Ve Staré Boleslavi se závodilo o Cenu Fagor

22. 6. 2010 M. M. Autor fotek: Tereza Petrášková, Kateřina Kalinová, Karolína Vosecká

Sobota 19. června 2010 byla pěkně slunečný den a já zavítala jako divák na závody do Staré Boleslavi, na Cenu Fagor. Soutěžilo se od stupně „Z“ do stupně “ZL“ a kromě mladých, začínajících jezdců se nám představili také již zkušení dospěláci, jako např. Jaroslav Hatla, Jiří Hochman, Petra Charvátová, Lumír Šebesta či Nina Martínková.

Ředitelkou závodu byla paní Klára Voctářová. Anežka Tůmová nám připravila velice zajímávý parkur s některými težšími obraty.

Pořadatelé odstartovali v 10 hodin první soutěž, Z na limitovaný čas pro 4leté a 5leté koně startující prvním rokem. Nejblíže se k limitovanému času, který byl nastaven na 67 vteřin, přiblížila Barbora Vosátková s pětiletou klisnu Elle z jezdeckého klubu Inplem Tehov. Bylo to první vítězství této dvojice.

Poté následovala soutěž st. Z na limitovaný čas pro děti a juniory. Čas byl zase nastaven na 67 vteřin. I zde vítězství patřilo barvě jezdeckého klubu Inplem Tehov. Tuto soutěž vyhrála mladá, perspektivní - teprve patnáctiletá Marie Bandasová se sedmiletým valachem Vandal 1. Marie Bandasová sedlá Vandala již rok, tohle vítěztví nebylo jejich první a věřím, že ani poslední.

Marie Bandasová a Vandal 1

Ve 12 hodin a 25 minut byla odstartována volba dráhy do 100 cm. Boj to byl veliký - hlavně s časem. Nejlépe zde zabojovala Markéta Ceplová s klisnou Andy 9 reprezentující barvy jezdeckého klubu Počernice. Markéta Ceplová je již zkušená závodnice s mnohaletými zkušenostmi.

Markéta Ceplová a Andy

Následující dvoufázové skákání 100/110 cm vyhrála Michaela Fryčová s koněm Love to Jump. Love to Jump je 9letý kůň s mnoha zkušenostmi.

Další otevřenou soutěží bylo ZL bez rozeskakování na čas. Nejlépe a nejrychleji tento parkur zdolala dvojice Pavel Macek a Calet z jezdecké společnosti Javorník.

Poslední a závěrečnou soutěží byla stupňovaná obtížnost do 110 na čas. Ze 13 soutěžích vyhrál Vladimír Kukla s koněm Jina 1, startující za JeSdr. VIA Lysá nad Labem.

Pod článkem najdete přiložené výsledkové listiny jednotlivých soutěží.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…