Pohár moravsko – slovenského partnerství měl finále v Holešově

21. 9. 2010 Zdeno Malík Autor fotek: P. Vrana

S myšlenkou povýšit činnost krajských jezdeckých organizací na mezinárodní úroveň a rozšířit přeshraniční spolupráci sousedících územních celků přišli ing. T. Telecký a ing. J. Balaštík. Tak vznikl první ročník „Poháru moravsko-slovenského partnerství“ v parkurovém skákání.

HYJÉ - koně Zlínského kraje o.p.s. a Hippocentrum Nové Mesto nad Váhom se svými organizačními týmy byly už zárukou kvalitního výsledku celého setkání. Díky renomé organizátorů na obou stranách se závody konaly pod záštitou předsedy VÚC Trenčín MUDr. Pavla Sedláčka a hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.

Trenčianský kraj zorganizoval 1. kolo v Kočovciach

Areál Hippocentra N. M. n. Váhom přivítal uprostřed srpna účastníky pátého ročníku „Považského jazdeckého pohára v parkúrovom skákaní" pod záštitou VÚC Trenčín a současně prvního ročníku „Poháru moravsko-slovenského partnerství" v parkurovém skákání. Že to Moraváci s účastí myslí vážně, potvrdily jezdecké dvojice na výsledkových listinách, fanoušci povzbuzující z tribun a svou účastí i představitelé Zlínského kraje a jezdeckých organizací.

V soutěži „ZL" Ceně starosty obce Kočovce, si vítězství odvezla Natálie Valová s Kamejkou (CZE). Vítězku a umístěné dekoroval starosta obce Kočovce Ing. Ján Tupý.

Parkur stupně „L" - Cena primátora Nové M. n. Váhom - byl zároveň prvním kolem „Poháru moravsko-slovenského partnerství". Na startu se sešlo 42 dvojic, z toho 23 ze sousední Moravy. První místo vybojovala Zuzana Ivánková se Salinou 1 (CZE). Druhou příčku obsadil s rozdílem 53 setin sekundy v rozeskakování opět moravský reprezentant Jiří Složil s klisnou Greta 8. Třetí příčka patřila Mariánovi Sýkorovi na Kométe 4 (SVK).

Zlínský hejtman i trenčianský predseda považovali výsledky prvního kola více za hozenou rukavici než důvod k předčasné radosti či zklamání.

Rozhodnutí padlo v Holešově

JK Azavero o. s. uspořádal ve spolupráci s městem Holešov v parku holešovského zámku pátý ročník parkurových závodů „O pohár starosty města Holešova" a zároveň finálové kolo „Poháru moravsko-slovenského partnerství". V slovenské málopočetné ekipě nechyběla ani jedna z bodujících dvojic z prvního kola. Také nechyběl nikdo z organizačního týmu slovenského kola v čele s predsedom VÚC Trenčín, MUDr. Pavlem Sedláčkem.

Nejpočetnější startovní pole 72 závodníků na závodech v Holešově měla soutěž „ZL". Nejrychlejším časem a čistým parkurem zvítězila Hana Žemličková s Charlotou 1 (JK Arka, CZE). Druhé místo obsadil Marián Sýkora s Kometou (SR). Bronz putoval Jiřímu Urbanovi se Saloniké (JK Rakon Kojetín, CZE).

Do rozeskakování hlavní soutěže „L" nastoupilo 11 dvojic. Jediný čistý parkur předvedl a vítězem se stal Marián Sýkora s Kometou (SR). Kateřina Kopišová s Galileou měla sice nejlepší čas, ale 4 trestné body jí stačily jen na druhou příčku. Zuzana Ivánková se Salinou 1 obsadila třetí příčku. Tyto výsledky ještě více zdvihly adrenalin slovenských, ale i moravských fanoušků.

Rovnost bodů jezdeckých dvojic na čele „Poháru moravsko-slovenského partnerství" přinutila organizátory uspořádat ještě jedno rozeskakování. Prvenství v „Poháru moravsko-slovenského partnerství" si odvezla Zuzana Ivánková se Salinou 1 (JS Watango Staříč, CZE). Druhý skončil Marián Sýkora s Kometou (SVK) a i třetí místo patří slovenskému reprezentantovi Jánovi Obertovi s Everestom.

Pohár moravsko-slovenského přátelství

Výsledky soutěží, které proběhly v rámci Poháru moravsko-slovenského přátelství v Holešově, najdete na stránkách ČJF: http://www.cjf.cz/CJF/Kalendar/2010/Souteze.aspx?CisloZavodu=911L1&Disciplina=S.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…