Podzimní podkova z Děpoltovic

21. 9. 2009 Helena Lahodná Autor fotek: archiv autorky

Dne 19/9/2009 se v Děpoltovicích konaly poslední parkurové závody tohoto roku, nazvané Podzimní podkova. Na startu se v tento krásný podzimní den sešlo kolem 80 startujících dvojic, které se zúčastnili čtyř parkurových soutěží v obtížnosti od ZM po L.

Součástí těchto závodů bylo finále a vyhodnocení titulu vypsaného Krajským úřadem Karlových Varů - „Karlovaráček" v kategorii dětí a juniorů. Mezi dětmi byla nejlepší Iva Hüttnerová, po ní Sára Kosmáková a Štěpánka Třebová. V juniorech to byl Martin Štorkán před Marcelou Škodovou a Sandrou Kubrichtovou.

podzimní podkova DěpoltoviceStavitel parkuru pan Miroslav Kafuněk na zakončení sezony připravil příjemné parkury. V ZM - děti zvítězila Iva Hüttnerová s Princeznou, v ZM - mladí koně Martin Štorkán s Finlandií TSS. Soutěž Z vyhrála Kateřina Poláchová s legendární Fany, kterou podle svých slov „ vyvezla za kulturou". Dvoufázové skákání 110/120 zajel nejrychleji Martin Štorkán s Ninou 2. V nejvyšší soutěži stupně L se rozeskakovalo celkem 5 dvojic. Čistým kontem a nejrychlejším časem si vítězství vybojoval Martin Štorkán s Lucille z pořádajícího JK Pegas Děpoltovice.

Na úplný závěr sezony pořádáme ještě dvě Hubertovy jízdy v termínech 24/10 a 31/10/09. Děkujeme příznivcům jezdeckého sportu a milovníkům koní za podporu a těšíme se na brzkou shledanou.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…