Velká cena Strakonic pro Jana Zwingera: „téčko“ v jednačtyřiceti

3. 8. 2010 Kateřina Návojová Autor fotek: Kateřina Návojová

Třídenní závody ve dnech 30.7-1. 8. 2010 se konaly ve Strakonicích. Vrcholem závodů pak byla Velká cena Strakonic, která se jela na úrovni T*. V ní se představil neobvykle vysoký počet startujících, avšak ne všem se tato těžká úroveň dařila...

Páteční závodní den zahajovala soutěž Z, po které následovalo dvoufázové skákání 110/120 cm. Nejen velký rozptyl obtížnosti soutěží, ale také různé druhy hodnocení přilákaly celkem početné, avšak stále příjemné, startovní pole. Nejčastěji se počet jezdců v soutěži pohyboval mezi 40-60 jezdci.


Jan Zwinger, Al Campo /2920Nedělní Honzova jízda

Zatímco předchozí dny se jezdci na prvních místech střídali, neděle patřila především jednomu jezdci. Ten vyhrál téměř vše, do čeho se přihlásil. První soutěž L** Jan Zwinger vynechal, avšak v následující soutěži S** se představil s dvěma koňmi - Sisi 5 a Limit 5. Soutěž na čas zajel nejlépe, jak mohl. Se Sisi 5 se konečně dočkal prvenství a s Limitem 5 si dojel pro druhé místo. Předchozí dny se mu totiž se Sisi příliš „nedařilo", neboť nejrychlejší čas byl vždy zatížen 4 trestnými body za jednu chybu na překážce.

A i vrchol celých závodů - Velká cena - patřila stejnému jezdci - ten si prvenství s Al Campo /2920 zopakoval ze sobotního ST**. Jako první jezdec v základním kole dojel bez chyby a zároveň předvedl nejrychlejší bezchybný výkon. To mu zajistilo start ve finále z posledního startovního místa.

„Nevím jak pro jiné, ale pro mě by to výhoda byla, kdyby všichni shodili. Kdybych věděl, že na vítězství stačí jet bezchybně, jistě by mi to pomohlo. Takhle jsem musel jet stejně na doraz. Věřit ve vítězství jsem začal po bezchybném překonání kombinace 5A,5B. Ale nečekal jsem to, že se to povede, je to super," řekl vítěz již druhé letošní VC. A co se tedy Honzovi nepodařilo dle představ? „Pouze mě mrzí neúspěch ve vložené soutěži kůň a kajak. Včera mi při večerním dívání na film notebook spadl na zem a rozbil se. Tak jsem doufal v nový."

Ludvík Jandourek

hlasatel Aleš Suchánek zkouší OtavuHlavní výhra v soutěži Kůň a kajak, kde se představilo 10 dvojic, nakonec připadla Ludvíku Jandourkovi, který se alias Barbie radoval z nového notebooku. Startoval poslední a právě do jeho jízdy vedl Jan Zwinger.

Ve Velké ceně se představil již zmíněný vysoký počet startujících, celkem 41. To bývá na úroveň T u nás velmi nezvyklé. Bylo tak na staviteli parkuru Ing. Jaroslavu Šímovi, co početnému startovnímu poli připraví. „Nejtechničtější je podle mě trojskok a poté distance na 5 a 6 cvalových skoků. Ta je navíc do oblouku. Jinak je parkur vzhledem k menšímu kolbišti o něco kratší, než je obvyklé."

Do finále prvního kola postupovala desítka nejlepších, popřípadě všichni bezchybní. A jezdců bez trestných bodů se sešlo právě 10. Všichni tak startovali ve finále se stejným základem. Jako druhý skončil Jiří Papoušek na Help a třetí Petra Charvátová s Vigorou 1. „Parkur mi těžký nepřišel, jen jsem se obávala trojskoku. Nebyla jsem si jistá, zda Vigoru utlačím. Na hlubším povrchu mi nechce jít dopředu." Jezdkyně však dokončila obě kola bezchybně. Čtvrtým bezchybným jezdcem ve finále byl ještě Jan Studnička a Magic Boy. Další jezdci již měli minimálně jednu chybu na kontě.

Petra Charvátová, Vigora 1

Po šesti kolech je tak ve vedení ČSP právě Petra Charvátová (na snímku). Následují ji Martin Šoupal, Jiří Papoušek a Ludvík Jandourek.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…