Prague Lions skončili při GCL v Miami Beach druzí. Neuvěřitelné, řekl Spits

6. 4. 2024 Tisková informace Autor fotek: Global Champions Zdroj: Global Champions Prague Playoffs

Přestože tým Prague Lions vyrazil na druhé kolo letošní série Global Champions League na Miami Beach pouze se dvěma jezdci, dokázal vybojovat i bez možnosti změny v týmové sestavě výborné druhé místo. Vítězství ukořistili Rome Gladiators.

Druhou zastávkou parkurové série Global Champions League se stala ikonická Miami Beach na Floridě. Tým Prague Lions tam reprezentovali Mexičan Fernando Martinez Sommer a mladý belgický jezdec Thibeau Spits. 

Jak Sommer v sedle třináctileté klisny Lady van de Haarterhoeve, tak Spits na devítiletém hřebci Impress-K van´t Kattenheye Z dokončili první kolo soutěže s překážkami vysokými 155 centimetrů bez penalizace a postupovali do vrcholné části z druhé pozice, pouze s menším časovým rozdílem za New York Empire. Tento celek ovšem napodruhé inkasoval 20 trestných bodů a propadl se až na deváté místo. 

Naopak Rome Gladiators měli na bodovém kontě zásluhou Lorenza de Lucy s valachem Denver de Talma osm trestných bodů, ale později již žádné nepřidali. Laura Kraut s klisnou Bisquetta, jež nahradila pro druhé kolo taktéž bezchybného Michaela Duffyho na valachovi Claptonn Mouche, dokončila v čase 75,69 sekundy, zatímco Lorenzo de Luca ve dvojici s valachem Cappuccino byl o necelé dvě vteřiny pomalejší. Celkový výsledek tak byl osm trestných bodů s časem 153,24 sekundy.

Prague Lions věděli, že si mohou dovolit dvě chyby, ale zároveň nesmí být pomalejší než Římští gladiátoři. Fernando Martinez Sommer na Lady van de Haarterhoeve dokončil se čtyřmi body v čase 77,25 a chybu zapisoval také Thibeau Spits s Impress-K van´t Kattenheye Z. Jenže jemu časomíra ukázala v cíli hodnotu 79,37, a to znamenalo navíc dva trestné body za čas. Deset bodů v součtu stačilo na konečné druhé místo před Stockholm Hearts, Doha Falcons, Mexico Amigos, Valkenswaard United, Madrid in Motion a Cannes Stars. 

Ze stříbrné příčky měli oba členové Prague Lions velkou radost a teprve třiadvacetiletý Thibeau Spits při závěrečném dekorování doslova zářil nadšením. „Je to neuvěřitelné. Abych byl upřímný, když jsem přijel na Miami Beach, opravdu jsem nevěděl, co čekat. Můj kůň byl v poslední době ve velmi dobré kondici, ale byl to jeho první start při Global Champions League. Snažil jsem se udělat opravdu maximum pro tým, abychom se dostali na stupně vítězů. Je úžasné, že se to povedlo,“ řekl v rozhovoru po soutěži.

Po dvou kolech GCL sdílí Pražští lvi čtvrté místo společně se Stockholm Hearts. Oba týmy mají rovných čtyřicet bodů. Třetí jsou Mexico Amigos, kteří nasbírali o dva body více. V průběžném vedení jsou se 44 body ex aequo Cannes Stars a Rome Gladiators. 

Podobné články
2997 Aristo Z (Artos Z x Carthago Z)

Výkonnostní žebříček ČJF uvádí za rok 2023 pořadí a bodové hodnocení 3 236 skokových koní. Pro náš žebříček nejlepších plemeníků, otců skokových koní…

V parkurovém Poháru národů při závodech CSIO3*-W C-E-T Prague Cup v Chuchli by mělo odstartovat rekordních patnáct týmů. Další jsou na čekací listině…