross country Koroka.

Podobné články
Soutěžící studenti a komisaři

Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem ve spolupráci s NH Kladruby nad Labem se stala pořadatelem velmi užitečné soutěže v…

Nakládka problémového koně

V sobotu 13. května 2023 proběhl na Statku Caesar v Neslovicích celodenní kurz Jak naložit koně svépomocí. Lektory byli profesionální přepravci…