Prague Lions byli v Paříži pátí. Za tým startovala v GCL i Anna Kellnerová

22. 6. 2024 Tisková informace Autor fotek: Global Champions Zdroj: Czech Equestrian Team

V Paříži se konalo již osmé kolo parkurové série Global Champions League. Letos poprvé za tým Prague Lions nastoupila i Anna Kellnerová a společně s Fernandem Martinezem Sommerem a Nielsem Bruynseelsem dosáhla na dílčí páté místo.

Global Champions League pokračovala v Paříži již osmým kolem. Do první části této týmové soutěže nastoupil v pátek odpoledne za tým Prague Lions nejprve Fernando Martinez Sommer v sedle klisny Lady van de Haarterhoeve a parkur vysoký 155 centimetrů se mu podařilo dokončit bez penalizace, ale Anna Kellnerová na valachovi Hurricane D.D. bohužel obdržela dvanáct trestných bodů.

Do vrcholné části, jež se jela ve večerních hodinách, se manažerka týmu nechala nahradit svým belgickým kolegou Nielsem Bruynseelsem na valachovi Origi VD Vosberg. Nejprve ovšem odstartoval znovu Mexičan Fernando Martinez Sommer a ten napodruhé zaznamenal čtyři body za jednu chybu. Stejně na tom byl i Bruynseels a s celkovými dvaceti trestnými body skončili Prague Lions pátí.

Čtvrtou příčku obsadili po inkasování třinácti bodů Valkenswaard United a zejména Edwinu Tops-Alexander musel mrzet jeden trestný bod za překročení času s valachem Corelli de Mies v prvním kole závodu. Právě ten je dělil od dalších dvou celků na medailových pozicích, mezi nimiž o umístění rozhodoval součet časů z kola druhého. Shodou okolností se jednalo o týmy na vrcholu žebříčku GCL – Cannes Stars a Stockholm Hearts. Šťastnější byli nakonec členové srdcového družstva, a to především díky rychlé jízdě Nicoly Philippaertse na klisně Katanga V/D Dingeshof.

Vítězství vybojovali s pouhými devíti body Doha Falcons, za které startoval dvakrát Jérôme Guery. Nejprve na valachovi Great Britain V dokončil s jednou chybou a poté s valachem Careca LS Elite dovezl do cíle nulu. Čistě šel v první polovině soutěže i Julien Anquetin na Z Ice Cube Z a když ve finále Michael Pender ve dvojici s valachem HHS Calais projel cílem s pěti body, všem se ulevilo a mohli začít slavit.

Doha Falcons se po triumfu v Paříži posunuli ze sedmého na třetí místo průběžného pořadí GCL. Aktuálně mají 140 bodů, tedy o sedmnáct méně než Cannes Stars. Žebříček stále vedou Stockholm Hearts, a to se 162 body.

Podobné články
Bronislav Chydyba

Český skokový pohár pokračoval v Olomouci čtvrtým kolem. Dva koně měl ve finále Velké ceny Banky CREDITAS slovenský reprezentant Bronislav Chudyba a…

Desátou kvalifikovanou jezdkyní do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour je sedmadvacetiletá jezdkyně z Francie – Ines Joly, která s…