Sedmý ročník seriálu PONY LIGA zahájen při Jarní ceně Heroutic

Prvním kvalifikačním kolem začal v sobotu 28. března již sedmý ročník seriálu PONY LIGA pro jezdce do 21 let nejen na pony, ale také na velkých koních. První kolo proběhlo tradičně v hale v Herouticích při Jarní ceně Heroutic. Na startu se sešla velmi početná startovní pole, nejvzdálenější ekipa dorazila ze severní Moravy.

Seriál se jede letos na devět kvalifikačních kol po celé republice, z toho dvě kola jsou na Moravě, novinkou je zářijové kolo v Pardubicích při tradiční mezinárodní výstavě Koně v akci. Pravidla seriálu jsou stejná, jako v minulých ročnících; závodí se opět ve třech kategoriích - dvě jsou pro pony, třetí kategorie, nazvaná "Teenager",  je určena pro jezdecké mládí do 21 let na velkých koních.

V jednotlivých kategoriích v prvním kole zvítězili: v kategorii Pony liga pro mladší děti do 12 let Petra Boháčová na TARA (JK Delta) před Marií Hrudkovou (PEGAS 12-JK Mělník) a třetí Sárou Roušalovou (FEŠÁK IWT-JS Opatrný).

V otevřené kategorii Pony Extraliga pro jezdce na pony do 16 let získala první místo Johanka Březinová na LORD FLORIMA (JK Redmill) před Ivanou Hronovou (MAXIMO COPILOT-JS Opatrný) a Petrou Miletínovou s loňskou „koňskou“ hvězdou finále Extraligy, běloušem LORINEM (JK Heroutice).

Ve třetí kategorii Teenager, určené pro jezdce na velkých koních do 21 let, zvítězila Jana Perníčková  s LA ZARRAS T-BIOFAKTORY (JK Heroutice) před loňskou vítězkou Kamilou Kupcovou na KONTRAST (ARS Č.Budějovice) a třetí, další domácí, Natálií Karasovou na VICA-B.

Vrcholem závodů je Jarní cena Heroutic, pořádaná od roku 1994. Na stupni L se již počtvrté za sebou stala kořistí Jany Perníčkové, tentokrát v sedle klisny HEIDI. Druhé místo získala Chiara Szitášová na PINK PANTHER (JK Dance a Jump) a třetí Marie Petrmanová s BABETOU (Stáj Preláta).

Veškeré výsledky a další zajímavosti na www.ponyliga.cz a www.heroutice.cz.
Jana Perníčková

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…