Prague Lions jdou do finále Super Cupu GCL. Rozhodla jedna sekunda

18. 11. 2023 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová Zdroj: GC Prague Playoffs

Tým Prague Lions obsadil v pátečním semifinále Super Cupu GCL šesté místo a postoupil tak do nedělního finále hlavní soutěže mítinku Prague Playoffs, který od čtvrtka hostí libeňská O2 arena. Dlouho to však optimisticky s domácími dobře nevypadalo.

Sestavu měli Pražští lvi stejnou jako ve čtvrtek a beze změn bylo i pořadí jednotlivých dvojic. Nejprve se tedy představil Mexičan Fernando Martinez Sommer v sedle šestnáctiletého valacha Cor Bakker. Bohužel po šesti chybách nasbíral 24 trestných bodů, a to byla velmi studená sprcha pro několikatisícové publikum. 

Naději ovšem vzkřísil Belgičan Niels Bruynseels na čtrnáctiletém valachovi Delux van T & L. Ten byl totiž úplně prvním startujícím, jemuž se podařilo překonat extrémně náročný kurz s překážkami vysokými až 165 centimetrů bez penalizace. Blízko ke stejnému výsledku měl i další z belgických členů týmu Pieter Devos ve dvojici se zkušenou šestnáctiletou klisnou Mom´s Toupie de la Roque. Zapisoval jen čtyři body za jednu chybu a v součtu měli lvi 28 trestných bodů, což je po dokončení pěti družstev zařazovalo na průběžné třetí místo. 

Následoval tým Monaco Aces, jehož členkou je Česka Sára Vingrálková. Předvedla velmi solidní výkon, ale po absolvování předposlední překážky náhle nedobrovolně opustila sedlo. Jak později upřesnila, zachytil se jí nad skokem knoflík od saka do zapletené hřívy jejího valacha How Easy a nečekané přitažení ji vyvedlo z rovnováhy. Když se nedařilo ani celku Riyadh Blue, jenž měl také jednu vyloučenou dvojici, tak začala naděje pro Prague Lions opět růst. 

Nakonec byl rozhodující výkon Shanghai Swans, konkrétně Daniela Deussera na patnáctiletém hřebci Scuderia 1918 Tobago Z. Ten totiž nasbíral 21 trestných bodů, z nichž bylo devět za čas. Díky tomu měly Šanghajské labutě 29 bodů, což je o jeden více než Pražští lvi. Pokud by byl Deusser rychlejší o jednu sekundu a pět setin, domácí by tak byli o příčku níže. Museli tak už jen doufat, že ještě jeden ze zbývajících čtyř týmů bude horší, k čemuž došlo záhy. 

Všichni tři členové Stockholm Hearts inkasovali po dvanácti bodech a bez ohledu na další výsledky mohli jezdečtí kolegové Anny Kellnerové společně s ní slavit postup do finále Super Cupu, v němž budou mít za soupeře Madrid in Motion, Paris Panthers, St. Tropez Pirates, Riesenbeck International a Valkenswaard United. Kromě již zmíněných nepostoupili ještě Scandinavian Vikings a Istanbul Warriors. 

Podobné články

Už třiadvacátá sezona Českého skokového poháru odstartuje v roce 2024 v Hořovicích. Seriál bude stejně jako v letošním roce tvořit 11 bodovaných…

Kategorie soutěží CSI2* při GC Prague Playoffs vyvrcholila Moser Grand Prix s výškou překážek 145 centimetrů. O vítězství se rozeskakovalo třináct…