Tradičně netradiční Parkuriáda

19. 12. 2007 Kateřina Návojová

Po závodech spřežení a Vánoční španělské škole se dne 15.12. konala na Císařském ostrově již třetí Vánoční Parkuriáda, která byla otevřená pro všechny jezdce – i bez licencí. Tyto tradičně netradiční závody jsou velmi oblíbené jak u jezdců tak u diváků. Těch tentokrát přišlo více než na oficiální soutěže v parkurovém skákání před 14ti dny. Každá soutěž byla něčím originální, a to hlavně díky hlavnímu organizátorovi panu M. Vítkovi.

První soutěž (Volba dráhy) byla rozdělena dle věku na soutěž 1a a 1b. V 1a startovaly děti do 14 let, soutěž 1b byla věkem neomezena. V první části se představilo kolem 15 dvojic, dvojnásobek jezdců pak v části druhé. Předposlední závodnice Christina Majerová s koněm Clair odsunula na druhou příčku dlouho vedoucí Dominiku Hrubešovou s poníkem Bond 4. Soutěž 1b ovládla Michaela Stahlová s koněm Carion.

Druhá soutěž (Soutěž s postupným vylučováním – paralelní skákání) by se dala nazvat jako přímý souboj Davida a Goliáše, kde menší odvážný David opět vyhrál. Tím mám na mysli Karolínu Hájkovou s poníkem Víla. Soutěž byla velmi energická a chvílemi až nebezpečná. Karolína Hájková ze základních kol těžila z chyb soupeřek, ve finále pak měly obě více síly a na dvě vítězství suverénně vyhrály před Michaelou Stahlovou s druhým koněm Canta.

Ani třetí soutěž nebyla obvyklá. Tentokrát to byl parkur do první chyby na určený čas. Po jeho uplynutí zazvonil zvon a jezdec byl povinen skočit ještě skok následující. Jestliže však získal penalizaci v podobě shození či zastavení, okamžitě pro něj soutěž skončila. Nejlépe si vedla Teresa Klímová s Anetou 7, která byla rovněž poník.

Poslední soutěž slibovala největší zábavu, neboť se startovalo v maskách. Některé jsme si mohli řádně prohlédnout již při prohlídce parkuru, ta nejlepší však stála jinde. A byla to Renata Kalcovská coby Křovák a Něžným Trikem jako zebra. Tuto dvojici si všichni zamilovali a zaslouženě cenu o nejlepší masku vyhráli. Druhý skončil Shrek - Veronika Staňková s Šifrou. Třetí nejlepší maska byla Břečková Eliška převlečená za krávu. Samotnou soutěž nejrychleji zajela Kateřina Macková a Dav Nador. Letošní Vánoční Parkuriáda se opět vydařila a diváci odcházeli pobaveni s úsměvem na tvářích.

Foto: Kateřina Návojová

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…