SAMSUNG SUPER LEAGUE – už je na cestě...

11. 4. 2003 Redakce

První informace o skokové Superlize Samsung

SAMSUNG SUPER LEAGUE – UŽ JE NA CESTĚ . . .

Připravte se na seriál Samsung Super League - osm napínavých závodů, osm týmů světové třídy, ale pouze jeden Samsung Super League titul!

Pět týdnů před prvním bojem, napětí se stupňuje. Dojde k němu 11. května v La Baule ve Francii.

Kvalifikovat se do této Formule 1 parkurového ježdění, vypsané pro mezinárodní týmy nebylo zrovna jednoduché. Obtížný boj sestával z umístění získaných v Poháru národů Samsung, odehrávajících se v období mezi březnem a říjnem loňského roku, a z výsledků Světových jezdeckých her 2002. Tato kombinace měla určit, kdo bude do Samsung Super League vybrán.

Pro Švýcary bylo velkým zklamáním, když - poté, co v žebříčku loňské Samsung série skončili před Irskem - je právě Irsko těsně vyřadilo svými výsledky v Jerezu. Proto můžeme v letošním kolotoči nové sezóny Národního poháru očekávat neúprosné tažení švýcarského týmu za upevněním pozice tak, aby jejich výsledky ke konci série zaručily postup do Super League 2004.

Na druhou stranu jsou to však Irové, kteří potřebují dramaticky zlepšit své výkony než jaké je loni jen tak-tak s odřenýma ušima dostaly na poslední postupující místo, protože tým, který dokončí sezónu na posledním místě Super League tabulky je pro následující sezónu automaticky poslán zpět do normálních soutěží Národního poháru.

Kromě dvou mezinárodních skokových velmocí - Francie a Německa, své Super League stužky vybojovaly týmy Velké Británie, Nizozemí, Švédska, Belgie a Itálie. Francouzi svými výkony na WEG 2002 vlastně soutěžili jen mezi sebou, Německo naprosto dominuje výsledkům minulé sezóny Samsung Series. Bude pro Francouze konání první soutěže první sezóny Samsung Super ligy na domácí půdě výhodou?

Pravidla série jsou vcelku jednoduchá a přímá. Osm týmů, osm soutěží, a bodový systém, který funguje následovně:

Umístění Bodový zisk Poslední soutěž-dvojnásobek bodů
1. 10 20
2. 7 14
3. 5 10
4. 4 8
5. 3 6
6. 2 4
7. 1 2
8. 0,5 1

V týmu může být maximálně pět jezdců, z nichž čtyři budou soutěžit v Super League. Pokud se stane, že první místo shodným počtem bodů obsadí víc než jeden tým, bude se konat rozeskakování, kterého se zúčastní vždy jen jeden jezdec za každý tým. Pokud národní týmy získají stejný bodový součet na ostatních postech, odpovídající body se rozdělí, a pokud se na konci série setká více týmů se stejným bodovým ziskem, budou o konečném pořadí rozhodovat získaná pořadí v předchozích soutěžích.

Většiny soutěží se zúčastní pouze osm Superligových týmů. Nicméně do Cách bude pozván i poslední vítěz (Švýcarsko), čímž se naváže na tradici, a také St. Gallen a v Barceloně budou soutěžit místní národní týmy. Tým, který není oficiálně zařazen do Super League, se může Superligových soutěží zúčastnit pouze maximálně třikrát v jedné sezóně a body, které v takové soutěži získá se mu započítají do tabulky Poháru národů Samsung.

V šesti z osmi kol této série se musí osm nejlépe umístěných týmů z Round 1 obhájit i v druhém kole, ale v St. Gallen a Barceloně mohou v Round 2 soutěžit také domácí, pokud jim toto právo nebylo přiděleno již jejich umístěním mezi prvními osmi, ovšem za podmínky, že jejich skóre nepřesáhne skóre posledního umístěného týmu kvalifikovaného v Superlize více jak osmi trestnými body.

Místa konání byla vybrána na základě hodnocení kvalit soutěžících jezdců v tříletém období mezi lety 1998 - 2001 a také na základě stanovených kritérií týkajících se kvality podkladu a ustájení. Soutěže se tedy budou odehrávat v:

Kolo Místo/Datum Den Národního poháru
1. La Baule, FRA (8-11. květen) 11. květen, neděle
2. Řím, ITA (22.-25. květen) 23. května, pátek
3. St. Gallen, SUI (29.května - 1. června) 1. června, neděle
4. Cáchy, GER (17.-22. června) 20. června, pátek
5. Hickstead, GBR (23.-27. června) 25. června, pátek
6. Dublin, IRL (6.-10. srpna) 8. srpna, pátek
7. Rotterdam, NED (28.-31. srpna) 31. srpna, neděle
8. Barcelona, ESP (19.-21. září) 21. září, neděle

Tato světově proslulá místa konání již všechna hostila soutěž Poháru národů. Stanou se svědky historického klání nejlepších z nejlepších o první titul Mistra Samsung Super League.

Půjde vskutku o souboj titánů. Jde o SUPER LIGU POHÁRU NÁRODŮ SAMSUNG- jde o NÁRODNÍ PÝCHU, o MEZINÁRODNÍ VÁŠEŇ.

Chcete se dozvědět více? Plné znění pravidel najdete na Samsung Super LEague Series na webové stránce FEI, section reference-rules http://www.horsesport.org/fei/reference/reference_03/ref_03_02.html

Superliga Samsung sestává z osmi nejprestižnějších jezdeckých show v nichž osm nejlepších světových národní týmů změří své síly. Superliga je s Pohárem národů Samsung spojena vyhodnocovacím a propagačním programem na konci každé sezóny.

Samsung Electronics, jedna z vedoucích světových společností obchodujících s elektronikou, se zavázala podporovat mezinárodní sportovní soutěže, proto zisk, který z nich plyne, znovu investuje do veřejnosti, čímž se podílí na vytvoření harmoničtější a spravedlivé společnosti.

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…