Galavečer pony 1. 3. 2008 Lednice

V sobotu, 1. 3. 2008, se přes Českou republiku hnala vichřice Ema. Obrazně, ale i skutečně se v její stopě sjížděli z nejvzdálenějších míst Čech, Moravy a Slezska organizátoři a účastníci letošního slavnostního vyhlašování výkonnostního žebříčku pony. Při příjezdu do Lednice kolem sobotního poledne bylo znát řádění vichřice. Polámané stromy, rozházené bilboardy a hotel bez elektřiny. Všichni jsme se navzájem ptali: „Zvládneme to?“

Odpověď na tuto otázku musí dát sami účastníci večera, kterých se v sále lednického MY Hotelu sešlo 110.

V 18 hod zahájil moderátor Míla Příhoda junior večer, na který se těšila spousta dvojic z pony sportu. Jen ti nejlepší z celkového počtu 149 přihlášených dvojic v žebříčku měli tu čest převzít ceny a zvítězit.

Galavečer zahájil manažer pony Ing. Radovan Šalek. Předal slovo starostovi Lednice RNDr Kabátovi, který byl potěšen, že celostátní akce zavítala právě na jih Moravy. Řekl, že je mile překvapen, kolik dětí se věnuje tomuto sportu, neboť on v Lednici žádného poníka neviděl, natož sportovního.Tak doufáme, že po tomto večeru názor změnil. Sportovní pony byli alespoň na fotkách. Na přivítanou nám zatancoval a zazpíval dětský folklórní soubor HROZÉNEK z Bulhar. Živá hudba cimbálovky, krásné kroje a zpěv šikovných chlapců a děvčat nám připomněly, že se nacházíme v kraji vína a folklóru. V dobré náladě jsme se pustili do samotného vyhlašování.

První přišlo na scénu vyhodnocení všestrannosti. Ceny věnoval Zooprodukt Ešpandr a vítězka Veronika Příhodová se těšila z nového typu sedla, další umístění Kamila Smékalová, Lucie Příhodová, Aneta Pažoudková a Renata Mazalová byly odměněny pěknými cenami.
V kategorii drezura 8-12 let zvítězila Kateřina Rousová před začínajícími jezdkyněmi Katkou Rosickou, Lenkou. Kočí, Hanou. Dostálovou a Kristinou. Havlíčkovou. Ceny drezurním nadějím předával starosta Lednice Dr. Kabát. Následovalo vyhlášení drezury 13-16 let. V této kategorii zvítězila Míša Jirsová s Bonsajem se 17ti vítězstvími v sezoně. Následovala ji Marie Vranková, Jana Maludová, Jiřina Pružinová a Veronika Jelínková. Ceny od Jezdeckých potřeb Brno předala známá drezurní jezdkyně Šárka Charvátová.

V loňském roce jsme měli 3 zástupce pony sportu na ME pony ve Freundenbergu. Přítomná byla jenom Příhodová Veronika, která si převzala pamětní list. Výkon Veroniky, která i ME dokončila v sedle Ibalgina Fast na 33. místě, si jistě zaslouží ocenění. Další člen ekippy ME pony ve skocích, Michaela Krulichová, se na vyhlašování nedostavila a A. Pažoudková byla v zastoupení.

Firma Univit  a předsedkyně plemenné knihy Český sportovní pony MVDr. Marta Nevřivá, zastoupená panem Frederikem Bednářem,  předali ceny nejlepším koním tohoto mladého plemene. Ve skocích se stal nejlepším ČSP Lord Florima Johanky Březinové, v drezuře a ve všestrannosti nenašla přemožitele klisna Salina Kamily Smékalové.

Skokanem roku pod záštitou firmy J. Březiny se ve skocích stala Maruška Hrudková z JK Mělník, v drezuře Kateřina Rosická z JK Céva a ve všestrannosti Kateřina Kučerová s Durangem z Ponyklubu Olešnice. Přejeme nejen těmto nadějím pony sportu hodně štěstí a závodních úspěchů a jsme rádi, že se letos objevilo mnoho nových, mladých pony jezdců. Komentátor Míla Příhoda jun. řekl v jednu chvíli: “Skokani jsou již netrpěliví a čekají na své výsledky“ a tak jsme se pustili do vyhlašování v kategorii skoky 13-16 let. Vítězství a  zároveň 5. místo si odnesla Alenka Homolová z JK Bost, 2. místo vybojovala Johanka Březinová následována Lenkou Vachutkovou a Míšou Krulichovou. Na závěr se předávaly ceny v kategorii skoky 8-12 let. Vítězkou je Lucie Přikrylová před Lucií Krulichovou, Týnou Šalkovou a Eliškou Pavlíkovou. Pro sourozence Šalkovy byl večer o to víc slavnostní, že složili zkoušku ZVVJ ve Frenštátě a mohli slavit!

TH Troubecká a.s. předala cenu nejlepšímu trenérovi roku 2007. Stal se jím M. Příhoda senior – jeho svěřenkyně jako jediná dokončila ME, jako stínoví trenéři byli vyhlášeni za splnění kvalifikace na ME a účast pánové Pažoudka a Půlpán. Jelikož nebyli přítomni, cenu z darů valašských slivek vzal pod ochranu manažer pony komise.

Na závěr dr. Vranková jménem pony komise poděkovala oficiálně bývalé manažerce Ivetě Biolkové za její práci a předala jí cenu v podobě cválajícího bělouše na obraze Mgr. Jitky Bednářové-Smíškové. Její díla si všichni mohli prohlédnout v doprovodné výstavě na galavečeru.

Skončil oficiální program, děti i dospělí se bavili při tanci i mimo něj. Velký úspěch měla tombola. Sponzoři věnovali hodnotné ceny nejen vyhlášeným jezdcům, ale i právě do zmíněné tomboly. 100 cen bylo během půl hodiny rozebráno. Ve 21 hodin přišlo překvapení. Tanečnice Zafira tančila v orientálním rytmu a po jejím vystoupení jsme sfoukli 5 svíček na ponydortu (bylo to 5. vyhlášení výkon. žebříčku) a popřáli dětem, poníkům, rodičům, sponzorům a všem příznivcům hodně zdaru v nové sezoně 2008.

Ještě jednou dík všem sponzorům, jejichž seznam uvádíme, organizátorům a lidem, kterým ponysport není lhostejný.

Za komisi pony MVDr.Marie Vranková


Sponzoři Galavečera pony v Lednici 1.3.2008:
Bonny Press Brno grafické studio
Cannon
Equis Boy Brno
Eliot
Equiservis
Euro Horse Promotion
Farma Heroutice
Golem
Hobit Domašov
Hrudkovi
Jezdecké potřeby Brno Palackého 1-3
Jezdecké potřeby Obluk, Brno Veslařská
Jezdecké potřeby Vachutka
Jezdectví
Kamír a Co, s.r.o
Kentaur
La Sard – výroba krmiv
My Hotel
Oxer , jezdecké potřeby
Th Troubecká hospodářská a.s.
TV 5
Univit
VIS Jan Březina
Waltham – Mars kom. Spol.
Zooprodukt Ešpandr

Podobné články
ČJF

Na FEI stránkách byl přidán aktuální termín FEI měření pony v Himbergu, přibližně 20 km jižně od Vídně - 6. listopadu 2022. Ve slušné dojezdové…

Sobota - LR MM a MMPBr - první 3 umístění

Jaké nepředvídatelné okolnosti se mohou promítnout do organizace výstavy a co nového přinesl do soutěží NPS areál JK v Semicích? To a mnoho dalšího…