Tretera s Doležalem byli v O2 areně v páteční CSI5*bezchybní

19. 11. 2022 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová Zdroj: Global Champions Prague Playoffs URL zdroje: www.pragueplayoffs.com

Pátečnímu semifinále Super Cupu GCL předcházela druhá rámcová soutěž kategorie CSI5* a českým jezdcům se v ní opět dařilo. Aleš Opatrný sice po čtvrtečním triumfu odstartoval pouze tréninkově, Vladimír Tretera a Filip Doležal však bojovali o přední příčky.

Čtvrteční vítěz Ceny BMW CarTec CSI5* při galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs dopředu zaplněným ochozům O2 areny nechal vzkázat, že tentokrát absolvuje pouze tréninkově několik skoků. Přesto jej diváci ocenili silným potleskem. Ten byl ještě o poznání hlasitější po jízdách dalších dvou českých reprezentantů. 

Vladimír Tretera s valachem Gangstrem V/H Noddevelt a o něco později i Filip Doležal na valachovi Coup de Coeur GP Madame Z totiž překonali všechny překážky bez shození a v časovém limitu. Skončili nakonec v nejlepší desítce – Tretera byl sedmý, Doležal devátý.

Do nejlepší pětice se vešel již zdomácnělý Belgičan Niels Bruynseels. Člen týmu Prague Lions na Matadorovi projel cílem v čase 57,30, přičemž rychlejší byly pouze čtyři dvojice. Tři z nich byly z Německa. Philipp Weishaupt na valachovi Zineday se umístil díky času 56,39 čtvrtý. O sedm setin rychlejší jízdu předvedl Hans-Dieter Dreher, jenž se představil s valachem Elysium. Od druhé příčky, kterou obsadil Ir Denis Lynch s hřebcem Cornets Iberio, jej dělily pouhé tři setiny vteřiny. 

Z vítězství se radoval další z německých reprezentantů Daniel Deusser, jehož čeká v sobotu již čtvrtý start v Super Grand Prix. Tentokrát sedlal valacha Narcos vd Smidshoeve, s nímž celým kurzem procválal za 55,84 sekundy. 

Miami Beach
Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…