Páteční European Youngster Cup v Olomouci ovládla Natálie Očenášková

Úvodní část U25 Tour započítávané do European Youngster Cupu vyhrála Natálie Očenášková

V pátek byly při mezinárodních parkurových závodech Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc na programu především soutěže pro mladší věkové kategorie jezdců. Úvodní část U25 Tour započítávané do European Youngster Cupu vyhrála Natálie Očenášková.

Nejvyšší soutěž při pátečním programu Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc byla započítávaná do seriálu European Youngster Cup. Z celkových 26 dvojic parkur s výškou překážek 135 centimetrů překonalo bez penalizace sedm a tři z nich byly domácí.

Linda Portychová v sedle hřebce Lorentzh2 nepatřila mezi ty nejrychlejší, a tak se zařadila až na šestý řádek výsledkové listiny. Před i za ní se umístily polské jezdkyně – Marika Uchwat na valachovi Haston Nita a Nikola Idkowiak startující na klisně Cordoba.

Těsně pod stupni vítězů skončil Slovák David Horváth s valachem Canaletto B & S. Velmi dobrý čas 69,30 zajistil Anně Simicské z Maďarska na valachovi Carundy třetí příčku a z druhé pozice se radovala Tina Laryšová s valachem Ibsen. Byla sice o devět desetin rychlejší než její soupeřka z Maďarska, ale k vítězství měla stále hodně daleko. Natálie Očenášková totiž s klisnou Salou Z projela cílem v čase 62,77 sekundy.

„To jsou triky mého trenéra Marka Kluse. Šla jsem skoro všude o jeden cvalový skok méně, takže proto se nám podařilo dokončit tak v rychlém čase. Výhodou pro mě je i to, že mám rychlého koně. V sobotu pojedu spíš zlehka, abych mohla jít s klidným svědomím do nedělní Grand Prix, takže se to budu snažit co nejvíce užít,“ konstatovala spokojeně vítězka při rozhovoru pro živé vysílání EquiTV a ČT Sport Plus.

Také Junior Tour se jela v pátek na parkuru vysokém 135 centimetrů, a i v tomto případě zněla po soutěži česká hymna. Zasloužila se o ní Natálie Libichová s valachem Quebec 64, pro níž to bylo již druhé olomoucké vítězství během tohoto týdne.

Zmíněný trenér Natálie Očenáškové Marek Klus byl úspěšný s Liverpoolem v Silver Tour, což byla další soutěž s výškou 135 centimetrů. Obě fáze kurzu překonal bez penalizace a v té druhé dosáhl na čas 33,76. Nestačil tak jen na Poláka Huberta Polowczyka na hřebci K´Ermitage Premices Z.

Podobné články
Bronislav Chydyba

Český skokový pohár pokračoval v Olomouci čtvrtým kolem. Dva koně měl ve finále Velké ceny Banky CREDITAS slovenský reprezentant Bronislav Chudyba a…

Desátou kvalifikovanou jezdkyní do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour je sedmadvacetiletá jezdkyně z Francie – Ines Joly, která s…