Výledkový servis: Fitmin Junior Channel Star - SOBOTA

2. 7. 2010 Veronika Jiroutová
/data/imgs/00046276l.jpg
/data/imgs/00046276l.jpg

AKTUALIZACE: // Zduchovice mají opět napilno. Po úspěšných závodech minulý týden se sem opět sjeli poníci z celé republiky. Na programu je totiž třetí kolo seriálu Fitmin Junior Channel Star 2010.

SOBOTA

Na start sobotního pony handicapu L, zařazeného do Small tour, se postavilo deset dvojic. Nejlépe zvládla parkur bezchybnou a rychlou jízdou Eliška Jandová s valachem Jack, se svým druhým koněm Riki obsadila místo třetí. Druhé místo patřilo dvojici Petra Boháčová - Tara.

I v sobotu byla možnost kvalifikovat se na blížící se MČR pony. Pony handicap SP, zařazený do Big tour, zládlo v základním kole s čistým výsledkem hned pět dvojic a tak bylo přistoupeno k rozeskakování, kde rozhodoval čas, neboť i zde bylo několik jezdců, kteří zvládli náročný parkur bez trestných bodů. Nejlepší čas ze základního kola obhájila Šárka Tůmová s Kara/Bacadia II.

Po nutné přestavbě parkuru byla na programu dne skoková soutěž ZL - chance tour vypsaná pro jezdce do 25 a jezdce starší 25 let, kteří však v roce 2009 a 2010 nestartovali v soutěžích stupně S a vyšších. Zvítězila Štěpánka Šlechtová s Bella Italia.

Poslední soutěží ve Zduchovicích o tomto víkendu byla skoková soutěž L**- Small tour dokončilo všech 14 startujících dvojic. Se ziskem 4 trestných bodů zvítězila Dagmar Neumannová s Ginger 3 a to těsně před vítěznou dvojicí minulé soutěže Štěpánkou Šlechtovou s Bella Italia. V otevřené soutěži zvítězil Tomáš Neubauer z Dance and Jump s koněm Laguna M.P.

Zduchovický areál nenabízí jen příjemnou atmosféru a výbornou organizaci závodů. Ale především po celou dobu bezvadně upravené kolbiště a opracoviště.

 

 

PÁTEK

První jezdci se do Zduchovic začali sjíždět již brzy ráno, začínalo se skokovou soutěží pony ZLPA na styl. Závod byl zařazen do Pony small tour. V reálném čase byli jezdci hodnoceni za správné provedení na parkuru trestnými body. Nejméně jich získala a tím pádem zvítězila Anna Kukrechtová s Rendy 4 reprezentující JK Equuleus Praha. Dalšími úspěšnými jezdkyněmi byly Karolína Hájková v sedle Herboline Van´t a Nikol Švihorová s Verdi 2 Zámek Zábřeh, která se o třetí místo dělila ziskem 3,5 trestného bodu s Barborou Kamírovou s Lipton Sinaj.

V soutěži, zařazené do Pony big tour, Handicap LP bylo k vidění hned 12 čistých jízd v základním kole a muselo se tedy přistoupit k rozeskakování. S ním si nejlépe poradila dvojice reprezentující JK Sloupnice Jakub Petrus s klisnou Kačenka 1. Anička Kukrechtová byla úspěšná i v této soutěži. Spolu s Rendy 4 získali čistou jízdou ve finále místo druhé a to těsně před Dagmar Zušťákovou s klisnou Sagita 1.

Pony handicap SP, soutěž, která je možnou kvalifikací na blížící se mistrovství ČR pony, nejlée zvládl opět Jakub Petrus a to v sedle dnes, již úspěšné, Kačenky 1. Druhé místo patřilo Lence Kajgrové a Lady 27. Na příčce třetí dokončila Karolína Vydrová startující s Atosem 3. Kvalifikaci na MČR pony, pořádané 20.-22.8 tady ve Zduchovicích, si splnilo celkem 9 dvojic z 11 startujících.

Stupňovanou obtížnost do 100 cm vypsanou pro děti a juniory nejépe zajela dvojice Barbora Plánková a Falco 12, kteří za sebou nechali všech 8 soupeřů. Mezi nimi i druhou Terezu Kamírovou na Kings Black a třetí Marii Hrudkovou a Jettu. Mezi 4 a 5ti letetými koňmi, nebo těmi co startují první rok si nejlépe vedl Arwen 3 v sedle s Tomášem Průšou.

Stejný parkur čekal ina jezdce skokové obtížnosti do 100 cm vypsané pro všechny jezdce a koně. Nejlepším časem si vítězství zajiila dvojice z JK Čs. film Praha Ing. Jiří Šatava a Labyrint 1 před Annou Brutovskou v sedle Bezinky. Třetí skončil Jakub Zušťák a Aranka 13.

Na start dvoufázového skákání 100/110, které bylo vypsané pro děti, juniory, mladé jezdce do 25 let a jezdce starší, kteří v roce 2009/2010 nestarovali v soutěžích stupně S a vyšších, se pstavilo celkem 33 dvojic. Těžký parkur nejlépe sedl Hance Civišové na Sunshine 1, špatně si nevedl ani Jakub Zušťák s Arankou 13 a třetí Magda Křížová s Avignone 1, kteří ani v rozeskákování nechybovali. Stejný parkur, ale v soutěži otevřené, jelo 9 dvojic. Nejlépe dokončila Markéta Ceplová a Andy 9 sartující za JK Horní Počernice.

Odpolední program pokračoval, za účasti jen těch nejvěrnějších fanoušků, Skokovou soutěží ZL zařazenou do Small Tour. Soutěž byla vypsána pro děti, juniory, mladé jezdce do 25 let a jezdce starší, kteří v roce 2009/2010 nestarovali v soutěžích stupně S a vyšších. Nejlepším časem a jízdou bez trestných bodů si vítězství zajistila Dagmar Neumannová v sedle Batmana z jezdecké společnosti Ctěnice přej Jakubem Zušťákem v sedle Olivera 6. Dařilo se i Civišivé Hance a Sunshine. Její čas a čisté konto stačili na místo třetí.

Na stejném parkuru poběhlo i ZL vypsané pro koně a jezdce bez omezení. Na start se postavili jen 4 dvojice, s čistým kontem zvítězila Barbora Bínová v sedle La Jolie, se čymi trestnými body dokončili dvojice Civišová Hana - Paliszimo a Barbora Kalvodová - Conquest.

Poslední soutěží dne bylo ZL pro velké koně, soutěž zařazenou do Big Tour. Adam Přemysl zajel s Unesco dvakrát čistě a získal tak zasloužen vítězství. V čistém kole čistě, v rozeskakování s 12 trestnými body získala druhé místo dvojice Filip Doležal - Captain Jack. V otevřené soutěži nejlépe dopadla dvojice Pavla Pártlová - Chaming Rose.

Ve Zduchoicích se v nabitém programu pokračuje i zítra, na výsledky a fotogalerii se můžete těšit opět ve večerních hodnách. Nebo přijeďte a zažijte výbornou atmosféru zdejších závodů osobně. V tropickém počasí, které je v plánu zduchovických pořadatelů i zítra, jistě oceníte možnost navštívit nedalekou přehradu Orlík :D

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…