Sportovní sezónu na závodišti otevřou veřejné tréninky v parkurovém skákání

29. 3. 2023 Tisková informace Autor fotek: Archiv Dostihový spolek Zdroj: Dostihový spolek

Už příští týden se poprvé otevřou brány pardubického dostihového závodiště sportovní sezóně 2023. První a druhou středu v měsíci, tedy 5. a 12. dubna, se totiž budou konat veřejné tréninky v parkurovém skákání hned ve čtyřech soutěžích. Vstup pro veřejnost je samozřejmě zdarma.

Skákat se bude na pískovém kolbišti v soutěžích parkuru do výše překážek 70, 80, 90 a 100 cm, soutěž je přístupná pro všechny koně a jezdce. Začínat se bude vždy v 15:00 hod. od nejnižší soutěže. Veřejné tréninky může zrušit pouze počasí, proto doporučujeme sledovat webové stránky a sociální sítě Pardubického závodiště. 

Parkurové skákání je olympijským sportem, na hrách se poprvé objevilo v roce 1900 v Paříži. Do konce druhé světové války to byl parkur především sportem pro armádní jezdce, od 70. let už závodí muži i ženy dohromady. Za svůj vznik údajně vděčí za britské kavalerii. 

Propozice pro jezdce jsou k dispozici zde.

Podobné články

Tři soutěže Gran Prix pro děti, juniory a mladé jezdce zakončily čtyřdenní mezinárodní parkurové závody CSI Prague Arena ve Velké Chuchli. Z…

Od čtvrtka 25. do neděle 28. května hostí závodiště ve Velké Chuchli mezinárodní parkurové závody CSI Prague Arena.