Na pomoc majitelům uhořelých koní

18. 4. 2011 Tisková informace Autor fotek: archiv autora

V sobotu 2. dubna 2011 nad ránem shořela na Kroměřížsku stodola se stájemi. Uvnitř bylo sedm koní. Tři se podařilo zachránit, ale čtyři koně uvnitř skonali hroznou smrtí - uhořením. Mnohaletá chovatelská práce přišla nazmar a také sportovní naděje Zdeňka Jarky byly spáleny na prach. Vše je o to smutnější, že objekt zřejmě někdo zapálil. Jen tak – bezdůvodně.

Jindřich Jarka s družkou Marií a jeho syn Zdeněk se u koní pohybují od dětství a lásku k nim dokázali skutečně tvrdou prací. Všechno poctivě vydřeli. Pracovali do úmoru a koně opravdu milují. Přišli o výsledky chovatelského snažení.

Na jejich podporu je vyhlášena veřejná sbírka, jejíž výnos nemůže zmírnit psychické trauma ze smrti jim tak blízkých koní, ale může alespoň částečně pokrýt finanční ztrátu, která je postihla.

Prosíme všechny, kteří mohou přispět, o zaslání jakékoliv částky na účet: 243870924/0300 VS 2011, který byl zřízen pro účely veřejné sbírky.
Předem děkujeme všem, kteří se sbírky zúčastní.

Za ČJF - Zlínskou oblast
Ing. Josef Balaštík

požár stáje v Hulíně

Podobné články
Deník

Zanedbané a podvyživené psy, koně a další zvířata odvezli koncem letošního srpna z Křižovatky na Chebsku od jejich majitelky Lenky Spáčilové zástupci…

Idnes.cz

Pomůcky pro strojírenství, stavebnictví i automobilový průmysl dnes už celkem běžně vznikají za pomoci 3D tisku. Jakub Ševčík na 3D tiskárně vyrábí…