Sport ze zahraničí – německá CSI

Opět ani 120 stran zářijového časopisu Jezdectví nedokázalo pojmout všechny zajímavé informace, které dorazily do redakce. Postupně tedy některé budeme uveřejňovat zde. Jako první přicházejí na řadu články ze zahraničí od Kateřiny Hanušové. Pojďte se s námi podívat na německá CSI.

Německá CSI: Spangenberg, Gera a Hachenburg

Velká cena pro amazonku
Tři velmi tradiční němečtí pořadatelé uspořádali ve čtyřech týdnech tři tří resp. čtyřhvězdičková CSI. Jako první se elita sešla v hessenském Spangenbergu, týden před ME. V úvodní páteční soutěži velké túry dominoval v obrovském počtu bezchybných téměř domácí Lars Nieberg s Loreanou (Lord). Druhý den přesvědčil svým výkonem v rozeskakování Christian Ahlmann na Firth of Clyde (For Pleasure), když o více než 1,5 sekundy porazil Janne-Friederike Meyer s Calandrem (Caretino) a H. Wulschnera na Clausenovi (Calato). Nedělní Velká cena přivítala na startu 42 účastníků a diváci mohli slavit vítězství amazonky – Janne-Friederike Meyer se tentokrát nenechala nikým dohonit a s holštýnským Calandrem téměř o sekundu odsunula na druhou příčku Švýcara Hansueli Sprungera na belgickém hřebci Rubens du Ry d’Asse (Argentinus). Posledním bezchybným v rozeskakování byl Švéd Royne Zettermann na Isaacovi (Feliciano). Pro čtyřiadvacetiletou J.-F. Meyer to bylo první velké vítězství ve VC na mezinárodních závodech a v rozeskakování dokázala pokořit i takové veličiny, jako je M. Michaels-Beerbaum, F. Sloothaak, O. Becker či A. Knippling.

Ehningův triumf v Geře
O čtrnáct dní později se konalo CSI**** v durynské Geře. Již první den nadchlo diváky neuvěřitelné 125. vítězství 14leté Candely NRW (Carte d’Or) a Heine Engemanna v T parkuru. Jezdec podotkl, že přesně před 7 lety vyhrála Candela v Geře mezinárodní soutěž pro mladé koně, ale že tehdy ještě nedokázal odhadnout její pozdější neuvěřitelnou rychlost a šikovnost.
Součástí závodů v Geře byla další etapa Riders Tour. V sobotním klání týmů nebyl k poražení holandský VDL Groep Team ve složení S. McIntosh (Loxley), H. Bourdy (Eve des Etisses) a L. van Asten (Fleche Rouge), který nasbíral celkem pouze 4 trestné body. Jako druhý se s 8 tr. body umístil Sprehe Feinkost Team s hvězdami typu nyní již trojnásobného mistra Evropy Ch. Ahlmanna, M. Diederichsmeier a H. Wulschnera (celkem 8 tr. bodů), na třetím místě bodoval Team Sabine Illbruck. V pořadí týmů je po 4 z 8 etap ve vedení Sprehe Feinkost Team. Soutěž se hodnotila i jako otevřená pro jednotlivce a zvítězil v ní na čas Otto Becker s Landem (Lancier) před M. Renzelem na Peu a Peu (Polydor) a Ch. Ahlmannem na Firth of Clyde. Nedělní Velká cena Gery byla zároveň 4. etapou Riders Tour jednotlivců. Vítězství a především cenné body ukořistil Marcus Ehning v sedle nenápadné Noble Savage H (Noble Champion). Nejvíce však bodový zisk za dva čisté výkony a celkové šesté místo potěšil Mylene Diederichsmeier, která se tímto ujala vedení v žebříčku Riders Tour se 34 body, se 3bodovým náskokem na M. Ehninga.

Podobné články

Na konci června se v pražské Chuchli uskuteční pátý ročník mezinárodních parkurových závodů CSIO3* C-E-T Prague Cup, které navázaly na téměř padesát…

Pro první vítězství v Longines Global Champions Tour si na Miami Beach dojel Ir Michael Duffy s dvanáctiletým valachem Claptonn Mouche. V…