Výsledkový servis: VC Litomyšle - NEDĚLE

12. 6. 2010 Veronika Jiroutová
/data/imgs/00009325l.jpg
/data/imgs/00009325l.jpg

AKTUALIZACE: výsledky nedělních soutěží // Nedělní Velkou cenu v Litomyšli, pořádanou v areálu U primátorské hráze stájí Manon, ovládl Honza Zwinger. V článku Vám přinášíme aktuální informace z nedělních závodů i souhrnné výsledky všech víkendových soutěží.

Neděle 13.6.2010 21:00 Výsledky nedělních soutěží

Ještě ráno to nevypadalo, že to bude jeho velký den. V zahajovací soutěži stupně st. L** - Ceně společnosti Ekomonitor zakončil rozeskakování s Limit 5 s 8 trestnými body na devátém místě. V soutěži zvítězilaKristina Stonjeková s klisnou Vidina 1 před Ondrou Zvárou startujícím v sedle Wijnand Arcus. Třetí příčka patřila Alešovi Daňkovi v sedle Cornetta.

Do soutěže st. S** - Ceny společnosti Mach - líhně kuřat nastoupil Jan Zwinger nejprve s hřebcem El Paso II, kdy se 4 trestnými body po základním kole nepostoupil do finále. Se svým druhým koněm v soutěži, klisnou Sissi 5, předvedl bezchybnou jízdu a nejlepšími časy v základním kole i ve finále suverénně zvítězil před druhým Honzou Bubnem s Iron 1 a třetím Alešem Opatrným v sedle Verdi 6. Svými výsledky o tomto víkendu si Honza v areálu U primátorské hráze připsal 41. bodů do Dance and Jump Czech Junior Cupu 2010 a stal se tak nejúspěšnějším juniorem celého víkendu před Terezou Veselou s 36 body a domácí Petrou Skřivanovou, která si na svůj účet připsala 28 bodů.

Velká cena Litomyšle 2010 - soutěž ve skoku stupně T** byla pro Honzu třešničkou na dortu. V základním kole byl dlouho jediným startujícím s čistým kontem. Bezchybnou jízdu nakonec předvedli ještě Aleš Opatrný s Quorum G a domácí Jiří Skřivan startující s klisnou Mercedes 1. Jan Zwinger nastupoval v sedle AL Campa do rozeskakování před Alešem Opatrným, a když se i po finálové jízdě na jeho kontě stále blýskala nula, čekali netrpělivě diváci na výkon Aleše Opatrného. Ten ale udělal ve dvojskoku chybu a Honza se tak mohl zaslouženě radovat z prvního vítězství ve Velké ceně. Jiří Skřivan si na konto připsal také 4 trestné body a horším časem tak vybojoval třetí příčku. Soutěž byla zařazena do seriálu Český skokový pohár 2010 - IX. ročník.

Aktuálně vede žebříček Ludvík Jandourek, který si v tomto kole nepřipsal žádné body, před Martinem Šoupalem a Jiřím Papouškem, finálovou čtveřici po 4. kole uzavírá Petra Charvátová. Jan Zwinger se ziskem 18 bodu zařadil na osmou příčku žebříčku.

Výsledkové listiny ze všech tří soutěžních dní najdete přiložené pod článkem.

Sobota 12.6.2010 20:00 Výsledky sobotních soutěží

V sobotu se jely tři dvouhvězdičkové soutěže - L, S a ST, všechny zařazeny do seriálu Dance and Jump Czech Junior Cup.

L**, Cenu společnosti Dance and Jump, , vyhrála o dvě sekundy Kristina Stonjeková na Vidina 1 přesd druhým Rudolfem Doležalem na Livigno, třetí skončil Petr Veselovský na Isar. Všichni tři dokončili parkur s 0 tr. b.

S**, Cenu Energys, kvalifikační soutěž pro nedělní S**, vyhrál Vladimír Malák na Kashmir/Casandro, za ním se v těsném časovém závěsu umístili Marek Hentšel na Sauron a Tereza Veselá na Sárgarózsa. Ani zde nezískal ani jeden žádné tzrestné body.

ST**, Cenu společnosti Falton, ovládl s přehledem Jiří Luža na Land Rebel-S, následovala ho Petra Skřivanová na Odyssea a Ondřej Zvára na Latigo. Pouze tito tři jezdci zvládli bez trestných bodů jak základní, kolo, tak i rozeskakování.

Pátek 11.6.2010 19:00 Výsledky pátečních soutěží

V pátek byly na pořadu tři soutěže: Dvoufázové skákání 110/120 cm, které bylo kvalifikací pro nedělní soutež č.7, nejlépe zvládl Martin Šoupal s Lapentti z SK Olympia před Ondřejem Zvárou startujícím s Larenzo za Arcus Engineering Czech. Třetí skončil reprezentant stáje Mustang Jan Zwinger v sedle Limit 5.

Druhou soutěž, Cenu společnosti T&T - Trade, dvoufázové skákání 120/130 cm měla ve svých rukách Kateřina Veselovská z JK Hřebčín Suchá. Soutěž vyhrála s Avena 1 a s Kira 1 obsadila příčku třetí. Druhé místo patřilo Marku Hentšelovi s Damerican z JK Baník Ostrava. Soutěž byla kvalifikací pro nedělní parkur st. "S**".

Cenu společnosti Termomont, dvoufázové skákání 130/140 cm, vyhrál domácí Jiří Skřivan s Mercedes 1. Druhý skončil Lukáš Sojka s Dumol startující za oddíl Polsko. Třetím místem zakončila úspěšný den Kateřina Veselovská s Avena 1.

Kompletní výsledky soutěží naleznete v příloze.

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…