Parkury na dostihovém závodišti

21. 5. 2008 Tisková informace Autor fotek: Jiří Bělohlav

V sobotu 17.5.2008 se na dostihovém závodišti v Pardubicích konaly tradiční závody v parkurovém skákání o X. Velkou cenu města Pardubic, které však kvůli nedělnímu nepříznivému počasí budou mít "dohru" až v září. Více se dozvíte ve článku Marka Holuba, pod nímž také najdete kompletní výsledky.

Soutěže na dobře připraveném kolbišti stavěl Petr Švec.

V sobotních soutěžích startovalo cca 130 dvojic.

První soutěž na překážkách s postupnou obtížností do 100cm vyhrála Martina Hlavatá na koni Raisi ze stáje JK Rokyto, 2.místo obsadil Otto Vinzens na koni Dorrota ze stáje Cilka a 3.místo obsadila Lucie Kubíková na koni Jamin ze stáje JK Dostihový spolek.

Druhá soutěž, dvoufázové skákání 100/110cm vyhrála Lucie Kubíková na koni Vesmit ze stáje JK Dostihový spolek, 2.místo obsadil Jaromír Kukla na koni Selena ze stáje Kukla – Šerpan, 3.místo obsadil Jiří Skřivan na koni Nulita 5 ze stáje Manon.

Třetí soutěž, stupně „ZL“ vyhrála Michaela Vančurová na koni Bosna 2 ze stáje JS Václav Vančura, 2.místo obsadila Šárka Mohelníková na koni Helia 1 ze stáje Mohelníková, 3.místo Pavel Chvojka na koni Goyen stáj Chvojka-Stolany.

Poslední soutěž však byla ukončena přívalovým deštěm a kroupami. Z důvodů kompletního zatopení kolbiště i opracoviště, bylo nutno závody pozastavit. Sbor rozhodčích po poradě s pořadatelem v neděli ráno rozhodl o přesunutí programu nedělních soutěží. Nový termín je stanoven na 7-8.9.2008, kdy při výstavě „Koně v akci“ proběhnou soutěže o mistry východočeské oblasti a soutěž o X. velkou cenu města Pardubic. Tyto soutěže jsou na překážkách do 140cm.
Účastníci s rozhodnutím souhlasili a i z důvodů bezpečnosti koní i lidí se již těší na zářijové závody.

Na vedlejším kolbišti po celý den probíhaly soutěže v psím parkuru Agility. Zde se zúčastnilo také velké množství psích sportovců, kteří zaníceně bojovali v několika kategoriích.

Za dostihové závodiště Pardubice
Marek Holub

BLESK - Mandysová K.
K. Mandysová - Blesk

BLESS - Vosyková I.
I. Vosyková - Bless

DOROTA - Vinzens O., Slavík F.
O. Vinzens - Dorota, dekoruje F. Slavík

JAMIN - Kubíková L.
L. Kubíková - Jamin

Když se nechce...
Když se nechce...

LAMBO - Buriánková M.
M. Buriánková - Lambo

Mullerová V., Slavík F., Sojka O., Hupka J.
Sbor rozhodčích: V. Mullerová, F. Slavík, O. Sojka, J. Hupka

PALIS 1 - Kricnarová D.
D. Kricnarová - Palis 1

PAMELA - Matoušková M.
M. Matoušková - Pamela

Pardubické kolbiště několik minut po průtrži.
Pardubické kolbiště několik minut po průtrži.

RAISIN - Hlavatá M. (JK Rokytno)M. Hlavatá M. - Raisin (JK Rokytno)

SELENGA - Kukla J.
J. Kukla - Selenga

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…