Jak dopadly zkoušky tříletých hřebců v ZH Tlumačov

30. 5. 2022 Tisková informace, Veronika Konvalinková Autor fotek: Ivana Maršálková Zdroj: Český teplokrevník z.s. URL zdroje: www.ceskyteplokrevnik.cz

Ve středu 25. května proběhly v ZH Tlumačov základní zkoušky výkonnosti tříletých hřebců z testační odchovny Buňov.

Hřebečci byli hodnoceni dle platného zkušebního řádu spolku Český teplokrevník z roku 2019. Zkoušky hodnotila komise ve složení: Ing. Rydval, Ing. Mamica, Holešovský.

Předsedkyně rady plemenné knihy Ing.Hana Civišová vedla školení hodnotitelů zaměřené na mechaniku pohybu a skok ve volnosti. Účastníci měli možnost porovnat své bodování s hodnocením komise.

Komisi se předvedlo celkem 9 hřebců (katalog ke stažení zde), vítězem se stal hřebec Quantanamo (celková známka 8,45 bodu), který v hřebčinci dále zůstává pro sportovní testaci. Všichni předvedení hřebci byli díky remontním jezdcům velmi dobře připraveni a ukázali se v dobrém výživném i zdravotním stavu.

Průběh akce můžete vidět na záznamu EquiTV.cz.

Fotogalerie od Ivany Maršálkové k vidění ZDE.

Podobné články

V úterý 2. srpna 2022 byl v Zemském hřebčinci Písek zahájen 70denní test hřebců pro plemennou knihu českého teplokrevníka. Pětičlenné komisi se na…

Dark Ronald v předváděcím postoji

Když si položíme otázku, kteří hřebci nejvíce ovlivnili německý sportovní chov, mezi prvními bude vždy zmiňován Dark Ronald a jeho syn Son-In-Law.