Výsledkový servis: Velká cena Prahy 2010

26. 4. 2010 EQCH redakce Autor fotek: Kateřina Návojová

O víkendu 24. – 25. dubna se uskutečnilo za krásného počasí první kolo Českého skokového poháru - Velká cena Prahy a největší radost měli jistě reprezentanti stáje Karsit.

V první soutěži - dvoufázové skákání 100/110 zvítězila Kristýna Mikulková s Castelon Karsit, stejně tak se nenechala připravit o prvenství v druhé soutěži L*, kde vyhrála s Leandrou Karsit. Ve třetí sobotní soutěži nejlépe z 84 startujících zabodoval stájový kolega Luvík Jandourek s ABC Cataro Wepol. V nejvyšší sobotní soutěži obhájila výkony do třetice K. Mikulková s Leandrou Karsit.

Nedělní den zahájila soutěž L* a v té opět bodovala K. Mikulková s Castelon Karsit z 53 startujících. V S* zvítězila reprezentantka JK Marengo Kristina Stonjeková s Vidina 1. Je nutné podotknout, že v této soutěži reprezentantka stáje Karsit startovala s koněm Vigo 1, ale získali 4 trestné.

V D&J Czech Junior Cupu 2010 po 1. kole vede Barbora Tomanová.

Velké finále - Velkou cenu Prahy - absolvovalo celkem 53 startujících. Nejlepší výkon předvedl Ludvík Jandourek s Casio Karsit. Přitom, jak sám Ludvík podotknul, to byly jeho i Kristýny první větší závody v této sezóně. To a mnohem více se dozvíte v reportáži, kterou pro Vás chystá Kateřina Návojová.

Kompletní výsledkové listiny naleznete připojené pod článkem.

Celé dění sledovala internetová televize HorseTV.cz, která vám během úterý přinese všechny záznamy na svém webu.

Na poslední soutěž, Velkou cenu Prahy, zavítal i štáb České televize. Záznamy z Velké ceny budou odvysílány následovně:

ČT4 Sport - po 26.4.2010 - 16.25
ČT HD - út 27.4.2010 - 03.50
ČT4 Sport - út 27.4.2010 - 03.50

Ludvík Jandourek

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…