V Olomouci vyhrál kvalifikaci do GP Alsharbatly. Strnadlová skončila třetí

Abdullah Alsharbatly

Vrcholem prvního soutěžního dne mezinárodních skokových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc byla kvalifikace do nedělní Grand Prix, kterou ovládl někdejší vicemistr světa a olympijský medailista Abdullah Alsharbatly ze Saudské Arábie.

Osm desítek účastníků měla hlavní čtvrteční soutěž 11. ročníku mezinárodních závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc. Bezchybné výkony na parkuru vysokém 140 centimetrů předvedlo 36 dvojic a mezi nimi i celá řada domácích.

Nejúspěšnější z nich byla Lucie Strnadlová v sedle hřebce Solidata, které čas 61,77 sekundy stačil na pěkné třetí místo. Čistou jízdu předvedla i s hřebcem Classic Balou, s nímž však jela výrazně pomaleji. Do první desítky se z Čechů vešel ještě Martin Šoupal na valachovi Chique-K van´t Kattenheye Z, jenž skončil sedmý.

Výbornou formu si přivezli z CSIO v Šamoríně také slovenští reprezentanti. David Horváth ve dvojici s valachem Chris Cross dokázal projet cílem za méně jak minutu, a nakonec se s časem 59,58 umístil druhý. Saudskoarabský reprezentant Abdullah Alsharbatly mu nadělil v závěru soutěže ještě téměř tři sekundy, a tak se tento olympijský medailista z Londýna a vicemistr světa z Lexingtonu stal suverénním vítězem. „Musím pochválit velmi dobrou organizaci tohoto mítinku, je tu skvělá atmosféra a velmi přátelští lidé. Jsem moc rád, že jsem sem zde a mohu tady soutěžit,“ řekl Alsharbatly v rozhovoru pro živé vysílání ČT Sport Plus a EquiTV.cz.

Ve čtvrtek bylo v Olomouci na programu celkem šest soutěží a hned čtyřikrát po nich zněla česká státní hymna. Younster Tour pro šesti a sedmileté koně vyhrál Kamil Papoušek s klisnou Izzabella, v juniorské túře nenašla přemožitele Natálie Libichová na valachovi Quebec, v rámci Silver Tour triumfovala Zuzana Ciompová s Elliotem a v závěru dne si ještě vítězství připsala Reneé Krejčí na klisně Ivettas del Maset. Podrobnosti najdou zájemci na webu www.csiolomouc.cz.

Podobné články
Bronislav Chydyba

Český skokový pohár pokračoval v Olomouci čtvrtým kolem. Dva koně měl ve finále Velké ceny Banky CREDITAS slovenský reprezentant Bronislav Chudyba a…

Desátou kvalifikovanou jezdkyní do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour je sedmadvacetiletá jezdkyně z Francie – Ines Joly, která s…