Úspěšný výjezd do Wiener Neustadtu

23. 2. 2010 Kateřina Návojová Autor fotek: Kateřina Návojová

Letos již podruhé zamířil jezdec Aleš Opatrný na halové skokové závody do Wiener Neustadtu. Naposledy to bylo před 14 dny, spolu s dalšími čtyřmi jezdci z ČR. V termínu 19.-21.2.2010 to vypadalo ovšem jinak, čeští jezdci byly ve veliké převaze oproti domácím rakouským.

Při čtvrtečním opracování koní padaly věty jako: „České závody v Rakousku" či „Rakušáci ještě spí!". Při opracování se totiž v několika okamžicích vyskytovali v hale pouze české dvojice jezdců s koňmi.

opracování ve Wiener Neustadt

Čtvrteční opracoviště plné Čechů: zleva J. Holubová, A. Pulpánová, Veronika Krátká a Martin Ohnheiser

Národní závody se pořádaly od 100 cm až po 140 cm s nedělní Velkou Cenou. Po všechny dny sbírali čeští jezdci přední umístění na všech výkonnostních úrovních.

Aleš Opatrný a Quorum G

Sobotní skvělé výkony podtrhl vítězstvím v kvalifikaci na GP (140 cm) Aleš Opatrný s Quorum-G, kteří tuto soutěž na čas vyhráli.

Jaroslav Šíma a Express Xie

Nelze však zapomenout na několik vítězství a umístění jezdce Jaroslava Šímy s mladým koněm Express Xie či nedělní vítězství na úrovní 130 cm Veroniky Krátké s Tryumph Speedy.

Češi povzbuzují

Největší konkurence se sjela na nedělní Velkou cenu, podívat se přišli i čeští diváci.

Jiří Papoušek a Help

Do Velké ceny nastoupilo celkem 17 jezdců, z čehož čeští jezdci byli Aleš Opatrný a Jiří Papoušek. Oba měli dva koně a úsměv na tváři nejen sobě přivodil v závěru základního kola Aleš Opatrný. Čistým výkonem se zařadil k bezchybné pětce postupující do finále. V ní se po opět bezchybném výkonu s koněm Verdi umístil na třetí pozici, vítězství si odnesl Thomas Konle a FBW Coneli z Německa.

Thomas Konle z Německa, vítěz GP

Česká ekipa v čele s Alešem Opatrným se chystá do Wiener Neustadtu opět začátkem března, kdy zde proběhnou následně po sobě dvě CSI.

Kompletní výsledky najdete přiložené pod článkem v PDF, stejně tak i bohatou fotogalerii ze závodů.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…