Výsledkový servis: Hanácký pohár opět po roce v Pravčicích

29. 8. 2011 Iva Hlobilová Autor fotek: Petr Hirka

I přes rozmary počasí, které dvakrát po sobě donutily pořadatele plánované závody přeložit, byl 14.8. 2011 od 10,30 hodin slavnostně přichystaný jezdecký areál v Pravčicích opět otevřen všem příznivcům jezdeckého sportu. Proběhl zde již 34. ročník prestižní skokové soutěže o „Hanácký pohár“ v parkurovém skákání.

Sváteční sportovní zážitek garantovala účast každoročně přihlášených kvalitních koní a jezdců z různých koutů České republiky, v letošním roce i s účastí slovenských ekip. Stejně jako všechny ročníky v novodobé historii Hanáckého poháru (soutěž musela být od svého vzniku v r. 1963 několikrát přerušena), proběhla soutěž v režii tradičního pořadatele JK Sport Pravčice.

Slavnostní zahájení soutěží proběhlo v 10,30 h soutěží ZM, jejímž vítězem se stal Jiří Malý s Campingu ze stáje Montana.

Na programu dne bylo dále dvoufázové skákání 100/110 cm pro děti a juniory (vítězka Mintachová Kristina s Lusitanií ze Slovenského klubu JK Žilina Čaba OTBG) a přátelská (vítězka Silvie Pavlíčková s Camparií Skyp z pořadatelského JK Sport Pravčice).

V soutěži s 43 starty - postupné obtížnosti do 110 cm se žolíkem 130 cm kralovala opět zástupkyně stáje Montana Anna Palkevičová na koni Cant.

Vyvrcholením celodenního klání pak byla dvoukolová soutěž na úrovni L* a L** o Hanácký pohár (tradiční je dvoukolové klání na úrovni L a S, bohužel z důvodu poruchy na časomíře, bez které nelze zahájit soutěž S, muselo být druhé kolo po dohodě se všemi zástupci ekip změněno na L**). Letošním držitelem Hanáckého poháru se stal úspěšný Jiří Malý na koni Clark-L ze stáje Montana.

Akce proběhla za podpory obce Pravčic, města Hulína a Zlínského kraje.

Pod článkem najdete přiložené výsledkové listiny.

Jiří Malý a Clark

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…